23 / Січень, 2017

Закарпатське село Поляна місяць тому стало центром об’єднаної територіальної громади – 18 грудня тут відбулися вибори сільського голови та депутатів. До цього саме Поляна мала одні з найкращих показників по соціальному розвитку. Її досвід і спромогу оцінили у сусідніх селах і прийняли узгоджене рішення об’єднуватися, бо зрозуміли, що кардинально поліпшити загалом невтішну ситуацію в сільській місцевості України реально за рахунок децентралізації та укрупнення сільських громад, щоб селяни відчули себе реальними господарями.

Курортна Поляна уже тривалий час демонструє добрі показники у розвитку території, навколишня природа та надра якої дали можливість розвинути курорт європейського рівня. Сучасні готельні комплекси, добротні дороги з освітленням, лікувальна вода та розвинена інфраструктура створили комфортні умови як для гостей курорту, так і для самих полянців. 

«За нового принципу фінансування ОТГ кошти від прибуткового податку громадян будуть залишатися на місці на спрямовуватися на розвиток інфраструктури, що дасть можливість у 3-4 рази збільшити фінансові можливості місцевого самоврядування. А сучасна інфраструктура є необхідною умовою та запорукою розвитку як окремих туристичних закладів, так і відпочинкової галузі загалом і не лише у поляні, а й навколишніх селах, навколишні ландшафти та надра яких теж не обділені природою – розповідає голова об’єднаної громади Іван Дрогобецький, який недавно впевнено виграв вибори. - Між селами, які недавно об’єдналися з Поляною в ОТГ невдовзі курсуватимуть нові автобуси, а туристи отримають нові велосипедні маршрути. Уже готовий проект 25 км. Вело доріжки, яка пролягатиме через лісові масиви та пересікатиме потічки і подалі від цивілізації – ділиться планами на найближчу перспективу І.Дрогобецький. 

Важливо аби самі люди зрозуміли, що саме в ОТГ залишатиметься більша кількість податків, саме в ОТГ земля переходить у комунальну власність, вони самі вирішуватимуть які соціальні установи де розташовувати і як фінансувати, вирішувати питання будівництва доріг місцевого значення. 

Відтепер у руках громади Полянської ОТГ більше повноважень, можливостей та коштів для соціального облаштування своїх населених пунктів. Рівно настільки ж і відповідальності перед її завтрашнім днем.

За інформацією Закарпатського РВ АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)