07 / Лютий, 2019
Асоціація міст України разом з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи (КМРВ) в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» 29 - 30 січня провели у Києві круглий стіл на тему: «Партнерство «Відкритий уряд»: шляхи посилення ролі органів місцевого самоврядування».
Участь у заході взяли виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, заступник Голови Державного агентства з питань електронного урядування України Валерій Бакал, а також експерти з електронного урядування Іспанії, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій.
В перший день відбулося дві сесії, де розглядався досвід України та представників Іспанії. Відбулися цікаві презентації та жваве обговорення.
Так, представники Іспанії зосередили увагу на політичній відповідальності, яку розділяють муніципалітети. Цікавим виявився досвід запровадження порталів прозорості, де кожен може знайти інформацію як мунципалітет розпоряджається місцевими фінансами, а головна політична ідея: прозорість на усіх рівнях влади.  Почутими мають бути навіть голоси найменших громад.
  
Другий день відзначився виступами представниками органів місцевого самоврядування, які презентували кращі практики і ділилися досвідом. Так, Тернопільський міський голова Сергій Надал презентував програму «Прозоро: продажі». В ході виступу зосередив увагу присутніх на зручності такого підходу і значній економії часу, адже фактично час на проведення всіх процедур з продажу майна чи передачі його в оренду скоротився з 6 місяців до двох.
Заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч розповіла про успіхи ЦНАПу у м. Чернігів, зокрема про ті сервіси, які надаються онлайн, якісність і прозорість послуг.
Немішаєвський селищний голова Сергій Замідра поділився досвідом залучання громади до процесу прийняття рішення, підвищення її рівня активності громади через роботу молодіжної ради та ради старійшин.
Начальник відділу ІТ і аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер розповів про те, як їхня громада скорочувала відстань між тим, що хоче громада і те, що робить місцева влада. Наголосив на потребі візуалізації даних.
Відбулася жвава дискусія і пошук відповідей на ряд питань.
Після перерви експерт Асоціації міст України Інна Скляр презентувала проект дорожньої карти з розвитку електронного врядування, де зупинилася на опитуваннях проведених АМУ щодо електронного врядування в громадах і наявних проблем з його запровадженням і розвитком. Також ознайомила присутніх з розділами проект дорожньої карти та зупинилась на основних моментах даного проекту.
Далі присутні поділилися  на три групи і розпочали роботу над удосконаленням запропонованого проекту дорожньої карти. Після того, як учасники сформували свої відповіді відбулися презентації і озвучення пропозицій щодо залучення як міжнародних експертів, так і АМУ для відпрацювання єдиної універсальної дорожньої карти.
Підводячи підсумки учасники заходу домовились продовжити роботу і надіслати свої пропозиції в електронному варіанті.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)