03 / Вересень, 2020
2 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3475 «Про адміністративну процедуру». Автори проєкту Закону зазначають, що він спрямований на реалізацію положень Конституції України та має стати «загальним»/рамковим нормативно-правовим актом, який запровадить якісно новий рівень законодавчої регламентації процедур зовнішньоуправлінської діяльності державних органів та захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах із державою. Законопроєкт також визначає суб’єктний склад адміністративного провадження, правовий статус адміністративного органу, склад і правовий статус учасників адміністративного провадження та осіб, які сприяють розгляду адміністративної справи.
Проєктом Закону встановлюється:
- що суб’єктом розгляду скарги виступає адміністративний орган вищого рівня. Також суб’єктом може бути комісія, утворена адміністративним органом для розгляду скарг;
- порядок відкликання або визнання акта недійсним;
- можливість перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами;
- порядок виконання адміністративного акта;
- порядок обчислення строків в адміністративному провадженні та строки вирішення (перегляду) справи.
Асоціація міст України неодноразово надавала пропозиції та зауваження до цього законопроєкту, адже:
  • текст нормативно-правового акта складно сформульований;
  • відбувається поєднання різнорідних відносин: задоволення заяв та розгляд скарг;
  • не були враховані особливості діяльності органів місцевого самоврядування: представницьких та виконавчих, колегіальних та єдиноначальних;
  • спостерігається значна переобтяженість процедурами, що ускладнить вирішення питань органами місцевого самоврядування та впливатиме на оперативність .
Окрім того, реалізація законопроєкту потребуватиме додаткових бюджетних видатків з огляду на збільшення витрат робочого часу, необхідності оформлення більшої кількості документів та на їх розсилання. Тому Асоціація міст України сподівається, що законопроєкт №3475 буде доопрацьований під час підготовки до другого читання. Читати більше тут і тут.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)