23 / Грудень, 2020
22 грудня відбулося чергове засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з підготовки до другого читання законопроєкту №3475 "Про адміністративну процедуру".
Позицію Асоціації міст України представляла експертка з правових питань Інна Скляр. 
Учасники розпочали розгляд правок до V розділу "Адміністративне оскарження". Було багато обговорень і зауважень. Під час розгляду ст. 75 особливу увагу приділили питанню суб'єктів оскарження, зокрема випадкам відсутності вищестоящого органу і формування комісій з розгляду скарг. Доволі дискусійною виявилась ст. 80 "Підготовка та перегляд справи за скаргою", зокрема положення щодо участі представиків засобів масової інформації під час розгляду адміністративної скарги, отриманя чи не отримання дозволу від учасників або суб'єкта розгляду скарги  дозволу на проведення фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів. Усього розгляуто 382 правки з 640 поданих. 
Наступні засіданні відбудуться в онлайн форматі 13 та 15 січня.
 
Ознайомитися з таблицею правок можна за посиланням. Пропозиції та зауваження органи місцевого самоврядування можуть надсилати на електронну адресу i.sklyar@auc.org.ua.

Нагадаємо, 2 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3475 «Про адміністративну процедуру». Асоціація міст України висловлювала зауваження щодо складності цього законопроєкту та неврахування особливостей діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)