21 / Травень, 2020
Робочі групи Яремчанської та Делятинської територіальних громад Івано-Франківської області провели спільне засідання в рамках реалізації проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою». 20 травня відбулося перше спільне засідання робочих груп громад в режимі онлайн.
Від Яремчанської міської ради учасників зустрічі привітав Тарас Клим’юк, перший заступник  Яремчанського міського голови. Він підкреслив, що «добрий сусід – кращий далекого родича» і висловив великі сподівання на подальшу співпрацю з Делятинською громадою. Думку про важливість співпраці, особливо в сучасних умовах, продовжила у вступному слові секретар Делятинської селищної ради Віра Кухтарук. Після вітальних слів, Олеся Герасим, начальник відділу інвестиційної політики Яремчанської міської ради, презентувала ідеї робочої групи громади Яремче. Учасники засідання презентували і обговорили три ідеї – «Спільні вершини», «ТПВ: перетворити проблему на бізнес» та «Гастрономічні тури».
Від Делятина ідеї презентували Віра Кухтарук та Андрій Мисюк, завідувач Делятинського краєзнавчого музею. Віра Кухтарук представила ідею «Створення та підтримка фермерських господарств на території ОТГ», а Андрій Мисюк – «ВелоПішоДелятин» та «По нові відчуття та враження».  Ці Ідеї учасники засідання також детально обговорили.
В ході обговорення та узгодження співробітництва Яремчанської та Делятинської територіальних громад, учасники вибрали по дві ідеї від кожної громади, які логічно та змістовно доповнюють одна одну і відкривають більші можливості - «Спільні вершини» і «По нові відчуття та враження» (ідея передбачає облаштування туристичного маршруту через гори Маковицю та Малево); «Створення та підтримка фермерських господарств на території ОТГ» і «Гастрономічні тури» (розробка спільної торгової марки для еко-продукції делятинських фермерів, яка буде реалізовуватися на території Яремчанщини і не тільки). Для визначення ідеї переможця, робочі групи домовилися про додаткову зустріч, щоб більш детально обговорити запропоновані два варіанти. 
Потім Іванна Поп’юк, начальник відділу з правової та кадрової роботи Делятинської територіальної громади, презентувала проєкт Меморандуму про співробітництво Яремчанської та Делятинської територіальних громад. Галина Захарчук, начальник юридичного відділу Яремчанської міської ради, внесла пропозиції коректив до даного проєкту, які були погоджені членами робочих груп.
Модератором зустрічі виступив експерт проєкту Андрій Залужний.
В кінці заходу учасники робочих груп висловили слова вдячності АМУ і проєкту за можливість конструктивно та продуктивно поспілкуватися із сусідами про спільні ідеї. Також вони визначили домашнє завдання, а саме:
  • визначитися із предметом співробітництва територіальних громад;
  • розроблення проєкту співробітництва територіальних громад відповідно до форми заявки ДФРР;
  • розроблення проєкту Договору про співробітництво територіальних громад;
  • підготовка рекомендацій щодо джерел фінансування проєкту співробітництва;
  • проведення другого засідання робочих груп громад 29 травня 2020 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)