12 / Березень, 2024

01 березня 2024 року понад 700 представників органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, органів державної влади та інститутів громадянського суспільства взяли участь у Діалоговому заході з питань відкритого урядування та адміністративних послуг.

Мета заходу: обговорення проблем та формування пропозицій з питань ведення реєстрів територіальних громад.

Ярослав Рабошук, директор Аналітичного Центру, заступник Виконавчого директора Асоціації міст України, закцентував увагу учасників заходу на важливості ведення реєстрів територіальних громад. Він пояснив, що з 2025 року інформація з реєстрів територіальних громад може бути використана замість статистичних даних Держстату при визначенні кількості населення для формування трансфертів з державного бюджету.

Іван Двойленко, заступник Голови Державної міграційної служби України, наголосив на важливості якісного наповнення реєстрів територіальних громад, розповів про основні напрямки удосконалення Державного демографічного реєстру.

Олександр Сердюков, Державний експерт експертної групи реінжинірингу публічних послуг директорату реінжинірингу публічних послуг Мінцифри, розповів про основні питання взаємодії реєстрів, внесення інформації в них. Також відповів на значну кількість питань щодо взаємодії і обміну інформацією щодо померлих, відновлення доступу до реєстрів у громадах після окупації.

Тетяна Печериця, директорка Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради області, розповіла про роботу очолюваного нею ЦНАПу, зокрема зосередилась на  проблематиці взаємодії з іншими структурними підрозділами і складностях звірки даних, які важливо вносити в реєстр територіальної громади.

Лілія Підгаєцька, начальниця Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Жашківської міської ради, звернула увагу на питання обов’язкової звірки інформації про зареєстрованих у реєстрі територіальної громади та поділилася власним досвідом роботи.  Крім того, розповіла про проблеми зняття з обліку осіб, якщо інформація про смерть надійшла через декілька років після смерті цих осіб.

Василь Буржинський, керівник проєкту з розробки порталу «Реєстр територіальних громад» на офіційному вебсайті ДМС Державного підприємства «Документ», зупинився на технічних проблемах, з якими звертаються громади. Відповідаючи на питання, надавав практичні поради щодо якісного наповнення реєстрів територіальних громад.

Олена Палієнко, заступник директора Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС, детально розповіла про алгоритм реєстрації місця проживання і декларування місця проживання, звернула особливу увагу на питання, які викликають складнощі. Також вона наголосила, що ст. 3 Закону України «Про адміністративну процедуру», передбачає, що можуть бути встановлені особливості адміністративного провадження для окремих категорій адміністративних справ.  А тому багато процедур мають виконуватись відповідно до законодавства, яке регулює питання реєстрації/декларування місця проживання та зняття з реєстрації.

Наталія Ткач, заступниця директора Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг, представниця Всеукраїнської Асоціації Центрів надання адміністративних послуг, розповіла про практики, запроваджені в Києві, про проблемні питання, з якими звертаються до Асоціації, а також надала пропозиції щодо удосконалення законодавства про адміністративні послуги. Вона наголосила на тому, що ряд інформаційних карток адміністративних послуг потребують оновлення, зокрема в питанні відповідності положенням закону України «Про адміністративну процедуру», наприклад, щодо залишення заяви без руху.

Інна Скляр, експертка з питань відкритого урядування та адміністративних послуг Асоціації міст України, модераторка засідання, підбиваючи підсумки, зазначила підняті проблемні питання ведення реєстрів територіальних громад та перелічила сформовані під час заходу пропозиції по їх вирішенню.

Засідання Діалогового заходу організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)