27 / Листопад, 2020
27 листопада Президент України підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі (законопроєкт №2679), який 3 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому.
Закон, зокрема, передбачає, що Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) можуть створювати лише органи місцевого самоврядування. Таким чином, у кожній громаді має бути свій ЦНАП (або декілька) з широким спектром послуг.
Також законопроєктом передбачено поетапне створення ЦНАП:
 до 1 січня 2022 року - у всіх "старих" районних центрах. Тобто заміщення ЦНАП райдержадміністрацій на ЦНАП органів місцевого самоврядування - це пріоритет №1 у 2021 році. До створення ЦНАП органів місцевого самоврядування, ЦНАП райдержадміністрацій не може бути ліквідований. 
 до 1 січня 2023 року - у громадах з населенням > 10 тисяч жителів. Але усі громади мають право утворити ЦНАП не очікуючи крайніх термінів, визначених законом.
 до 1 січня 2024 року - у всіх інших громадах (< 10 тисяч жителів). При цьому такий обов'язок для найменших громад має бути забезпечений державною підтримкою
Законопроєкт також передбачає створення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, що дозволить збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов’язкового відвідування ЦНАП. Також впроваджується механізм моніторингу якості надання адміністративних послуг.
Асоціація міст України вітає рішення Президента України. Розбудова ефективної мережі надання адміністративних послуг у громадах - це необхідна умова для формування комфортного та привабливого життєвого середовища.

Нагадаємо, Асоціація міст України активно долучалася до процесу доопрацювання законопроєкту №2679 до другого читання.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)