12 / Жовтень, 2018
12 жовтня Асоціація міст України проводить засідання Фокус-групи щодо запровадження інструментів електронного врядування в діяльності органів місцевого самоврядування. Мета заходу – визначити проблемні питання впровадження електронних технологій у сфері публічних послуг місцевого самоврядування та напрацювати дорожню карту по його запровадженню в діяльність ОМС. Захід відбувся в рамках проекту Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який є частиною Плану дій РЄ для України на 2018-2021 роки.
Участь у фокус-групі взяли радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, заступник директора департаменту начальник відділу Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Шевцов, керівник проекту «Підсилення демократії та довіри на  місцевому рівні в Україні» Світлана Грищенко, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які займаються електронним врядуванням.
Під час відкриття заходу Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відзначив, що проекти електронного врядування вже успішно реалізовуються у великих містах. АМУ проводить засідання такої фокус-групи, щоб донести переваги від впровадження такого інструменту в органах місцевого самоврядування.
- Ми намагалися охопити сільський, селищний рівень, міста районного, обласного значення та об’єднані територіальні громади. Адже електронне урядування – це чинник покращення якості публічних сервісів не лише на центральному рівні, а й на місцевому.
Позицію КМУ на засіданні представив Радник Міністра Кабінету Міністрів Тарас Мельничук. Він акцентував увагу присутніх на Ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд», яка впроваджується в Україні під співголовуванням Міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнка.  Як зазначив Тарас Мельничук, поширення принципів Ініціативи є пріоритетом для Уряду. Зокрема, діяльність у цьому напрямку була відзначена на П’ятому світовому саміті партнерства відкритого врядування в Грузії, де Україну було визначено однією з країн-лідерів у впровадженні Міжнародної Ініціативи.
Світлана Грищенко зауважила, що з метою досягти більш ефективних результатів у впровадженні електронного урядування в Україні, необхідно залучати представників органів місцевого самоврядування. Електронне врядування є інструментом, який допоможе покращити рівень довіри до влади на місцях.
Основні напрямки Концепції електронного врядування в Україні презентував Олександр Шевцов. Мета Концепції - визначення напрямів, механізмів і строків формування ефективної системи електронного урядування в Україні. На виконання положень Концепції затверджено відповідний План заходів, виконавцями якого є центральні органи виконавчої влади та місцеві держадміністрації. І для органів місцевої влади у Плані визначено 10 невідкладних заходів, які направлені на розвиток електронних послуг та е-урядування загалом (Список).
Експерт з правових питань АМУ Інна Скляр презентувала позиції Асоціації щодо впровадження інструментів електронного врядування та розкрила проблемні питання, з якими зустрічаються органи місцевого самоврядування на цьому шляху (Презентація).
Про Національний банк ІТ-рішень та дослідження розвитку електронних сервісів розповів голова «Центру розвитку інновацій» Сергій Лобойко, який також виступив модератором заходу (Презентація).
Наприкінці засідання фокус-групи відбулося жваве обговорення проблемних питань органів місцевого самоврядування в електронному врядуванні, а також були розглянуті пропозиції до дорожньої карти по запровадженню е-урядування в діяльність ОМС.
 
Нагадаємо, що Асоціація міст України активно підтримує органи місцевого самоврядування у запровадженні інструментів електронного врядування у їх діяльності. Зокрема, вже протягом двох років впроваджується секторальна стратегія «Електронне врядування та публічні послуги», яку розробила АМУ. Читати далі.
Секторальні Стратегії розвитку різних сфер діяльності місцевого самоврядування розроблені Асоціацією міст України в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Відкрити Книгу секторальних стратегій.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)