ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 15)

09 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Місцеві фабрики шиють для медиків захисні костюми
Вінницька міська рада замовила фабрикам 17300 спеціальних захисних комбінезонів, які передадуть до медичних закладів міста. На підприємстві ПрАТ «Володарка» шиють 10000 комбінезонів та виготовляють шестишарові марлеві пов’язки для медиків та працівників критичної інфраструктури. Швейна фабрика «Поділля» виготовить 7300 комбінезонів. Місячна потреба міських закладів охорони здоров’я становить близько 20 тисяч комплектів.
 
Луцька громада
Медиків з  COVID-19 страхуватимуть
Депутати Луцької міськради ухвалили проєкт рішення про страхування працівників усіх лікувальних закладів міста (міського та обласного підпорядкування) у разі їхнього захворювання на COVID-19. Ухвалена програма полягатиме в тому, що у разі захворювання працівника його лікування оплачуватимуть із міського бюджету у розмірі: до 10 тис. грн – легка та середньої тяжкості форма захворювання, до 20 тис. грн – важка форма захворювання.
Також було вирішено виділити 1,5 млн грн для фінансової підтримки лікарів міських медзакладів, насамперед, тих, хто має підвищене навантаження по боротьбі з коронавірусом.
 
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Допомога малозабезпеченим та літнім мешканцям
Міський оперативний штаб з ліквідації наслідків та поширення коронавірусу мобілізували у Кривому Розі всі ресурси задля підтримки найменш захищених жителів. Це люди похилого віку, малозабезпечені сім’ї, одинокі непрацюючі пенсіонери, сім’ї з малолітніми дітьми, які опинилися в скрутному матеріальному становищі.
За розпорядженням мера Юрія Вілкула їм будуть видані продуктові набори.
 
Лиманська ОТГ, Донецька область
Маски для медиків та правоохоронців
Активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу Лиманський міський центр соціальних служб (ЦСССДМ) та громадська організація «Лиманський інститут проблем сім’ї та молоді (ЛІПСтМ)».
Завдяки плідній співпраці та фінансовій  підтримці з боку благодійного фонду було придбано матеріал (медична марля) та залучено місцевих швачок, які на умовах цивільно-правового договору протягом місяця будуть виготовляти захисні маски для тих, хто перебуває у постійному прямому контакті з людьми. 
 
Широківська ОТГ, Запорізька область
Безпечна доставка книг з бібліотек жителям ОТГ
Зеленопільська бібліотека запускає послугу «Книжка до поштової скриньки». Якщо хтось хоче взяти видання з книжкового фонду бібліотеки села Зеленопілля, він може звернутися до місцевого бібілотекаря онлайн-зв’язком і замовити книгу. Доставка наявного видання буде здійснена прямо у поштову скриньку замовника з дотриманням усіх норм карантину.
 
Обухівська ОТГ, Київська область
Дезінфекція за допомогою акумуляторних обприскувачів
Комунальній службі Обухова  ТОВ "Міський житловий центр" місцеве підприємство подарувало акумуляторні обприскувачі, які будуть використовуватися для дезінфекції житлових будинків.
Завдяки співпраці влади і бізнесу наявність акамуляторної техніки дасть можливість ефективніше та швидше обробляти поверхності дезінфікуючими засобами.
 
Кропивницька громада
Робота контрольно-пропускних пунктів на в’їзді до міста
На всі блок-пости на в’їздах до Кропивницького за рахунок міського бюджету закуплено додаткові дистанційні термометри. Контроль температури тіла водіїв і пасажирів здійснюватимуть не тільки медичні працівники, а й рятувальники.
Придбані додаткові термометри дозволять розвантажити медичних працівників і скоротити черги транспорту, які виникають на блок-постах.
 
Миколаївська область
Місцеві ради спрямували понад 54 млн грн на боротьбу з COVID-19 
У лютому-березні 2020 року громади Миколаївщини погодили виділення більше 54 млн грн на боротьбу із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). При цьому, станом на 1 квітня із затвердженої суми фактично було спрямовано близько 10 млн грн. 
Крім того, три ради міст районного значення, а також три сільські ради передали до районних бюджетів 228 тис гривень субвенції на протидію COVID-19 для районних лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Водночас на рівні місцевих бюджетів серед громад області, при затвердженні видатків на бюджетну програму з охорони здоров'я, також були затверджені видатки на підтримку медичних закладів. 
 
Щербанівська ОТГ, Полтавська область
Підтримка медиків та рятувальників
Щербанівська громада стала першою серед тих, хто підтримав рятувальників, закупивши їм необхідне на час карантину оснащення. Для потреб ДСНС придбано захисні маски, окуляри, респіратори, комплекти одягу на суму 12 тис. грн. Рятувальників забезпечено хімікатами, з яких можна виготовити 25 тис. літрів дезінфекційного розчину.
Також громада надає фінансову підтримку підрозділу територіальної оборони Полтавського району і медичним працівникам у розмірі посадового окладу для кожного.
 
м. Костопіль,  Рівненська область
200 тис. грн для боротьби з поширенням коронавірусу  
На позачерговій сесії Костопільської міської ради виділено 200 тис. грн, які будуть спрямовані на превентивні заходи та боротьбу з коронавірусом. За ці кошти буде придбано засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, спецодяг), засоби дезінфекції і вироби медичного призначення;
 
Тростянецька ОТГ, Сумська область
Додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом
Тростянецька міська рада виділила додаткові 4,5 млн грн на протидію коронавірусній інфекції COVID-19 та забезпечення діяльності КНП «Тростянецька міська лікарня».
Ці кошти зняті з деяких ремонтів тротуарів, будівництва вхідної групи в парк Чайковського, з ремонту Круглого двору і садиби Голіцина, з інших заходів з благоустрою міста, з ремонту деяких доріг біля будинків і завдяки економії коштів на вже зроблених об’єктах, економії на енергоносіях через теплу зиму, тощо.
«Лікарня зараз найбільше потребує цих коштів, все інше поки-що може почекати», — наголосив міський голова Юрій Бова.
 
Тернопільська громада
На потреби медицини додатково спрямовано 47 млн грн
«На позачерговій сесії Тернопільської міської ради було вирішено додатково спрямувати 47 млн грн на потреби медицини, зокрема на придбання засобів індивідуального захисту, медикаментів та необхідного обладнання   для тернопільських лікарень, а також для виплати заробітної плати лікарям і муніципальної надбавки в розмірі 10 000 грн тим медичним працівникам закладів охорони здоров’я міста, які будуть задіяні у процес лікування хворих з діагнозом «коронавірус»», - розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
Окрім того, понад 11 млн грн спрямовано на потреби резервного фонду міста, які будуть використані у випадку додаткової потреби в закупівлі обладнання для тернопільських лікарень чи засобів особистого захисту.
 
м. Скадовськ, Херсонська область
Допомога незахищеним верствам населення
Громада у цей складний період передусім потурбувалася про дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, про осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах, громадян літнього віку та вирішила забезпечити їх продуктами першої необхідності. З перших днів карантину члени оперативного штабу міськради здійснили адресну доставку продуктових наборів сім’ям, які опинилася в складних життєвих обставинах та багатодітним. Придбання продуктів здійснено депутатами міськради на благодійній основі, що є прикладом соціальної відповідальності та небайдужості.
 
м.Умань Черкаська область
Акція для підтримки у час пандемії
Місцева влада за активної допомоги підприємців оранізувала акцію для підтримки людей з інвалідністю, похилого віку та одиноких.
Для реалізації акції на придбання продуктових наборів з міського бюджету було виділено 148 тис.грн.
У місті проживають понад 10 тис. осіб, які потребують такої допомоги.
 
Куликівська ОТГ, Чернігівська область
Пошив масок та захисних костюмів для медзакладів
З місцевого бюджету було виділено 400 тис. грн на придбання марлі та тканини, з якої швачки територіального центру соціального обслуговування та комунального підприємства громади шиють захисні та спеціальні закриті маски для соціальних працівників, рятувальників, поліцейських, а також захисні костюми для медиків. Загалом вже пошито більше 500 масок та близько 10 костюмів.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята111213, 14

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)