ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 10)

02 / Квітень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

 

Острозька ОТГ, Рівненська область
Кошти на боротьбу з хворобою
На позачерговій сесії Острозької міської ради було розглянуто єдине термінове питання - про внесення змін до бюджету Острозької міської об’єднаної територіальної громади.
Було вирішено виділити 335 тис. грн на протиепідемічні заходи щодо попередження розповсюдження та поширення на території громади коронавірусної хвороби.
На ці кошти придбано необхідне  медичне обладнання, засоби захисту тощо. Також було вирішено невідкладно забезпечити медичних і соціальних працівників засобами індивідуального захисту.
 
Іллінецька ОТГ, Вінницька область
Місцева влада спрямовує зусилля на підтримку людей
Іллінецька громада виділила майже 300 тис. грн для забезпечення посиленої готовності закладів охорони здоров’я ОТГ до боротьби з пандемією коронавірусу.
200 тис. грн спрямовано на придбання кисневого концентратора та чотирьох шприцевих насосів для введення лікарських засобів. 90 тис. грн було виділено на придбання 50 швидкісних тестів для визначення коронавірусної інфекції, засобів індивідуального захисту для медичних працівників, закупівлю противірусних й антибактеріальних препаратів, дезінфікуючих засобів.
«Ми не залишимо своїх людей з цією бідою сам на сам, однак міська влада зобов’язана подбати й про те, щоб мати фінансовий ресурс для виплати заробітної плати працівникам соціальної та бюджетної сфери. Безумовно, у разі потреби будуть виділені додаткові кошти на придбання ліків та медичного обладнання, робитимемо все можливе, щоб спільно протистояти цій хворобі», - зазначив Іллінецький міський голова Володимир Ящук.
 
м. Фастів, Київська область
Гуртожиток для лікарів
Для фастівських лікарів, які за необхідності працюватимуть із хворими на COVID-19, організовується гуртожиток. Про це повідомив у своєму зверненні Фастівський міський голова Михайло Нетяжук.
Гуртожиток діятиме на третьому поверсі колишньої залізничної лікарні міста, де зроблено косметичний ремонт, облаштовано вбиральні та душові кімнати.
 
м.Херсон
53 млн грн на боротьбу із COVID-19
Депутати міської ради підтримали внесення змін до міського бюджету на 2020 рік: більше 53 млн грн виділено на боротьбу із коронавірусом.
«Наші лікарні отримають 44 млн грн на придбання лікарських засобів, антисептичних та дезінфікуючих засобів, медобладнання, кисню для надання невідкладної допомоги тощо. Кошти будуть розподілені між трьома міськими клінічними лікарнями - ім.О.С.Лучанського, ім. А.і О.Тропіних та ім.Є.Є.Карабелеша. Буде створена робоча група, яка простежить, аби медобладнання та засоби індивідуального захисту для лікарень були придбані за адекватними цінами. Кошти, які ми виділяємо на боротьбу з COVID-19 за рахунок зменшення видатків на інші сфери, мають бути використані прозоро», - розповів Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.
Окрім цього, 3 млн грн виділено на матеріальну допомогу багатодітним сім'ям, які перебувають у скрутному становищі.
 
м.Золотоноша, Черкаська область
Маски для літніх людей
У місті Золотоноша влада централізовано придбала марлю, а працівники Центру соціальної допомоги шиють маски для тих, хто перебуває у постійному прямому контакті з людьми. Це - соціальні працівники, правоохоронці, працівники міськвиконкому. Надалі колектив терцентру та міського відділу освіти продовжуватимуть шити такі засоби захисту, якими в першу чергу буде забезпечено літніх людей віком від 80 років.
 
Тернопільська громада
Безкоштовний транспорт для медиків
Медики Тернополя, які працюють в умовах карантинного періоду, будуть користуватися спеціальними рейсами громадського транспорту безкоштовно. Для цього вони отримали спеціальні персоніфіковані електронні картки. Також медпрацівники для користування транспортом мають мати при собі документи, що посвідчують особу, та медичну маску.
Інші категорії громадян, які мають право на проїзд у громадському транспорті у час надзвичайної ситуації, отримують звичайні перепустки. Зокрема, працівники підприємств, установ та організацій, які забезпечують життєдіяльність громади у період карантину, мають право на проїзд виключно при наявності посвідчень та в захисних масках.
 
м. Сватове, Луганська область
Мільйон гривень для зупинення коронавірусу
У зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу COVID-19 депутати Сватівської міської ради затвердили міську програму заходів з боротьби з коронавірусом на території Сватового та виділили з міського бюджету 1 млн грн на її реалізацію.
Кошти підуть на придбання захисного одягу, респіраторних масок, захисних рукавичок, окулярів для лікарів сімейної медицини Сватівського центру первинної медико-санітарної допомоги; на дезінфекцію автобусних зупинок та дитячих майданчиків; на придбання бактерицидних рециркуляторів для кварцювання повітря у приміщеннях; на організацію безкоштовних перевезень працівників закладів охорони здоров’я, а також працівників, що беруть участь у роботах по забезпеченню життєдіяльності міста (працівники продовольчих магазинів, аптек, комунальних служб).
 
Маловисківська ОТГ, Кіровоградська область
Міська рада перераховує кошти медикам
Працівники апарату Маловисківської міської ради вирішили перерахувати частину свого заробітку за березень медикам інфекційного відділення ЦРЛ. Ініціатива виникла з огляду на загальну ситуацію в країні. «Ми перераховуємо гроші не в фонди чи на лікарню, а конкретно медперсоналу, який працює у інфекційному відділені. Поки на державному рівні ухвалюють різного роду стратегічні рішення, ми маємо подбати про медиків і їх родини, про людей які живуть поряд з нами і на яких всі ми покладаємо основну надію в період пандемії», - зазначив Маловисківський голова Юрій Гульдас.
Також з місцевого з бюджету виділено понад 53 тис. грн на першочергові потреби інфекційного відділення ЦРЛ.
Водночас в громаді активізувався волонтерський рух. Маловисківська міська рада оголосила про створення волонтерського штабу для допомоги жителям громади в умовах карантинних заходів. Про готовність надати допомогу вже повідомили десятки місцевих жителів.
 
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьма, дев'ята  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)