20 / Вересень, 2018
19 вересня Асоціація міст України підтримала рішення Уряду про фінансування надання медичної допомоги населенню на первинній ланці. У 2018 році кошти були передбачені лише на 6 місяців.
Кабінет Міністрів України перерозподілив бюджет для фінансування закладів первинної медичної допомоги, які не уклали договори з Національною службою здоров’я, у 4 кварталі за механізмом медичної субвенції. Уряд перевів 1 мільярд 36 мільйонів гривень з програми капітації на програму субвенції. Позицію АМУ на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Отже, з 1 жовтня лікувальні заклади матимуть фінансування. А медичні працівники, що надають медичну допомогу в медичних закладах, які поки що не уклали договори з Нацслужбою здоров’я, зможуть отримати заробітну плату.
Наступним кроком місцеві ради внесуть зміни до своїх бюджетів, щоб кошти за механізмом субвенції отримали ті заклади, які ще не увійшли у реформу.
З жовтня 2018 року майже половина закладів, що надають первинну допомогу, будуть фінансуватися за моделлю «гроші йдуть за пацієнтом».
Реформа передбачає, що всі заклади охорони здоров’я первинної ланки мають підписати договори з Національною службою здоров’я до кінця 2018 року. Лікувальні заклади, що вже підписали договори, перейшли на механізм прямих оплат від Нацслужби за надані пацієнтам послуги ще 1 липня 2018 року. Зараз таким чином отримують фінансування майже 150 медичних установ.
Нагадаємо, що Асоціація міст України зверталася до Прем’єр-міністра України з пропозицією переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік та запропонувала спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах нерозподілені кошти додаткової дотації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)