03 / Вересень, 2020
2 вересня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні законопроєкт №2679 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».
Основні положення законопроєкту стосуються:
  • запровадження Єдиного державного вебпорталу електронних послуг замість Єдиного державного порталу адміністративних послуг;
  • унормування питання надсилання результатів надання адміністративної послуги;
  • передбачення ліквідації ЦНАПів в РДА і зобов'язання створювати ЦНАПи у територіальних громадах;
  • визначення адміністративної послуги та підходу до посади адмінстратора тощо.

Очікується, що найближчим часом законопроєкт №2679 буде винесений на розгляд Парламенту. Асоціація міст України сподівається, що депутати підтримають спільні напрацювання і схвалять цей законопроєкт, адже надання доступних і якісних послуг - важливий елемент децентралізаційної реформи.

Нагадаємо, Асоціація міст України активно долучалася до процесу доопрацювання законопроєкту №2679. Так, відбулося три засідання робочих груп за участі експертів АМУ. Читати більше про попередні засідання Робочої групи туттут і тут. Також можна детальніше ознайомитися з висновком АМУ та повірняльною таблицею з пропозиціями АМУ до законопроєкту щодо оптимізації мережі та функціонування ЦНАПів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)