ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 16)

10 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
м. Маріуполь, Донецька область
Працюють мобільні медичні бригади
На базі всіх Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста організовано роботу мобільних медичних бригад. Основна мета - виявлення інфікованих і надання їм оперативної допомоги. Мобільні бригади охоплюють населення всіх районів міста. Лікарі та медичні сестри навчені алгоритму надання допомоги пацієнту з підозрою на COVID-19. Транспорт мобільних бригад переобладнаний для роботи в зоні підвищеного ризику.
Вінницька громада
Нова техніка для дезінфекції
Місто придбало японські обприскувачі, які розпилюють аерозольний туман. Розчин витрачається економно, а площа покриття дезінфекції збільшується за рахунок об’ємного розпилення. Порівняно з механічними розпилювачами, ефективність нової техніки більша у рази.  Інноваційною технікою надалі оброблятимуть міські площі та пішохідні зони. Важливо також, що в роботі використовується дезінфектор, який безпечний для людей і тварин.
Японські розпилювачі  універсальні, тому після карантину будуть використовуватися для догляду за зеленими насадженнями.
Троїцька ОТГ, Дніпропетровська область
Кошти громади для боротьби з СOVID-19
З місцевого бюджету виділено кошти медзакладам для оперативної допомоги хворим на коронавірус. Так, Павлоградській центральній районній лікарні виділено 627 тис. грн, Павлоградській лікарні інтенсивного лікування  - 18 тис. грн, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  - 70 тис. грн.
Також було виділено 100 тис. грн  для індивідуального захисту жителів громади.
м.Нововолинськ, Волинська область
Комунальники переобладнали ЗІЛ у машину для дезінфекції
Міські комунальники власноруч переобладнали ЗІЛ для дезінфекції доріг. Антисептичними засобами було проведено першу обробку вулиць міста. Тепер будуть зроблені підрахунки використаної води, пального та дезінфектора. За підсумками буде визначено остаточний маршрут та періодичність обробки вулиць.
Іршанська ОТГ, Житомирська область
Зарплату голови – на продуктові набори
Іршанський селищний голова Анатолій Рак прийняв рішення спрямувати кошти заробітної плати за березень для придбання продуктових наборів ветеранам та пенсіонерам. 250 продуктових наборів із продуктами першої необхідності та багаторазові захисні маски жителям ОТГ розвозять працівники Центру соціальних послуг.
м. Ужгород
Додаткові кошти медзакладам
На позачерговій сесії міської ради додатково виділено кошти медзакладам міста у сумі 3,2 млн грн для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу.
Кошти спрямовано на придбання дезінфікуючих засобів, антисептиків, засобів індивідуального захисту, перевезення медичних працівників тощо.
Також було виділено 700 тис. грн на придбання продуктових наборів соціально незахищеним жителям громади.
Івано-Франківська громада
Місцеві волонтери підтримують медиків і поліцейських
Центр волонтерських ініціатив передав на потреби Івано-Франківщини 300 продуктових наборів та 1тис. комплектів засобів індивідуального захисту (костюмів та масок).
За 18 днів центр зібрав майже 250 тис. грн,  які надсилали небайдужі жителі міста та України для забезпечення необхідним медиків та поліцейських Прикарпаття. Усі кошти пішли на закупівлю матеріалів та пошив костюмів і масок.
м. Дрогобич, Львівська область
Антикризова економічна рада
У Дрогобичі створили антикризову економічну раду, яка відповідатиме за відновлення роботи підприємств міста в умовах карантину з обов`язковим дотриманням передбачених санітарно-епідеміологічних норм. До складу ради увійшли представники структурних підрозділів міської ради, голови депутатської бюджетної комісії та Ради підприємців. Першочергове завдання ради – відновити економіку міста та забезпечити надходження до бюджету.
«Віруси минуть, криза коронавірусу мине, наше завдання – організувати комунікацію між бюджетонаповнюючими структурами та місцевим самоврядуванням, щоб подолати економічну кризу», – наголосив під час засідання ради міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Арбузинська ОТГ, Миколаївська область 
Кошти на підтримку місцевої лікарні
Для забезпечення роботи медзакладів з бюджету Арбузинської ОТГ виділено понад 168 тис. грн для придбання спецодягу, тестів для визначення коронавірусної хвороби, дезинфікуючих засобів,  пального. У лікарні підготовлено палату для повної ізоляції для надання невідкладної допомоги у разі підозри на COVID – 19. Протестовано і підготовлено до роботи на випадок ускладнення два апарати ШВЛ.
Визирська ОТГ, Одеська область
Дезінфекція вулиць і доріг
З резервного фонду громади виділено кошти на покупку дезінфекційного засобу – гіпохлориту натрію для обробки доріг та тротуарів населених пунктів громади. У господарстві комунального підприємства немає власного автоматичного розпилювача. Його на час карантину надав в користування місцевий фермер.
Новосанжарська ОТГ, Полтавська область
Кошти лікарні та медикам
На позачерговій сесії селищної ради  виділено 140 тис. грн для КНП «Новосанжарська центральна районна лікарня». 100  тис. грн підуть на придбання лікарських засобів, засобів індивідуального захисту, ще 40 тис. грн - на збільшення заробітних плат медичним працівникам.
Корнинська ОТГ, Рівненська область
Громада організували доїзд медиків на роботу у Рівне
У Корнинській ОТГ, що межує з містом Рівне, після введення карантину та відміни транспортного сполучення з містом вирішили організувати доїзд медичних працівників на роботу. Голова Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко зазначив: «Коли склалась така ситуація, що медики не мали чим дібратись на роботу, а лікарні не оформили договорів з перевізниками для доїзду своїх працівників, ми вирішили самостійно взятись за вирішеня проблеми».
Тепер з Корнинської ОТГ до Рівного курсує два рейси: ранковий і вечірній.
Конотопська ОТГ, Сумська область
Соцпрацівники безкоштовно доставляють продукти жителям похилого віку
Працівники Управління соцзахисту населення вже тиждень розвозять по Конотопу продукти людям похилого віку та приймають нові замовлення.
Ініціативу з доставки продуктів запроваджено спільно з міською радою, адже жителі часто зверталися з такою необхідністю.
Тернопільська громада
Міська влада та громада згуртувались
У Тернополі діє соціальний проєкт «На відстані руки». Його мета – допомогти продуктами харчування, предметами першої необхідності і медикаментами одиноким жителям міста, людям похилого віку, особам з інвалідністю та іншим тернополянам, які опинилися у важкій ситуації під час карантину.
«Проєкт діє під патронатом Тернопільської міської ради та об’єднує представників Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення, громадських організацій, благодійної організації «Карітас» та волонтерів, які оперативно і фахово надають допомогу потребуючим.
Пісочинська ОТГ, Харківська область
Кошти на боротьбу з коронавірусом
За кошти місцевого бюджету придбано засоби індивідуального захисту, дезинфікуючі та антисептичні засоби для КНП «Центр первинної медичної допомоги №2», який розташовано у смт Пісочин. «Вже придбали та завезли тести для експрес діагностики COVID-19. Наразі укладено й договори на придбання апаратів ШВЛ. Працюємо далі», - повідомив  Пісочинський селищний голова Олег Чорнобай.
Музиківська ОТГ, Херсонська область
Сільська громада фінансує міські лікарні
Музиківська ОТГ передає 1,6 млн грн клінічним лікарням міста Херсона за рахунок залишку медичної субвенції. Керівництво громади впевнене, що саме в цей нелегкий час їх фінансова підтримка допоможе врятувати не одне життя.
Нагадаємо, що жителі Музиківської ОТГ відповідно до укладених сільською радою договорів отримують вторинну медичну допомогу в клінічних лікарнях обласного центру, оскільки населені пункти ОТГ розташовані в безпосередній близькості від Херсона.
м.Хмельницький
Підприємці виготовляють захисні щитки для медиків
З місцевого бюджету виділено кошти на матеріал, з якого місцеві підприємці виготовляють засоби захисту для медиків. Один такий щиток коштує 85 грн. Першу партію — 150 штук — уже передано інфекційній лікарні, міській лікарні та Хмельницькому міському лікувально-діагностичному центру. Лікарі кажуть, в умовах пандемії коронавірусу захисні щитки — річ незамінна.
Загалом підприємці виготовлять 500 щитків для медиків.
м.Сміла, Черкаська область
Фінансова допомога від бізнесу та громадських організацій
Підприємці та громадські організації міста Сміли допомагають місцевій владі  у боротьбі з коронавірусом. Вони вже перерахували 500 тис. грн на благодійний фонд «Спільнодія Черкащини». Ці кошти підуть для забезпечення необхідним обласного інфекційного відділення, куди першочергово направляються інфіковані жителі області. Крім того, замовлено 100 комплектів протиепідемічних захисних костюмів для медпрацівників інфекційного відділення міста Сміла.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята11121314, 15

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)