ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 14)

08 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
м. Хмельницький
5 млн грн на засоби захисту та ліки
З міського бюджету виділено 5 млн грн для придбання засобів захисту для медиків, ліків та іншого медобладнання. Закупівлі здійснюються щодня. Міський голова Олександр Симчишин: жителям міта безкоштовно роздано 7 тис. масок, передано на фронт - 2 тис., військовим частинам -  2 тис., поліції -  1,6 тис. Окрім того,  4 тис. масок отримали водії та кондуктори тролейбусів, 2 тис. - працівники міськради.
м. Київ
Благодійний фонд «Бабин Яр» долучився до роботи Єдиного координаційного центру допомоги
З ініціативою підтримати жителів, які мешкають поблизу Бабиного Яру, виступив Благодійний фонд Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». У відповідь на ініціативу фонду районні управління праці та соціального захисту в м. Києві визначили близько 1000 сімей різних категорій, які потребують допомоги. Фонд закупив товари першої необхідності та забезпечив транспорт для соціальних працівників, які доставляють пакунки підтримки.
м. Львів
Підприємці пожертвували 30 млн грн на боротьбу з коронавірусом
З початку карантину загальна сума благодійної допомоги місцевих підприємців Львову становить понад 30 млн грн. Допомога від бізнесу дозволила місту оперативно отримати медичне обладнання та забезпечити засобами індивідуального захисту медиків усіх лікарень та поліклінік.
м. Дніпро
Медпрацівникам підвищать зарплату
Рішення підвищити зарплату медикам, які працюватимуть з хворими на коронавірус, було ухвалене міською радою за ініціативи мера Дніпра Бориса Філатова. Встановлено такі зарплати: лікар-анестезіолог чи лікар-реаніматолог - від 20 тис. грн і вище, медсестра – від 15 тис. грн, санітарка – 10 тис. грн.
Кропивницька громада
Підтримка соціально вразливих верств населення
Понад вісім тисяч жителів міста, якi опинилися у складних життєвих обставинах через запровадження карантину, отримують благодійну допомогу продуктами харчування від місцевого підприємства.
Продуктові набори видаються одиноким людям віком понад 80 років, громадянам похилого віку, які потребують догляду, а також громадянам з інвалідністю. Доставкою продуктових наборів займаються працівники місцевих органів соціального захисту населення.
«Дякую підприємцям, які у складних умовах сьогодення знаходять можливість допомогти людям. А наше завдання – ефективно спрацювати, i розвести цi пакунки адресно», – прокоментував міський голова Андрiй Райкович.
м. Черкаси
74 млн грн покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я
Виконком Черкаської міської ради прийняв рішення про виділення 74 млн грн на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я для запобігання поширенню коронавірусу. Кошти вдалося віднайти завдяки скороченню видатків бюджету розвитку.
Кошти будуть спрямовані на придбання апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів, пульсоксиметрів, моніторів пацієнта, дозаторів лікувальних речовин, рентгенапаратів тощо. Крім того, будуть придбані засоби індивідуального захисту (комбінезони, захисні щитки, захисні окуляри, респіратори, рукавички, маски) та дезінфікуючі засоби згідно із потребами, які визначили лікувальні заклади.
Сумська громада
Управління освіти і науки створило офіційний YouTube-канал
Сумські учителі почали викладати свої уроки на офіційному YouTube-каналі управління освіти і науки, щоб учні могли надолужати пропущені через карантин, хворобу чи з інших причин теми. На новоствореному інтернет-ресурсі вже опубліковано понад 200 відеоуроків та презентацій з української мови, математики та фізичної культури для школярів 1-4 та 6-х класів. Канал й надалі поповнюватиметься відео.
Немирівська ОТГ, Вінницька область
Громада передає Вінниці три автобуси та апарат ШВЛ
Вінницька центральна районна лікарня функціонуватиме як інфекційна зі збереженням профілів. Туди планується переведення всіх пацієнтів з COVID-19, які зараз знаходяться в інших медзакладах.
Щоб підтримати Вінницьку громаду у цей складний час, Немирівська громада прийняла рішення про передачу у Вінницю в тимчасове користування трьох шкільних автобусів та одного апарату штучної вентиляції легень. Транспортні засоби використовуватимуть для потреб психлікарні та онкодиспансеру, а ШВЛ – у Вінницькій центральній районній лікарні.
м. Краматорськ, Донецька область
Підприємці допомагають медикам у боротьбі з пандемією
Краматорські підприємці вирішили діяти на упередження та забезпечити лікарні засобами захисту і необхідними ліками. В першу чергу, вони подбали про лікарів інфекційного стаціонару та відділення інтенсивної терапії Краматорського дитячого територіального медичного об’єднання, адже саме інфекційний стаціонар першим прийматиме дітей із захворюваннями на коронавірус з Краматорська, Слов’янська та Дружківки. Місцевим лікарням було передано захисні маски та щитки, медичні костюми у комплекті з шоломами та бахілами, ліки та пульсоксиметри.
м.Рожище, Волинська область
Із міста організовано підвезення медиків до Луцька
Рожищенська міська рада  виділила кошти на організацію підвезення медичних працівників із Рожища на роботу до Луцька та у зворотному напрямку додому.
Право проїзду в автобусі мають виключно працівники медичних установ. Для посадки в автобус вони повинні мати при собі засоби особистого захисту та посвідчення, видані медичним закладом.
 
м. Бердянськ, Запорізька область
Працівники міськради підтримують медиків
Працівники виконкому Бердянської міської ради долучаються до підтримки медичних працівників, які будуть лікувати пацієнтів з COVID-19. Так, частина заробітної плати посадовців буде перерахована на спеціальний рахунок КНП “Бердянське територіальне медичне об’єднання”. Дану ініціативу міського голови Володимира Чепурного підтримали більшість співробітників. Також оприлюднений рахунок для добровільного перерахування грошей на додаткові виплати медпрацівникам. 
Коломийська ОТГ, Івано-Франківська область
Допомога одиноким людям з інвалідністю та особам похилого віку
В період карантину одиноким людям з інвалідністю та особам похилого віку допомагають працівники Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг. Зокрема, 17 працівників відділення соціальної допомоги обслуговують 180 підопічних, які перебувають вдома на карантині, - приносять їм продукти та медикаменти.
А жителям громади, яким за 80, та людям з інвалідністю, які на обслуговуванні Центру, безкоштовно роздають продуктові набори.
Бучанська ОТГ , Київська область
Понад 3 млн грн з місцевого бюджету для боротьби з коронавірусом
На позачерговій сесії Бучанської міської ради виділено додатково на боротьбу з коронавірусом  понад 3 млн грн. Зокрема, кошти передбачено на фінансову підтримку персоналу екстреної допомоги, на виконання програми із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, на дезінфекцію (санітарну обробку) місць загального перебування, придбання захисних костюмів, на підтримку вторинної медичної ланки.
Новопсковська ОТГ, Луганська область
Захисні маски для лікарів
Місцеві підприємці друкують на 3D-принтерах захисні маски (щитки) для медичних працівників. Основу маски надруковано на 3D-обладнанні, а захисна частина створена з щільної плівки для ламінування. Маски призначені для медичних працівників, які братимуть біологічні матеріали у жителів громади для проведення тест-дослідження на коронавірусну інфекцію. Наразі замовлено 40 масок.
Опішнянська ОТГ, Полтавська область
Лікарня отримала апарат ШВЛ від підприємця
Підприємець, який працює на території громади, придбав для Опішнянської районної лікарні апарат штучної вентиляції легень вартістю понад 300 тис.грн, а також низку необхідного медичного обладнання.
Голова ОТГ Микола Різник подякував підприємцю та наголосив, що це приклад  соціально відповідального бізнесу.
м. Сарни,  Рівненська область
500 тис. грн екстреним службам
На позачерговій сесії Сарненської міської ради з місцевого бюджету виділено 500 тис. грн на заходи з протидії розповсюдженню коронавірусу.  Зокрема, кошти спрямовані для КНП "Сарненська центральна районна лікарня", КНП "Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", а також для придбання паливно-мастильних матеріалів, аварійно-рятувального обладнання, спеціального та захисного спорядження, речового майна ДПРЧ-8, ДПРЗ-5 ГУ ДСНС України у Рівненській області.
Підволочиська ОТГ, Тернопільська область
Волонтерський підрозділ для надання допомоги соціально вразливим верствам населення
У Підволочиську волонтерська група КЗ «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» надає допомогу людям похилого віку, які перебувають на самоізоляції. При комунальному закладі надання соціальних послуг, на час дії карантину створено волонтерський підрозділ з надання допомоги  громадянам у закупівлі продуктів чи медикаментів.
Присиваська ОТГ, Херсонська область
Громада турбується про жителів
У об’єднаній територіальній громаді налагоджене забезпечення доставки продуктів та медикаментів для одиноких літніх людей, організовано патрулювання території. «На позачерговій сесії були прийняті рішення про виділення коштів для районних і місцевих закладів медицини. Також з перших днів карантину працівники Павлівського сільського будинку культури проявили ініціативу і взяли на себе пошиття захисних масок. За вихідні пошили близько півтори сотні масок, дотримуючись відповідних вимог стерильності. Звернулися по допомогу та підтримку й до будівельників, сільгоспвиробників та підприємців округу. Дякуємо багатьом небайдужим, хто відгукнувся!», - розповів староста Павлівського старостинського округу Анатолій Андрієвський.
м. Прилуки, Чернігівська область
Продуктові набори для нужденних
У Прилуках створено міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Їм за підтримки місцевих підприємців буде роздано продукти харчування першої необхідності. Перші 360 продуктових наборів вже отримали люди з інвалідністю.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята1112, 13

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)