18 / Червень, 2020
17 червня відбулася інформаційна сесія з виявлення зацікавленості для потенційних учасників Місцевої програми партнерства «Відкритий Уряд». Від Асоціації міст України до заходу долучилася експертка з правових питань Інна Скляр, а також представники муніципалітетів. Захід було організовано відділом підтримки партнерства «Відкритий Уряд», у якому взяли участь представники з різних куточків світу. Інформаційна сесія є підготовчим етапом для подачі заявок.
Після заходу Асоціацією міст України спільно з Конгресом регіональних та місцевих влад Ради Європи було організовано вебінар для представників органів місцевого самоврядування. Головна мета – сприяти залученню органів місцевого самоврядування України до Місцевої програми партнерства «Відкритий Уряд» і надання практичних рекомендації та настанов для органів місцевого самоврядування України щодо подання заявок для участі в місцевій програмі Партнерства «Відкритий Уряд». Попередньо зареєструвалися представники 78 органів місцевого самоврядування. Приємно, що ця ініціатива викликала такий жвавий інтерес. А головне, що долучилися не лише представники великих міст, але й сел та селищ з різних куточків України.
Відкритість, прозорість та залучення громадян є ключовими елементами демократії на національному та місцевому рівнях. Оприлюднення публічної інформації дозволяє її ретельно перевіряти та надає можливість громадянам реалізовувати свої особисті та політичні права. У той же час прозорість є необхідною умовою для підзвітності та сприяє публічній етиці. Загалом, відкрите врядування стає найважливішою умовою для партисипативного, інклюзивного та відкритого процесу прийняття рішень на всіх рівнях. У цьому демократичному процесі реалізація інклюзивних місцевих політик та стратегій відіграє ключову роль у забезпеченні залучення громадян та  належному дотриманні інтересів усіх груп громади.
Децентралізація та реформа місцевого самоврядування, яка зараз відбувається в Україні, встановлюють нові вимоги та обов'язки для органів місцевого самоврядування, які мають виконувати свої повноваження відкрито, прозоро та інклюзивно, аби задовольняти потреби громадян та обгрунтовуувати свої рішення, будуючи довіру на рівні громади. Впровадження різноманітних механізмів відкритого врядування та інструментів електронного врядування сприяють пришвидшенню цього процесу в Україні, який також повинен супроводжуватися оновленням підходу до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.
Партнерство «Відкритий Уряд» (OGP) визнає ключову роль органів місцевого самоврядування, як органів влади, найближчих до громадян. Відповідно, після затвердження нової місцевої стратегії, Партнерство «Відкритий Уряд» розширить свою місцеву програму шляхом долучення 50-ох нових членів - органів місцевого самоврядування - до 2020 року.
Для участі у відборі до місцевої програми Партнерства «Відкритий Уряд» орган місцевого самоврядування та як мінімум один партнер з числа організацій громадянського суспільства повинні подати заявки (кожен окремо, але зі спільними завданнями). Це так зване виявлення інтересу. Заявка обов’язково подається через онлайн форму за посиланням. Попередньо ознайомитись з питаннями можна тут.  Дедлайн до 17 липня. Це перший етап відбору. Організаційний комітет відбере заявників, які відповідають критеріям і надішле запрошення для участі у другому етапі. Тут також необхідно заповнити онлайн-форму. Термін до 27 серпня.
Звертаємо увагу, що заявки мають подаватися англійською мовою.
Вебінар організовано в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)