ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 21)

17 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Гуманітарна допомога від міста-побратима
Партія медичних інструментів та лікарських виробів прибула до Вінниці з американського міста-побратима Бірмінгема (штат Алабама, США). Це маніпуляційні та урологічні набори, ларингоскопи, засоби для апаратів вентиляції легень та інші медичне обладнання.
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Експрес-лабораторія
 У місті Кривий Ріг з’явилася нова експрес-лабораторія для досліджень на СOVID-19. Вона дозволить швидше отримувати результат аналізів, зібраних у пацієнтів з пневмонією, яка зараз часто  є наслідком коронавірусної інфекції. Лабораторія дозволяє отримати результат вже через 30-40 хвилин, а не через 3-4 години, як при звичайній експрес-діагностиці.
м. Краматорськ, Донецька область
Педагоги шиють захисні костюми для лікарів міста
Працівники управління освіти Краматорська, педагоги міських шкіл та батьки приєдналися до акції «Марафон допомоги», який ініціювала одна з громадських організацій міста.
Всього вчителі та батьки пошиють 250 одноразових захисних костюмів для медпрацівників. У разі потреби вони шитимуть костюми до стабілізації ситуації .
м. Покровськ, Донецька область
Студенти виготовляють захисні екрани для лікарів
Група студентів Донецького національного технічного університету в м. Покровськ почала виготовляти захисні екрани для медиків на 3D-принтерах. За фінансової підтримки ПрАТ «Донецьксталь – металургійний завод» волонтери університету повністю забезпечені витратними матеріалами та зможуть доставити захисні щитки безпосередньо до лікарень Покровська, Мирнограда, Добропілля, Селидового та інших міст Донецької області.
Житомирська громада
Паски буде освячено прямо на виробництві
Аби віряни не йшли в церкву на Великдень і не наражали себе на небезпеку заразитися коронавірусом, паски у Житомирі освячуються прямо на виробництві. Житомирський місквиконком заборонив відвідування храмів, а також  участь у релігійних заходах під час святкування Великодня. Усі місцеві телеканали будуть проводити  прямі трансляції  богослужінь.
м.Ужгород, Закарпатська область
Гарячі обіди соціально незахищеним громадянам
Соціальну акцію започаткувала Ужгородська міська рада, щоб підтримати на період вимушених обмежень тих, хто найбільш потребує допомоги. Фінансування акції – із міського бюджету. Гарячі обіди видаватимуться багатодітним родинам, одиноким пенсіонерам, людям з інвалідністю. Також за бюджетні гроші та за сприяння благодійників уже понад 1000 ужгородців отримали продуктові набори та засоби гігієни.
Веселівська ОТГ, Запорізька область
Мобільне інформування жителів громади
У Веселівській ОТГ ще у 2018 році діє мобільний додаток «Моє Веселе». Там легко можна знайти багато корисної інформації: розклад руху автобусів, новини громади тощо.
У період карантину додаток адаптовано так, щоб легко і зручно інформувати жителів про перебіг епідемії, проводити роз'яснювальну роботу щодо протидії поширенню COVID-19.
Угринівська ОТГ, Івано-Франківська область
Громада виділила 100 тис. грн лікарні у Івано-Франківську
Угринівська ОТГ, яка межує з Івано-Франківськом, виділила з місцевого бюджету 100 тис. грн для КНП «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня» на придбання засобів захисту для медичного персоналу від COVID-19 і 10 тис. грн для станції швидкої та невідкладної медичної допомоги.
Ще 100 тис. грн виділено для КП «ЦПМСД Угринівської ОТГ» на придбання медичних масок, захисних окулярів та костюмів, засобів дезінфекції, одноразових захисних фартухів, рукавиць, беретів. Також громада організувала пошиття багаторазових захисних масок.
Миронівська ОТГ, Київська область
Благодійна допомога від працівників міськради
Впродовж останнього тижня всі без винятку працівники Миронівської міської ради брали участь у підготовці продуктових наборів для тих, хто їх особливо потребує у цей непростий час. Ця добра справа, ініційована міським головою, отримала підтримку серед посадовців міської ради, які власним коштом закупили продукти, та підприємців, які теж долучилися до наповнення продуктових наборів. Понад 100 пакунків отримають багатодітні та малозабезпечені родини, які опинилися в скрутному становищі, а також діти з інвалідністю.
Кропивницька громада
Центральна міська лікарня отримала допомогу
Медичні працівники Кропивницької лікарні отримали 120 тисяч медичних масок, 10 тисяч рукавичок, 120 захисних окулярів. Засоби захисту передав один із засновників фонду "З добром до людей".
Жовтанецька ОТГ, Львівська область
Тестування на COVID-19 проводить мобільна бригада
Мобільна бригада у складі сімейних лікарів та медичних сестер Жовтанецької ОТГ здійснює експрес-тестування громадян, які повернулися з-за кордону.
Експрес-тестами охоплять не тільки осіб, які повернулись в Україну упродовж двох останніх тижнів, а також тим, хто контактував із хворими на коронавірус. Безкоштовним тестуванням охоплять також медиків. У планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують із людьми і є в зоні ризику.
м. Миколаїв
100 медичних ліжок для лікарень
Виконком Миколаївської міської ради погодив рішення про перерозподіл 1,2 млн грн для облаштування міських лікарень. Кошти будуть спрямовані на придбання медичних ліжок з протипролежневими матрацами для закладів охорони здоров’я міста. 100 ліжок отримають міські лікарні №1 і №3.
м. Чорноморськ, Одеська область
Дезінфекція житлових будинків та громадських місць
700 тис. грн з резервного фонду бюджету міста спрямував виконком Чорноморської міської ради відділу комунального господарства та благоустрою на санітарно-дезінфекційну обробку під’їздів житлових будинків, місць загального користування, доріг та інших об’єктів.
Також було прийнято рішення про надання КУ «Муніципальна варта» повноважень на складання протоколів за порушення умов карантину, при яких штрафи складатимуть від 17 тис. грн.
м. Полтава
Маски-екрани для полтавських медиків
Колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» передав 50 захисних екран-масок медикам Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні. Це благодійна допомога закладу, який першим бореться з коронавірусом у Полтаві. Екран-маска захищає не лише слизову очей, а й шкірні покриви, які залишаються відкритими при носінні звичайної індивідуальної маски. Такі маски є багаторазовими і піддаються дезінфекції.
м. Рівне
Кошти на боротьбу з коронавірусом
З міського бюджету Рівного понад 3 млн грн витрачено на придбання медичних товарів, які будуть використані на боротьбу з COVID-19. Укладено попередні договори на придбання медичних товарів ще на 2,6 млн грн.
Сумська громада
Кисневі концентратори для лікарень
Благодійний фонд «Бізнес – місту» поставив п’ять кисневих концентраторів до сумських лікарень. Прилади отримали КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», КНП «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня ім. З. Красовицького», КНП «Клінічна лікарня № 5». Вартість одного концентратора – 30 тис. грн. Це медичне обладнання з подвійним потоком кисню високої концентрації, також на його дисплеї відображаються кількість включень, робочий тиск компресора, час таймера та сумарний час, що допоможе лікарям більш точно планувати і контролювати процес лікування.
Тернопільська громада
Університет виготовляє засоби захисту для медиків
Теpнoпiльський нацioнальний технiчний унiвеpситет iм. І.Пулюя приєднався до ініціативи Станцiї юних технiкiв i Центpу науки Теpнoпoля та дoпoмагає вигoтoвляти засoби iндивiдуальнoгo захисту для медикiв, якi кoнтактують з хвopими на COVID-19.
У пpoцесi виpoбництва викopистoвується кoмп’ютеpна технiка та застoсoвуються нoвiтнi технoлoгiї. Захиснi щитки для медикiв дpукуються на 3D-пpинтеpах. З наявного матеріалу планується виготовити 200 захисних щитків. Медикам щитки передаватимуть безкоштовно.
Зачепилівська ОТГ, Харківська область
Фермери допомагають медикам боротися з коронавірусом
Аграрні підприємства вирішили підтримати місцеву владу у боротьбі з коронавірусом і виділили разом понад 120 тис. грн на потреби медиків. Фермери на ці кошти придбали засоби захисту та медобладнання для закладів первинної, вторинної та екстреної медичної допомоги.
Зеленопідська ОТГ, Херсонська область
Оперативна підтримка медиків
У Зеленопідській ОТГ всі зусилля громади та можливості місцевого бюджету зосереджено на максимальному забезпеченні всім необхідним медпрацівників амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Оперативно закуплено кварцеві лампи в кабінети лікарів та засоби індивідуального захисту - респіратори, маски, комбінезони, халати, окуляри, шапочки, рукавички, дезінфікуючі засоби та антисептики.
м.Хмельницький
Масове тестування населення
У місті триває масове експрес-тестування людей, що перебувають у зоні ризику - медиків, кондукторів громадського транспорту, священників, продавців та усіх хворих з пневмоніями, що перебувають у лікарнях.
«Плануємо і надалі купувати експрес-тести і робити все, щоб виявляти та ізолювати носіїв вірусу якомога раніше. Наразі бачимо такий шлях ефективним. Експрес-тести не лікують і не рятують, вони допомагають виявляти носіїв і уникати подальшого поширення вірусу» - зазначив мер Хмельницького Олександр Симчишин.
м.Золотоноша, Черкаська область
ЦПМСД забезпечено засобами захисту
Депутати Золотоніської міської ради виділили 100 тис. грн  для закупівлі медикаментів та засобів захисту від коронавірусної інфекції. Наразі для міського центру первинної медико-санітарної допомоги придбано одноразові халати, маски, распіратори, одноразові шапочки та бахіли, одноразові комбінезони, дезінфікуючі та миючі засоби.
м .Чернівці
Медичні щитки виготовлені на 3D-принтері
В умовах гострої нестачі засобів захисту для лікарів волонтери Буковини вирішили застосувати сучасні технології. На 3D-принтері надруковано понад 90 захисних медичних щитків для медиків, котрі контактують із пацієнтами з підтвердженим діагнозом COVID-19. Для виготовлення захисних щитків волонтери використовують спеціальний пластик, який їм надає абсолютно безкоштовно одна з фірм, що займається виготовленням сировини для 3D-принтерів.  Волонтери  обіцяють друкувати захисні щитки доти, доки в них буде потреба.
Городнянська ОТГ, Чернігівська область
Захисні костюми для лікарів
Понад 150 захисних костюмів для лікарів за тиждень пошили швачки у Городні. На костюми витрачено понад 1000 метрів матеріалу. Швачки шиють одяг безкоштовно, матеріал присилають волонтери.
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята111213141516171819, 20

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)