22 / Липень, 2020

17 липня відбувся вебінар «Співробітництво центральних органів державної влади та органів місцевого самоврядування у впровадженні відкритого врядування в Україні», організований Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи за підтримки Асоціації міст України та Секретаріатом Партнерства «Відкритий Уряд».

Мета вебінару - посилення залучення органів місцевого самоврядування України до процесу розробки та впровадження Національного Плану дій у відповідності до Стратегії Партнерства «Відкритий Уряд - місцевий рівень». Під час заходу були розглянуті формати консультацій та співробітництва між центральними та місцевими органами влади. Зокрема, була розпочата дискусія щодо обговорення платформи для посилення діалогу між центральною владою та органами місцевого самоврядування з питань відкритого врядування в Україні. В онлайн-заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, Секретаріату Кабінету Міністрів, члени Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», міжнародні експерти.
Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, вітаючи учасників заходу, підкреслив, що цінності Відкритого Уряду – прозорість, підзвітність та громадська участь – це ключовий чинник демократії на всіх рівнях.
Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема зазначив: «Партнерство «Відкритий Уряд» є важливою платформою для розвитку відкритого урядування в Україні. Її головне завдання – скорочувати дистанцію між суспільством і владою, збільшити рівень довіри». Також Олександр Ярема відзначив позитивний вітчизняний досвід у впровадженні інструментів відкритого урядування та те, що Україні є чим поділитися з іншими країнами.
Руді Борман, заступник директора Програми «Партнерство «Відкритий Уряд» - місцевий рівень» поінформував учасників вебінару про нову стратегію OGP Local та план її виконання, ознайомив з кращими практиками відкритого урядування на місцевому рівні у різних країнах, а також закликав долучатись до OGP Local. «Ми чекаємо приєднання до місцевої програми Ініціативи 15 нових членів вже цього року», - відзначив він.
Директор Програми «Відкритий Уряд», співголова Керівного комітету Ініціативи Кароліна Корнего (Аргентина), виконавчий директор Програми «Відкритий Уряд» Мелані Роберт (Канада), голова відділу публічного управління Департаменту планування і координації політики Адміністрації Уряду Грузії Кетеван Тсанава поділилися досвідом співробітництва органів національного та місцевого рівнів під час реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у своїх країнах.
Успішними практиками використання інструментів відкритого врядування на місцевому рівні в Україні з учасниками вебінару поділився Новопсковський селищний голова Вадим Гаєв (Луганська область). Крім того, він розповів про участь у різноманітних конкурсах, програмах щодо співпраці з громадськістю і про боротьбу з корупцією, подолання викликів коронавірусу тощо. Учасники також обговорювали питання залучення органів місцевого самоврядування до процесу розробки та впровадження національного плану дій із реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», впровадження інструментів відкритого урядування на місцевому рівні.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зосередив увагу учасників вебінару на важливості вибудовування інституційних взаємозв'язків. Зокрема, він подякував за підтримку Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Органи місцевого самоврядування співпрацюють з жителями громад і від того, наскільки жителі задоволені місцевим самоврядуванням, залежить успішне виконання місцевою владою своїх повноважень. Асоціація міст України готова бути платформою для обміну кращими практиками і поширення успішного досвіду. Головне в цьому процесі - врахувати позицію представників усіх громад, незалежно від кількості населення чи віддаленості від Києва, - наголосив О. Слобожан.
Виконавчий директор АМУ зауважив, що обговорення в онлайн-форматі є зручним, втім воно не замінить безпосереднього спілкування. Він нагадав, що Асоціація багато років поспіль проводить форум місцевого самоврядування, під час якого на одному майданчику можуть зустрітися представники органів місцевого самоврядування, урядовці, парламентарі, громадськість. В рамках форумів можна звернути увагу і на питання відкритого врядування. Олександр Слобожан зазначив, що також варто подумати над створенням експертного пулу - представників місцевого самоврядування, які вже мають досвід відкритого врядування, залучати представників міжнародної спільноти.

Вебінар організовано в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який  виконується Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи та є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» підписали 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер  (читати більше тут і тут).
Метою проекту Конгресу «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» є покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Проект реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)