25 / Лютий, 2019
У лютому 2019 року чотири українських міста: Івано-Франківськ, Кропивницький, Тернопіль та Хмельницький – приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних і зобов’язались розвивати політику відкритих даних. Таким чином Україна продовжує просуватися вперед у світовому рейтингу розвитку відкритих даних Open Data Barometer.
Загалом, в Україні вже дев’ять міст приєднались до Хартії. Два роки тому Львів став першим українським містом, яке долучилося до Хартії та виявило бажання зробити дані доступними для громадськості. Слідом за ним приєдналися Вінниця, Дніпро, Дрогобич та Чернівці. Це зробило Україну другою країною у світі після Мексики, де так багато міст взяли на себе таке зобов’язання.
За два роки після приєднання перших українських міст до Хартії було створено шість міських порталів відкритих даних, відкрито понад 1 750 дата-сетів та створено 12 проектів на основі міських відкритих даних, які допомагають аналізувати, планувати, економити та взаємодіяти з жителями міст. Послугами міських порталів відкритих даних вже скористалися більше 30 000 людей.
 
Довідково. Міжнародна хартія відкритих даних — це міжнародна ініціатива, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Її цілями є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню. Уже 65 національних та місцевих урядів долучились до ініціативи. Україна офіційно приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних 6 жовтня 2016 року на конференції International Open Data Conference (IODC) 2016 року в Мадриді.
 
Нагадаємо, до 25 березня 2019 року приймаються заявки на участь у третьому конкурсі інноваційних ідей та проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)