ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 20)

16 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Якушинецька ОТГ, Вінницька область
Службовці віддали одноденну зарплату на засоби захисту для медиків
Небайдужі працівники сільської ради та комунальних підприємств добровільно відмовилися від одноденного заробітку для допомоги медикам. За зібрані кошти придбано комбінезони посиленого захисту, одноразові захисні костюми, респіратори ФФП-2 та ФФП-3 та захисні щітки для медичних працівників Якушинецької громади та медичних працівників первинної ланки всього району.
Луцька громада
Медики не платитимуть за доїзд на роботу
Працівників медзакладів Луцької ОТГ возитимуть на роботу і додому за кошти міського бюджету. Від початку призупинення руху громадського транспорту, міськрада організувала довіз медиків. Але,  до 15 квітня, через ряд організаційних та фінансових питань, медики сплачували за проїзд звичайну вартість – 6 гривень і ще міськрада здійснювала доплату перевізникам. Тепер ситуація змінилася: місто забезпечить на період карантину безоплатний проїзд для працівників лікувальних закладів міського підпорядкування.
м. Вільногірськ, Дніпропетровська область
Допомога поліції
Вільногірське відділення поліції отримало допомогу від голови наглядової ради ТОВ «Скляний Альянс» у вигляді захисних засобів та спецодягу для працівників, які виходять на цілодобове чергування. За словами начальника міського відділення, майора поліції Андрія Шалька, співробітники слідчо-оперативної групи швидкого реагування, які заступають на цілодобові зміни,  тепер повністю екіпіровані  засобами захисту.
м. Покровськ, Донецька область
Громада дбає про мешканців
Щоб уберегти жителів міста від інфекції, на в'їздах до Покровська встановлені санітарні блокпости, на яких водіям і пасажирам транспорту обов'язково вимірюють температуру. Якщо температура тіла у того, хто в'їжджає в місто, близько 38 градусів і спостерігаються симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), викликається бригада швидкої (екстреної) медичної допомоги для госпіталізації хворого.
Крім того, місцева влада дбає про соціальний захист жителів: у Покровську починається програма допомоги людям, які втратили роботу під час карантину, не мають іншого доходу і стоять на обліку в центрі зайнятості. Їм видаватимуться продуктові набори на регулярній основі впродовж усього карантину.
Широківська ОТГ, Запорізька область
Маски для працівників у зоні ризику
За кошти місцевого бюджету, благодійних внесків бізнесу та жителів масками забезпечують працівників, що кожного дня контактують з людьми - жителями громади з соціально незахищених верств населення та сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.
Калуська ОТГ, Івано-Франківська область
Волонтери передали рятувальникам маски
Калуський міськрайонний відділ управління ДСНС отримав від місцевих волонтерів 160 медичних масок.
«Окрім реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, вогнеборці залучені до профілактичних заходів з попередження коронавірусної інфекції. Тому нашим хлопцям та дівчатам доводиться щодня спілкуватися з різними людьми. Особиста безпека та безпека оточуючих – це пріоритет в умовах карантину», – з вдячністю пояснюють рятувальники.
Новопразька ОТГ, Кіровоградська область
100 тисяч гривень на премії для медиків
Заохотити медичних працівників вирішили депутати Новопразької селищної ради. Додаткові кошти виділено як субвенцію на рахунок КНП «ЦПМСД Олександрійської районної ради Кіровоградської області». А звідти кошти буде розподілено у вигляді премій 24 медичним працівникам Новопразької ОТГ.
м. Київ
Посилено контроль на в’їздах у місто
Водіям та пасажирам транспорту на основних в’їздах до Києва вимірюють температуру.
«Ми встановили 9 пропускних пунктів, де всі авто, що прямують у місто, перевірятимуть медики та правоохоронці. Такі суворі обмеження зумовлені тим, що, за прогнозами медиків, після свят може відбутися різке збільшення кількості хворих на коронавірус. Щоб упередити такий сценарій, щоб не допустити колапсу в лікарнях, ми запроваджуємо такі обмежувальні заходи», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Новопсковська ОТГ, Луганська область
Продуктові набори для малозабезпечених жителів
 Працівники Центру надання соціальних послуг Новопсковської ОТГ надають допомогу жителям найбільш вразливої категорії населення. Понад 400 одиноких та одиноко проживаючих людей похилого віку, які потребують догляду, та осіб з інвалідністю отримали продуктові набори. Місцева влада вдячна мережі продуктових магазинів, яка приєдналися до роботи із забезпечення найбільш вразливих верств населення продуктовими наборами.
м. Львів
Запрацювала третя лабораторія, що може діагностувати COVID-19
Третя лабораторія в місті, у якій діагностуватимуть захворювання на коронавірус, запрацювала у Львівському військовому госпіталі.  «Таким чином, ми можемо робити 270 ПЛР-тестів на день. Наразі цього достатньо для перевірки всіх пацієнтів з підозрою на COVID-19», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Баштанська ОТГ, Миколаївська область
Півмільйона гривень на засоби захисту для медиків
У Баштанській ОТГ багатопрофільна районна лікарня замовила необхідні матеріали на суму понад півмільйона гривень. На це підуть кошти, які були виділені з бюджетів Баштанської ОТГ, району, сільгосптоваровиробників. Було придбано респіратори, одноразові костюми біозахисту, маски та захисні окуляри, рукавички, антисептики, експрес-тести.
Шабівська ОТГ, Одеська область
Виноробна компанія профінансувала інфекційне відділення
У селі Шабо оперативно відремонтовано інфекційне відділення у лікарні. Організацію і витрати по відновленню відділення узяло на себе місцеве виноробне підприємство.  У відремонтоване приміщення було завезено 30 ліжок, тут було встановлено апарат ШВЛ, а лікарів забезпечено засобами захисту.
м. Кременчук, Полтавська область
Герметична капсула для транспортування хворих на COVID-19
Кременчуцькі підприємці виготовили першу герметичну капсулу для транспортування хворих на COVID-19. Капсула важить 16 кг, виготовлена із герметичного матеріалу, має маску, прибори для подачі кисню, компресор і фільтри для знезараження повітря. Також в ізолятор вмонтовані рукавиці-манжети, щоб лікарі могли проводити будь-які маніпуляції без контакту з хворим. Капсулу буде передано до Полтавського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф.
Вараська ОТГ, Рівненська область
Працівники виконкому придбали захисні костюми для медиків
Працівники виконавчого комітету Вараської міської ради зібрали майже 37 тис. грн  і на ці кошти закупили 84 багаторазових захисних комбінезонів для лікарів КНП "Вараський центр первинної медичної допомоги" та екстренної швидкої медичної допомоги. Матеріал, з якого виготовлено ці комбінезони, забезпечує високий рівень захисту від контакту з шкідливими речовинами.
Сумська громада
Соціальний центр підтримує підопічних
Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування в умовах карантину не залишає своїх підопічних без уваги та допомоги. Продовжується надання соціальних послуг одиноким громадянам, які не мають рідних, котрі повинні за ними доглядати. Також територіальний центр долучається до надання термінової допомоги з доставки продуктів харчування та продуктових наборів одиноким непрацездатним громадянам. Постійно опрацьовуються потреби в продуктах харчування та ліках.
Також організовано щоденне підвезення соціальних робітників до отримувачів соціальної послуги догляду. Соціальні працівники забезпечені масками, антисептичними засобами для рук, рукавичками; придбано дезінфікуючі засоби для обробки приміщень.
Тернопільська громада
Масове тестування на коронавірус
У Тернополі проводять масове тестування працівників підвищеної зони ризику: сімейних лікарів, педіатрів, а також працівників спецтранспорту. Для цього місто придбало 3000 експрес-тестів.
м. Балаклія, Харківська область
Підготовка лікарні для приймання хворих на коронавірус
На сьогодні Балаклійська ЦРЛ має майже 400 експрес-тестів на COVID-19 і дев’ять апаратів штучної вентиляції легень. На сьогодні для потенційних пацієнтів з коронавірусною хворобою виділено 25 ліжок. За потреби для цього буде виділено ще 45 ліжок інфекційного відділення ЦРЛ. У разі потреби ще 200 ліжок можна перепрофілювати в інших відділеннях головного лікувального корпусу.
Новокаховська ОТГ, Херсонська область
Роздано тисячу продуктових наборів
У Новій Каховці зусиллями благодійників, фахівців міського управління праці та соцзахисту населення, а також його територіального центру, доставлено понад тисячу продуктових наборів одиноким людям похилого віку, особам з інвалідністю та найбільш незахищеним верствам населення ОТГ. Набори доставляють соцпрацівники та волонтери, серед яких курсанти Херсонського факультету Одеського держуніверситету внутрішніх справ. Гуманітарна допомога сформована представниками великого та малого бізнесу, місцевої організації ветеранів АТО для забезпечення громадян, які найбільше потребують сторонньої підтримки. У розвезенні наборів жителям селищ та сіл ОТГ активно допомагають старости.
м. Хмельницький
Великодні продуктові набори для нужденних
Працівники міського соцзахисту вже сформували та розповсюдили 1400 великодніх продуктових наборів. Їх отримали соціально незахищені жителі міста. До реалізації акції долучились і підприємці, а безкоштовну доставку забезпечили міські служби таксі. До цього у Хмельницькому було роздано понад 2100 наборів із понад 8000 запланованих.
м. Черкаси
Лікарі працюють вахтовим методом
Черкаські медики, які лікують хворих на COVID-19, працюють за новим алгоритмом. Сім днів у лікарні, стільки ж  - дома. На час роботи живуть у санаторії. Після тижневої зміни їм роблять тест ПЛР і додому відпускають лише у випадку негативного результату. Проживання та гаряче харчування під час зміни та відпочинку їм забезпечує місцева влада.
м. Чернівці
Швачки весільних суконь шиють захисні костюми для медиків
Заклик допомогти медикам надійшов від місцевої активістки. До такої ініціативи долучилися підприємці та меценати, які допомогли зібрати вже 40 тис. грн. На  заклик пошити костюми відгукнулося 20 місцевих швачок та майстрів. Було придбано понад 3 км тканини, з якої пошито 150 комплектів, ще стільки ж – у планах. Щодня активісти складають комплекти, потім передають у медичні заклади громад, дитячі лікарні.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята1112131415161718, 19

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)