03 / Листопад, 2020

 

3 листопада 2020 року Верховна Рада у другому читанні та в цілому прийняла законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі №2679.
Законопроєкт, зокрема, передбачає, що Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) можуть створювати лише органи місцевого самоврядування. Таким чином, у кожній громаді має бути свій ЦНАП (або декілька) з широким спектром послуг.
Також законопроєктом передбачено поетапне створення ЦНАП:
► до 1 січня 2022 року - у всіх "старих" районних центрах. Тобто заміщення ЦНАП райдержадміністрацій на ЦНАП органів місцевого самоврядування - це пріоритет №1 у 2021 році. До створення ЦНАП органів місцевого самоврядування, ЦНАП райдержадміністрацій не може бути ліквідовано. 
► до 1 січня 2023 року - у громадах з населенням > 10 тисяч жителів. Але усі громади мають право утворити ЦНАП не очікуючи крайніх термінів, визначех законом.
► до 1 січня 2024 року - у всіх інших громадах (< 10 тисяч жителів). При цьому такий обов'язок для найменших громад має бути забезпечено державною підтримкою
Законопроєкт також передбачає створення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, що дозволить збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов’язкового відвідування ЦНАП. Також впроваджується механізм моніторингу якості надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, Асоціація міст України активно долучалася до процесу доопрацювання законопроєкту №2679 до другого читання.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)