23 / Квітень, 2020
23 квітня Асоціація міст України спільно з аграрними асоціаціями взяла участь в онлайн-зустрічі з Міністерством розвитку економіки,торгівлі та сільського господарства і керівництвом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Спільно з керівництвом Держгеокадастру і його територіальними органами були розглянуті наступні питання:
1. Результати розгляду звернень від 16 квітня 2020 року.
Доповідачем був  директор Департаменту забезпечення контролю якості надання послуг Держгеокадастру Андрій Махнаков. Держгеокадастр надав відповіді на попередні звернення до АМУ  громади Маяківка Полтавської області та міста Житомир - ознайомитися.
2. Про пропозицію Департаменту промислового комплексу та земельних відносин Донецької обласної державної адміністрації з централізованого виготовлення інформаційних матеріалів щодо відкриття ринку землі.
3. Про розгляд звернень фермерських господарств «Руслан» та «Сєвєрноє» з Харьківської області.
4. Про розгляд звернення АМУ щодо реалізації Томашпільською ОТГ Вінницької області прав на розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
Заступник голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький роз’яснив, що в Комітеті Верховної Ради розглядається проєкт Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 від 1 жовтня 2019 р. Цим документом планується повністю передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій)  до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.
Закон був прийнятий у першому читанні, ознайомитися детальніше можна за посиланням.
Також за результатами розгляду цього звернення Томашпільська ОТГ отримає додатково офіційну відповідь від Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.
Для покращення комунікацій та такого формату зустрічей, Держгеокадастр запропонував список відповідальних працівників територіальних органів ДГУ у кожній області для отримання звернень від профільних асоціацій.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України продовжує збирати проблемні питання через Регіональні відділення в областях. За результатами таких зустрічей Аналітичний Центр АМУ буде інформувати на сайті про отриманні відповіді або через Регіональні відділення. Пропозиції та зауваження можна направляти в електронному вигляді на адресу аналітика з питань земельних відносин та комунального майна: t.medvetska@auc.org.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)