ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 12)

06 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Бахмутська ОТГ, Донецька область
Влада замовила у  товариства глухих пошиття засобів індивідуального захисту для медиків
Працівники Бахмутського виробничого підприємства товариства глухих пошили 300 захисних медичних халатів та 5 тисяч масок для медиків міста.
Для цього місцева влада за гроші місцевого бюджету придбала тканину і зробила підприємству замовлення допомогти із пошиттям засобів індивідуального захисту для медиків.
 
Опішнянська ОТГ, Полтавська область
Сервіс соціальної доставки
Щоб люди похилого віку та малозабезпечені громадяни могли швидко отримати продукти першої необхідності та ліки громада започаткувала безкоштовну соціальну доставку.
Коментує голова Опішнянської ОТГ Микола Різник: «У період карантину кожен з нас відчуває тимчасові незручності через введення низки обмежень. Разом з тим, такі заходи спрямовані на зменшення поширення коронавірусу серед населення. Як свідчить статистика, найбільше у зоні ризику інфікуватися коронавірусом є люди похилого віку. Саме їм варто обмежити вихід у людні місця та залишатися вдома».
 
м. Гайворон, Кіровоградська область
500 тис. грн для купівлі апарату ШВЛ
На сесії Гайворонської міської ради було виділено 500 тис. грн  для закупівлі апарату штучної вентиляції легенів та інших медичних засобів  для районної лікарні. Тако буде профінансовано придбання засобів захисту та дезінфікуючих засобів для КП «Гайворонський комунальник» на проведення заходів з дезінфекції на території міста.
«Попри те, що районна лікарня має утримуватись за рахунок районного бюджету, міська рада розуміє, що сьогодні головне – це безпека громадян і підтримує районні заклади на території міста. З початку року з міського бюджету виділено уже 850 тисяч гривень районній лікарні. Ми і далі будемо підтримувати заклад за рахунок перевиконання бюджету», – наголосив мер Гайворона Роман Волуйко.
 
м. Львів
Щомісячна доплата медикам
Щомісячну доплату 10 тис. грн. отримуватимуть від Львівської міської ради медики, які працюють і будуть працювати з людьми, які мають підозру на коронавірус. Таке розпорядження підписав мер Львова Андрій Садовий.  Також надбавки до зарплат отримають працівники комунальної сфери, які теж у групі ризику.
 
Чуднівська ОТГ, Житомирська область
У міській раді розгорнуто швейний цех
Поки більшість посадовців працює дистанційно, в одному із вільних кабінетів міської ради облаштовано швейний цех. Тут на власному обладнанні місцеві швачки-волонтери шиють захисні маски для медичних працівників КНП «Чуднівський ЦПМСД» та КНП «Чуднівська центральна районна лікарня», а також для працівників правоохоронних органів та віськових.  Всього планується пошити 30 тисяч масок. Матеріал громада придбала за благодійні кошти.
 
Іршавська ОТГ, Закарпатська область
Протиепідемічні заходи на території громади
Громада у співпраці з місцевими підприємствами організувала пошиття масок та їх безкоштовну роздачу жителям громади.
У зв’язку з тим, що зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус в громаді, було досягнуто домовленості про сприяння народного депутата у виділенні 50 сертифікованих тестів для тестування медпрацівників та інших громадян, які контактували з хворою.
Також проводиться систематична дезінфекція центральних доріг та тротуарів центру ОТГ.
 
Іванівська ОТГ, Одеська область
Голова ОТГ перерахував свою зарплату на допомогу пенсіонерам
Голова ОТГ Віктор Лобач прийняв рішення передати усю свою заробітну плату за березень 2020 року в сумі 11,2 тис. грн селищному пункту соціальної допомоги, щоб допомогти людям, які опинилися в складних життєвих умовах у зв’язку з карантинними заходами.
“В Україні є керівники, які так зробили раніше за мене, але в Іванівському районі серед керівників органів місцевого самоврядування, можливо, буду першим. Тому хочу запропонувати «міні флешмоб», щоб інші теж долучилися та допомогли тим, хто цього потребує”, – повідомив Віктор Лобач.
 
м. Нововолинськ, Волинська область
Благодійна допомога працівників виконкому міській лікарні
У Нововолинську працівники виконавчого комітету, підтримавши ініціативу міського голови Віктора Сапожнікова, вирішили зробити і свій внесок для потреб Нововолинської центральної міської лікарні. Понад 80 тисяч гривень посадовці перерахували у благодійну лікарняну касу на першочергові закупівлі для  медичної установи.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята, 11

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)