ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 17)

13 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Рівненська ОТГ, Волинська область
Громада придбала апарат ШВЛ для лікарні
На позачерговій сесії Рівненської сільської ради депутати виділили 830 тис.грн із місцевого бюджету на купівлю вкрай необхідного обладнання для медзакладу районного рівня. За ці коштии буде придбано аппарат штучної вентиляції легенів. Решту коштів депутати спрямували на довезення лікарів, підтримку первинної ланки медицини та частину - на власне комунгосподарство.
 «На жаль, нині левову частину проблем центральна влада переадресувала на місця. Втім, для нас основне – зберегти життя і здоров'я людей», – пояснив голова ОТГ Володимир Крижук.
м.Новомосковськ, Дніпропетровська область
Кошти  на боротьбу з СOVID-19
Медзакладам міста міська рада виділила 3,2 млн грн. За частину цих коштів для Новомосковської центральної міської лікарні було придбано засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби, медикаменти.
Також місцева влада залучає до превентивних заходів і місцевий бізнес. Міський голова провів переговори з керівниками підприємств та організацій щодо надання допомоги для протидії пандемії.  
Вугледарська ОТГ, Донецька область
Доставка продуктових наборів
З метою забезпечення в період карантину соціального захисту незахищених верств населення (зокрема,самотніх громадян віком понад 80 років, громадян похилого віку, які потребують догляду, осіб з інвалідністю 1 та 2 групи) у Вугледарі триває робота з доставки продуктових наборів цим категоріям громадян.
Місцева влада вдячна волонтерам молодіжного центру «МІКС», які приєдналися до спільної справи.
Житомирська громада
Бізнес допомагає громаді
Місцеві благодійники передали два німецькі апарати штучної вентиляції легень для інфекційного відділення Лікарні №1 міста Житомира, що визначена як лікарня першої хвилі, та першою приймає пацієнтів з коронавірусом.
Пологівська ОТГ, Запорізька область
Медикам надають допомогу представники бізнесу
Приватні підприємці, об’єднавши зусилля, допомагають громаді подолати поширення коронавірусної хвороби. Так, місцевим медичним закладам було передано респіратори класу захисту FFP2 для мобільних бригад, окуляри і захисні щитки, одноразові халати і шапочки, рукавички латексні, ртутні термометри, дезінфікуючі засоби, маски., а також експрес-тести. 
м. Бориспіль, Київська область
Майже 5 млн грн на дезінфекцію міста
Виконком Бориспільської міської ради вирішив виділити 4,8 млн грн комунальним службам, які проводять роботи з дезінфекції. Наразі в місті обробляються місця громадського користування, багатоквартирні будинки й під’їзди. Це роблять працівники комунальної сфери міста, до професійних обов’язків яких не входить ця робота. В громаді  зробили розрахунки й виділили додаткові кошти для комунальників.
Бобринецька ОТГ, Кіровоградська область
Безкоштовні маски для жителів громади
Від самого початку карантину за ініціативи міського голови Валерія Сніжка та підтримки волонтерів у Бобринецькій ОТГ розпочалось виготовлення масок, щоб забезпечити ними жителів громади.  Кошти на закупку матеріалів надав міський голова, працівники міської ради та небайдужі жителі громади.  Маски шили волонтерки громади, студенти, працівники міськради.
В першу чергу масками забезпечено поліцейських громади, працівників місцевої ДСНС, соціальних служб та інших установ, що забезпечують життєдіяльність громади.  Останню партію масок у кількості 400 штук було роздано жителям громади
Івано-Франківська громада
Відомі блогери допомагають медикам
Ініціативні жителі міста створили сторінку в соцмережі Інстаграм coronavirus.if, щоб зібрати кошти на необхідні речі для медичних закладів Івано-Франківська. За добу їм вдалося зібрати майже 38 тис.грн.  
Волонтери вже передали в інфекційну лікарню частину закупленої допомоги: одноразові рукавички, антисептики, паперові рушники, засоби для миття підлоги сантехніки, питну воду.
м. Лисичанськ, Луганська область
Понад 1 млн грн на боротьбу з коронавірусноюю хворобою
На позачерговому засіданні виконавчого комітету Лисичанської міської ради з резервного фонду міського бюджету виділено 1,3 млн грн для Лисичанської багатопрофільної лікарні з метою запобігання виникненню та поширенню епідемії коронавірусної хвороби.
Ходорівська ОТГ, Львівська область
Продуктові та медичні набори для жителів громади
В рамках проєкту «Мобільна бригада» за підтримки благодійної організації служба у справах дітей Ходорівськоі міської ради закупила продуктові та медичні набори для сімей, котрі перебувають у складних життєвих обставинах. До складу наборів входять продукти першоі необхідності, жарознижуючі препарати, аскорбінова кислота і засоби захисту: рукавички та маски.
Також кожна сім‘я отримала пам’ятку, у якій роз’яснено правила поведінки під час карантину і щодо вжиття належних заходів безпеки для профілактики коронавірусноі інфекції COVID-19.
Сумська громада
Швидкі тести на коронавірус і грип
Сумська міська рада придбала за кошти місцевого бюджету експрес-тести для діагностики коронавірусної хвороби (COVID-19) і грипу А та В. Перших придбано 3 тис. штук на суму 945 тис. грн, других – 1 тис. штук на суму 216 тис. грн.
Відтепер медичні працівники міських лікувальних закладів матимуть можливість відразу при підозрі особи на захворювання коронавірусною інфекцією провести тестування. Експрес-тестування здійснюватиметься безоплатно в разі відповідних медичних показів.
Шумська ОТГ, Тернопільська область
Кошти на протидію коронавірусній інфекції  
Шумська ОТГ не лише коштом з місцевого бюджету, але особистим коштом працівників міської ради протидіє коронавірусній інфекції.  Загалом зібрано близько 200 тис.грн, які будуть спрямовані на придбання концентратора кисню для Шумської ЦРЛ. 
Нетішинська ОТГ, Хмельницька область
Соціальні працівники шиють захисні маски та халати
Працівники відділення організації надання адресної грошової і натуральної допомоги та соціально-побутової адаптації територіального центру Нетішинської ОТГ у період карантину шиють захисні маски. Уже виготовлено понад 500 масок для підопічних Старокривинського будинку-інтернату, відділення соціальної допомоги, соціально незахищених громадян, а також працівників територіального центру, офіцерів поліції, кримінально-виконавчої інспекції, Управління соціального захисту населення, виконкому Нетішинської міської ради.
Також майстрині працюють над пошиттям халатів для медичних працівників.  Усі матеріали, необхідні для пошиття, закупленои за кошти з місцевого бюджету, долучено кошти організацій, яким потрібні засоби захисту та залучено благодійників.
м. Черкаси
Безкоштовні маски замість штрафів
Поліція Черкас перейшла на гуманний спосіб боротьби з коронавірусом. Вже декілька днів патрульні роздають медичні маски перехожим, у яких з тих чи інших причин немає цього засобу захисту. Ця акція стала можливою завдяки благодійному фонду «Черкаси проти COVID-19», який після початку карантину створили підприємці міста. Щодня патрульним видають по 500 масок для роздачі населенню. Ці заходи планується продовжити до кінця карантину.
м.Чернівці
Медикам Чернівців допомагає Вінницька громада
До Чернівців прибула партія допомоги для боротьби з коронавірусом від Вінницького міського голови Сергія Моргунова. Так, лікарі-інфекціоністи отримали близько 1000 комбінезонів, 500 щитків та маски.  Допомогу буде передано медичним закладам Чернівців, у тому числі й первинної ланки.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята111213141516

 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)