ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 19)

15 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Калинівська ОТГ, Вінницька область
Замість парків – апарати ШВЛ
На позачерговій сесії рада громади спрямувала 2,5 млн грн на закупівлю чотирьох апаратів ШВЛ для Калинівської центральної районної лікарні. Ці кошти в бюджеті були передбачені для облаштування двох паркових зон у Калинівці.
м. Ковель, Волинська область
Місцевий бізнес дбає про безпеку медиків
Підприємці передали Ковельському медичному об’єднанню (МТМО)  захисні засоби на суму понад 80 тис. грн. 14 спеціальних респіраторів зі склом та змінними фільтрами тепер слугуватимуть працівникам інфекційного відділення.
До речі, з резервного фонду міського бюджету міська рада вже виділила понад 2 млн грн на придбання апарата ШВЛ, дезінфікуючих, індивідуальних засобів захисту та інші потреби МТМО.
м. Дніпро
Підприємці допомагають лікарні
Шість апаратів ШВЛ Hamilton C3 від приватного підприємства КСЕНКО доставлено Дніпропетровській обласній лікарні ім. Мечнікова, яка є профільною для виявлення  і лікування хворих на коронавірус. Інтелектуальний режим ASV, надійна та потужна турбіна і суперінформативний дисплей дозволять лікарям  надавати якісну допомогу хворим  на коронавірусну інфекцію. 
м. Краматорськ, Донецька область
Благодійна допомога
Краматорська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Краматорськ» щодо взаємодії та співпраці, залучення благодійного фонду до допомоги жителям міста та працівникам медичних закладів. В рамках співпраці було запущено єдиний цільовий рахунок для збору благодійних внесків. Кошти планується використовувати для придбання необхідних засобів для лікарень та вразливих жителів міста, що потребують допомоги.
Вільховецька ОТГ, Закарпатська область
Засоби захисту за кошти громади
Вільховецька громада знову придбала засоби захисту для медиків Вільховецького Центру первинної медико-санітарної допомоги, працівників органів місцевого самоврядування та працівників оперативного штабу протидії COVID-19. На цей раз, крім масок, рукавичок та бахіл, закуплено медичні захисні комбінезони, багаторазові бахіли, пластикові окуляри та захисні прозорі щити для обличчя.
Великобілозерська ОТГ, Запорізька область
Громада підтримує лікарню
Підприємство, яке працює на території Великобілозерської ОТГ, передало багатопрофільній лікарні у м.Дніпрорудне 14 рециркуляторів ультрафіолетових бактерицидних Аерекс. Ця лікарня визначена опорним закладом охорони здоров’я для госпіталізації осіб з підозрою на коронавірус, вона також приймає на лікування жителів Великобілозерської ОТГ.
Івано-Франківська громада
Організації передали в лікарні 580 експрес-тестів та засоби захисту для медиків
Кілька небайдужих компаній та організацій Івано-Франківська, які об’єдналися в “Антикризовий фонд у боротьбі з COVID-19”, допомагають медикам міста. Так, ІТ-компанія за підтримки благодійного фонду доставила в лікарні 580 експрес-тестів на виявлення COVID-19 на суму 81, 2 тис. грн, 200 пошитих одноразових костюмів на суму 36 тис. грн. Крім того, закуплено і передано 100 багаторазових захисних комбінезонів уна суму 18 тис. грн.
м. Київ
Єдина офіційна гаряча лінія для киян
Моніторинговий центр з протидії COVID-19 відкрив офіційну телефонну лінію для киян, за допомогою якої можна отримати відповіді на основні питання, пов’язані з карантинними заходами.
На гарячу лінію можна подзвонити і повідомити про факти порушення самоізоляції та обсервації, отримати емоційну підтримку та роз’яснення з питань заходів із запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції;
м. Долинська, Кіровоградська область 
Засоби індивідуального захисту для медиків
Рада підприємців Долинської міської ради та благодійний фонд «За сучасну Долинщину» оголосили про збір коштів на придбання засобів індивідуального захисту для медперсоналу: захисних костюмів та екранів.
За зібрані кошти медпрацівникам Долинськї ЦРЛ вже придбано 100 костюмів та 25  захисних екранів, на загальну суму понад 36 тис.грн.
м. Лисичанськ, Луганська область
Бескоштовні засоби індівідуального захисту для містян
Громадські організації та підприємці міста Лисичанськ допомагають громаді у протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Захисні маски жителі міста можуть безкоштовно взяти на інформаційних боксах, які розміщені в медичних закладах та адміністративних будівлях громади.
м.Борислав, Львівська область
Дезінфекція вулиць сніговою гарматою
У Бориславі для розпилення дезінфекційного засобу у місцях масового скупчення людей використано снігову гармату гірськолижного комплексу «Буковиця». Подібну технологію Борислав використав першим в Україні.
Обладнання у користування гірськолижний комплекс надав безкоштовно. Для боротьби із коронавірусом техніку уже ефективно застосовують у Китаї, Італії та Польщі. Таким способом використовується у чотири рази менше деззасобу і немає потреби у великій кількості працівників.
Березанська ОТГ, Миколаївська область
На підтримку місцевих лікарень виділено понад 150 тис. грн
На сесії місцева влада виділила понад 123 тис. грн на утримання інфекційного відділення Березанської районної лікарні, а також на придбання медикаментів та препаратів для надання допомоги населенню та запобігання поширенню на території Березанської ОТГ коронавірусу COVID-19. Також районному центру ПМСД виділено 30 тис. грн на дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту. На придбання медикаментів пільговій категорії населення передбачено додатково 15 тис. грн.
 Старокозацька ОТГ, Одеська область
Громада посилює заходи з протидії поширення коронавірусу
Протягом останніх чотирьох місяців за кошти місцевого бюджету було придбано понад 30 найменувань нового обладнання для Старокозацької районної лікарні на суму близько 1 млн грн. Також у Старокозацьку районну лікарню придбано новий апарат ШВЛ вартістю 385 тис.грн, та укомплектовано існуюче обладнання. Також за кошти громади було закуплено 23 комплекти захисних костюмів, респіраторів та рукавиць.
м. Полтава
8 млн грн на підтримку лікарень
Полтавська міська рада виділила понад 8 млн грн на підтримку лікарняних закладів міста. За ці кошти буде придбано 5 апаратів штучної вентиляції легень та 6 моніторів пацієнта для міських клінічних лікарень, оплачено проживання медперсоналу в рамках міської цільової програми. Частина коштів буде спрямована управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
м. Дубно, Рівненська область
Ще понад 3 млн грн для медицини
Міська рада виділила ще понад 3 млн грн на підтримку медичних закладів міста.
Для Дубенської міської лікарні буде придбано ще один апарат ШВЛ, медикаменти та пальне. На фінансування програми «Здоров'я дубенчан на 2019-2023 роки» виділено 185 тис. грн, з яких частина піде на придбання засобів захисту для працівників Дубенської станції екстреної швидкої допомоги та частина -  на перевезення медиків від дому до місць роботи.
Чернеччинська ОТГ, Сумська область
Обладнання для дезинфекції доріг громади
З метою боротьби з розповсюдженням коронавірусної інфекції громада придбала тракторний навісний обприскувач "Polmark" для дезінфекції дорожного покриття на території ОТГ. Обробка буде проводитись у нічний період працівниками КУ "Служба по експлуатації об'єктів комунальної власності та благоустрою" дезінфікуючим засобом "Бланідас-Ц Гипохлорид", який також придбано за кошти бюджету ОТГ.
Тернопільська громада
Освітяни перерахували одноденний заробіток на потреби медиків
Тернопільські освітяни започаткували благодійну ініціативу, щоб підтримати медпрацівників Тернополя. Одноденну зарплатню педагоги перерахують тим лікарям, які зараз у Тернополі борються з коронавірусом.
Бехтерська ОТГ, Херсонська область
Сільський голова та бюджетники перерахували зарплату медикам
Голова Бехтерської ОТГ Михайло Бурак перерахував свою місячну зарплату, а працівники бюджетних установ громади - свій одноденний заробіток на підтримку Бехтерського центру первинної медико-санітарної допомоги. Благодійна підтримка сільської медицини в тяжкий час карантину є важливим проявом згуртованості громади, аби спільно витримати удар і вберегти населення від пандемії та її наслідків.
м. Шепетівка, Хмельницька область
Кошти на медикаменти хворим на коронавірус
У Шепетівці кожному хворому в тяжкому стані та тим, що перебувають у відділеннях інтенсивної терапії або інфекційному відділенні з коронавірусом COVID-19, виділятимуть до 20 тис. грн для придбання медикаментів які які зазначені в протоколі МОЗ України.
Відповідні зміни внесли до бюджету на позачерговій сесії.
м. Умань, Черкаська область
Премії для медичних працівників
В Умані кожному медпрацівнику, задіяному в лікуванні хворих на COVID-19, виплатять премію у розмірі 10 тис.грн. Також кожен медичний працівник отримає 300% доплати із місцевого бюджету. Такі зобов’язання взяла на себе Уманська міська рада.
м.Чернівці
Доплати медикам з місцевого бюджету
Чернівецький міський голова Олексій Каспрук підписав розпорядження про додаткове стимулювання медичних працівників, які боряться із коронавірусом. Медики, які працюють з людьми, хворими на коронавірус, отримають доплати: лікарі - 15 тис. грн, середній медичний персонал - 10 тис. грн, а молодший медичний персонал – 7 тис. грн.
Ніжинська ОТГ, Чернігівська область
Дизайнерка шиє маски
Ніжинська дизайнерка замість стильних суконь, які у неї замовляють модниці з усієї України, шиє захисні маски. До ініціативи відомого модельєра долучилися небайдужі містянки. Їх мета – забезпечити всіх лікарів і молодший медичний персонал міської лікарні, а ще дітей-сиріт, що проживають в обласному соціальному гуртожитку Ніжина, засобами індивідуального захисту. Жінки шиють маски безкоштовно.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята11121314151617, 18

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)