ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка восьма)

31 / Березень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
м. Вишгород, Київська область
Кабінет вірусологічного контролю
У приміщенні будинку культури терміново обладнано кабінет вірусологічного контролю, де чергуватимуть медики. Заклад створено з метою швидкого діагностування хвороби, надання допомоги інфікованим. Сюди можуть звернутися всі громадяни, у кого з’явилися симптоми COVID-19, або є підозра цього захворювання.
Також жителі Вишгорода можуть зателефонувати до невідкладної медичної допомоги за номером 103, або ж  звернутися до найближчої амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, або до свого сімейного лікаря. Мобільні телефони сімейних лікарів нині поширюються вишгородськими соцмережами, щоб люди, які з якихось причин не мають прямого контакту свого лікаря, знали, як до нього звернутися у невідкладному випадку.
 
Девладівська ОТГ, Дніпропетровська область
Соціальний проєкт для боротьби з коронавірусом
Для подолання небажаних наслідків пандемії коронавірусу COVID-19 у Девладівській ОТГ за ініціативи сільського голови Олени Неліпи та за підтримки комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» в громаді запроваджено соціальний проєкт «Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!».
У рамках проєкту  організовано надання допомоги в придбанні продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни найбільш вразливим  жителям громади: одиноким людям похилого віку, особам з інвалідністю, тим, хто в силу різних життєвих обставин не має змоги відвідати  магазин чи аптеку. Закупівля здійснюється за кошти замовника. Доставка замовлення безкоштовна. 
 
м. Маріуполь, Донецька область
17 млн грн для підтримки людей старшого віку
Маріупольська міська рада виділила з місцевого бюджету 17 млн грн для того, щоб у період карантинних заходів підтримати найбільш вразливу частину населення – людей похилого віку.
За ці кошти було придбано 62 тисячі продуктових наборів для жителів віком більше 75 років. На одну людину розраховано два набори, яких вистачить на два місяці.
 
Теребовлянська ОТГ, Тернопільська область
Заходи із запобігання поширенню коронавірусу
На позачерговій сесії Теребовлянської міської ради прийнято «Програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних захворювань в тому числі корона вірусної хвороби (COVID-19) на території Теребовлянської міської ради на 2020 рік». На програму передбачено 1 млн грн з місцевого бюджету.
За кошти громади вже придбано: антисептики для рук AXD2000; дизенфікуючі засоби; одноразові рукавички, маски та респіраторні маски; безконтактні термометри, розпилювачі, біозахисні костюми та одноразові халати на суму 92 тис грн. Цими засобами забезпечено працівників освіти, соціальної сфери, культури, комунальних підприємств Теребовлянської громади. А також у відповідь на звернення керівників первинної медицини, районної лікарні, поліції та ДСНС частину цих засобів виділено для організації роботи їх працівників.
Крім того, громада організувала довезення медичних працівників до робочих місць і спрямувала з місцевого бюджету 50  тис. грн на закупівлю дизпалива.
 
Тульчинська ОТГ, Вінницька область
Виділено кошти на захисні костюми, медобладнання та тести
На позачерговому засіданні виконавчого комітету Тульчинської міської ради було розглянуто питання забезпечення КНП «Тульчинський міський центр ПМСД» необхідними засобами індивідуального захисту, антисептичними препаратами та лікарськими засобами для надання медичної допомоги хворим з гострими респіраторними захворюваннями, спричиненими коронавірусом COVID-2019.
У результаті ухваленого рішення із резервного фонду бюджету громади виділено 73 тис. грн на проведення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, а також на придбання: захисних костюмів та дезінфікуючих засобів, бактерицидних ламп, швидких тестів для виявлення коронавірусу.
 
Сумська громада
Цілодобовий кол-центр
Сумська міська рада створила на базі власної служби «15-80» цілодобовий кол-центр для боротьби з COVID-19. Центр діє спільно з відділом охорони здоров’я, патрульною поліцією, комунальними службами та іншими підрозділами, надаючи мешканцям оперативну інформацію щодо ситуації із запобігання поширенню COVID-19.
Так, 24 години на добу жителі громади звертаються за телефонами служби із питаннями щодо: перших кроків для тих, хто повернувся з-за кордону; першочергових дій для людей з групи ризику; заходів з лікування; здійснення дезінфекції в місцях громадського користування та житлових будинках; щодо роботи лікарів; патрульної поліції; закладів торгівлі; руху транспорту та отримати необхідні контакти та вичерпну інформацію з усіх нагальних питань. Звернення у терміновому порядку передаються відповідним службам, які реагують у відповідності з компетенцією.
 
Новопсковська ОТГ, Луганська область
Заходи для недопущення поширення коронавірусної інфекції
Депутати Новопсковської селищної ради виділили 480 тис. грн для придбання апарату штучної вентиляції легень та 41 тис. грн на здійснення заходів з запобігання та поширення, локалізації спалахів епідемії та пандемії коронавірусної хвороби.
За словами голови Новопсковської ОТГ Вадима Гаєва, для цього довелося скоротити деякі видатки.
 
Житомирська громада
«Картка-гаманець» діє у транспорті для медпрацівників
Понад 1600 транспортник карток отримали працівники медичної сфери. Це картка-«гаманець», яка дає право безкоштовно користуватися усіма видами громадського транспорту у Житомирі. Міська рада поповнила кожну картку на 100 грн. Надалі картки будуть поповнювати керівники лікарень з бюджетів закладів, вони напряму підписали угоди з КП «Житомиртранспорт». Також картки мають спеціальні наліпки, які ідентифікують працівників медичної сфери. Тому житомиряни надають їм першочерговість у посадці.
Тим часом згуртувалися і волонтери, які у соцмережах запустили групи «Крила Житомира», де водії безкоштовно пропонують підвезти медика до роботи.
 
Луцька громада
Безкоштовний антисептик
Медикам «швидкої» в Луцькій громаді місцева влада придбала тисячу банок дезінфікуючого засобу ДАН-2. Зі слів медиків, дезінфектори їм вкрай потрібні, адже вони перші, хто контактує з хворими.
Також Луцька міська рада замовила 10 тисяч одиниць антисептика, який безкоштовно видаватимуть лучанам, працівникам соціальних служб, медикам, правоохоронцям, інспекторам муніципальної варти та всім, хто посилено працює у зв’язку з карантином.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шоста, сьома

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)