ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 11)

03 / Квітень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
м. Краматорськ, Донецька область
Обмеження у громадському транспорті
З  3 квітня право на проїзд у громадському транспорті Краматорська будуть мати виключно особи, у яких є документ «Спеціальний квиток для проїзду в громадському транспорті» та посвідчення особи до нього, а також особи з перепустками промислових підприємств, включених до переліку об’єктів критичної інфраструктури міста.
Такі обмеження вводяться з метою зменшення ризику розповсюдження інфекційного захворювання на коронавірус.
Медичні працівники отримали особливу форму квитка, та мають пріоритет під час перевезення — спочатку в автобус або тролейбус заходять медичні працівники, потім всі інші.
 
Ходорівська ОТГ, Львівська область
1,6 мл грн на підвищення зарплат медикам
Відповідно до розпорядження міського голови Олега Коцовського із місцевого бюджету Ходорівської ОТГ виділено  1,6 млн грн на виплату доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам КНП «Ходорівська міська лікарня», які забезпечують безпеку та життєдіяльність населення громади в період карантинних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій корона вірусної хвороби (COVID-19).
 
м. Дніпро
Дніпро передало Чернівцям нову машину швидкої допомоги
Щоб допомогти регіону уникнути трагічного досвіду китайського Уханя та італійської Ломбардії, мер Дніпра Борис Філатов ухвалив рішення передати до Чернівців машину швидкої допомоги та закликав очільників інших українських міст також надати необхідну підтримку.
«Ми не можемо закритися кожен у своїх містах. Побудувати навколо них стіну, викопати рів і чекати, поки все закінчиться. Я попросив про підтримку Чернівців своїх колег у Вінниці та Одесі. І Сергій Моргунов, і Геннадій Труханов – різні мери різних міст – сказали, що готові допомогти. Друзі мої, колеги, приєднуйтесь і ви. Допомагатимемо одне одному. Будемо разом і в біді, і в радості!» – сказав Борис Філатов у своєму зверненні.
 
м. Миколаїв
Ще 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом
У Миколаєві на засіданні бюджетної комісії міської ради було прийнято рішення про виділення ще 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти необхідні, в першу чергу, для придбання додаткового необхідного обладнання (апарати ШВЛ, кисневі концентратори), ліжок для лікарняних відділень, а також засобів індивідуального захисту для медиків. 
 
Кам’янсько-Дніпровська ОТГ, Запорізька область
Оперативна підтримка медиків та жителів громади
Керівництво Кам’янсько-Дніпровської центральної районної лікарні повідомило про недостатню кількість захисних засобів для лікарів та для дезінфекції.  У відповідь на це матеріальну допомогу у сумі 126 тис. грн спрямувала Кам’янсько-Дніпровська ОТГ, 115 тис грн надійшло з району.  Проте найбільша проблема полягає саме у придбанні необхідного, адже всі замовлення мають надійти не раніше середини квітня. 
З такою ж ситуацією придбанням і поставками зіткнулися і медзаклади на території ОТГ. «Наразі дуже проблематично знайти постачальників, у яких є в наявності зазначені товари. Деякі постачальники, які мають ЗІЗ та деззасоби у продажу, враховуючи величезний попит, пропонують придбати їх лише за готівку. Окрім цього, процедура виділення коштів, укладання договорів та придбання необхідних ЗІЗ може тривати досить тривалий час, а захистити жителів громади необхідно якомога швидше», - кажуть медики.
Реагуючи на це,  голова громади Володимир Антоненко за власний кошт  придбав 4000 захисних масок,  16 літрів дезинфікуючої рідини і 300 спреїв для рук, а також 1100 од. гумових рукавиць.
Ці засоби захисту були передані працівникам соціальної сфери, які обслуговують літніх людей, людей з інвалідністю, родини з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах; працівникам підприємств, які забезпечують надання комунальних послуг в громаді; співробітникам, які забезпечують сталу роботу міської ради в умовах карантину та запровадженої надзвичайної ситуації. ЗІЗ та деззасоби також отримали настоятелі храмів.
 
м. Одеса
Медичні працівники отримають доплати з міського бюджету
Наказом МОЗ України №759 від 31.03.2020 року визначено перелік посад медичних працівників, яким з березня поточного року здійснюється доплата в розмірі трьох посадових окладів.
«Враховуючи всю складність ситуації і напруженість роботи медичних працівників у небезпечних умовах, ми прийняли рішення про введення додаткових щомісячних муніципальних надбавок у розмірі від 5000 до 10000 гривень залежно від навантаження і спеціальності. Муніципальні виплати будуть отримувати не тільки лікарі, а й працівники медичних закладів, які безпосередньо залучені до боротьби з COVID-19», - зазначив мер Одеси Геннадій Труханов.
 
м. Кобеляки, Полтавська область
Громада організувала пошиття масок
Кобеляцька міська рада активно вживає протиепідемічних заходів в умовах карантину з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19 на території міста.
Через з гострий дефіцит масок місцева влада організувала пошиття 10 тис. таких захисних засобів багаторазового використання для всього населення Кобеляк.
Наразі працівники та депутати міської ради роздали вже більше 6 тис. масок.
 
м. Первомайський, Харківська область
Тимчасовий пункт обстеження пацієнтів
На території Первомайської центральної районної лікарні з’явився тимчасовий пункт скринінгового медичного сортування хворих на COVID-19. Такі пункти розгорнуто по всій Україні на території лікарень першої хвилі госпіталізації.
Це надасть медичним працівникам можливість розподіляти пацієнтів залежно від ступеню важкості та госпіталізувати в лікарні лише тих хворих, які потребують цілодобового медичного спостереження. Така схема сприятиме зниженню ризиків інфікування на території лікарні для інших пацієнтів.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ята, десята

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)