ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 22)

21 / Квітень, 2020

 

 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Іллінецька ОТГ, Вінницька область
Дезінфікуючі рамки для медзакладів
На вході до приміщення амбулаторії встановлено дезінфікуючу рамку, що була придбана за кошти місцевого бюджету. Подібну рамку встановлено і в КНП «Іллінецька ЦРЛ», де лікуються хворі з пневмонією. Сума витрат на рамки склала 28 тис. грн.
Волинська область
Громади виділяють кошти для збільшення окладів медикам
На сьогодні доплати волинським лікарям, які борються з поширенням коронавірусу, проводять винятково за рахунок місцевих бюджетів. Так, у Луцьку виділено 2,5 млн грн на виплати медикам, з них  200 тис. грн уже використано. Також 3 млн грн з власного бюджету виділив Нововолинська, з них значну частину буде спрямовано лікарям. Громади обіцяють зробити все можливе, щоб волинські лікарі «на передовій» отримали 300% окладу.
Марганецька ОТГ,  Дніпропетровська область
Комбінат передав медикам засоби захисту
Представники АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» передали лікарям найнеобхідніші на даний час засоби особистої безпеки: комплекти захисних костюмів, бахіли, окуляри.  Заступник голови правління комбінату Андрій Вітько при цьому зазначив:  «Сьогодні ми розуміємо необхідність надання такої допомоги, адже лікарі знаходяться, так би мовити, на передовій, і від того, наскільки вони захищені, залежить здоров’я всього міста».
м. Дружківка, Донецька область
Допомога лікарям від громади
Лікарі Дружківської центральної міської лікарні отримали багаторазові захисні костюми від представників ГО «Україна можливостей». Спецодяг придбано завдяки зекономленим коштам в рамках проєкту «Здорова громада», який реалізується у співфінансуванні міжнародних донорів і міської влади, та передбачає поліпшення надання медичних послуг для жінок. Раніше представники громадських організацій міста передали 40 захисних екранів інфекційному відділенню Дружківської міської лікарні №1.
Тячівська ОТГ, Закарпатська область
Акція «Дотримуйся дистанції 2 метри»
Громадська організація "Настільний теніс" ТТ СПОРТ " провела акцію, якою закликала всіх жителів громади дотримуватися дистанції на період карантинних заходів. В місцевій амбулаторії та аптеках, ЦНАПі були роздані наліпки, які ГО отримала від Центру громадських ініціатив ПРООН в Україні.
м. Мелітополь, Запорізька область
Доплати медикам
Міська влада прийняла рішення додатково заохотити медиків за  боротьбу з коронавірусом. До обіцяних від держави 300% до зарплатні мелітопольські медики отримають ще 100% з місцевого бюджету.  Ці виплати отримають і ті медпрацівники, які працюють в первинній ланці (амбулаторії), і ті, що є співробітниками інфекційного стаціонару.
Долинська ОТГ, Івано-Франківська область
Перша киснева станція
У Долинській багатопрофільній лікарні на Івано-Франківщині встановлено першу кисневу станцію, яка замінює 65 балонів кисню. Це забезпечить безперебійну подачу кисню на апарати штучного дихання.  Обладнання придбано за гроші акціонерного товариства, яке працює на території громади.
м. Бровари, Київська область
Продуктові набори для жителів міста
Фахівці відділу сім'ї та молоді Броварської міської ради опікуються забезпеченням продуктовими наборами, які передав БФ «Покров», ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів та учасників Другої світової війни, осіб з категорії жертв нацистських репресій. Загалом підготовлено та розвезено 636 продуктових наборів.
м. Київ
Доплати лікарям, які працюють з хворими на коронавірус
Медичні працівники київських лікарень, які контактують з пацієнтами з коронавірусом, за березень отримали від 30 до 50 тис. грн зарплати.
«Хочу повідомити, що столичні лікарі, які працюють з пацієнтами з підозрою на коронавірус та з хворими на COVID-19, отримали доплати до заробітної платні за роботу з 13 березня. Місто встановило їм доплату у розмірі дев’яти посадових окладів. На це Київ з міського бюджету виділив майже 10,8 млн грн. Таким чином лікарі за березень отримають загалом від 30 до 50 тис. грн, медсестри – 25-30 тис. грн і молодший медичний персонал – 20-25 тис. грн», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
м. Борислав, Львівська область
Фінансування зарплат медикам, закупівля медикаментів та деззасобів
З міського бюджету Борислава було додатково профінансовано 50 тис. грн на закупівлю медикаментів та деззасобів для Центральної міської лікарні Борислава, та 607 тис. грн на виплату заробітної плати медичним працівникам.
Вознесенська ОТГ, Миколаївська область
Медики отримали захисні халати
500 одноразових захисних халатів пошили та безкоштовно передали для медиків Вознесенської багатопрофільної лікарні працівники місцевої швейної фабрики.
Щодня у місті Вознесенську та районі медичні працівники виїжджають на забір матеріалів та тестування контактних осіб, приймають хворих та мають гостру потребу в засобах індивідуального захисту. Тому місцевий бізнес надає підтримку громаді у цей складний та напружений час. 
м. Корець, Рівненська область
Спільна громадська ініціатива проти пандемії
На позачерговій сесії міської ради на здійснення заходів з боротьби з вірусом з місцевого бюджету виділено 45 тис. грн для КНП «Корецька ЦРЛ», КНП «Корецький РЦ ПМСД», а також для відділку поліції. Спільно з підприємцями  налагоджено пошиття індивідуальних захисних масок, які роздано працівникам установ міста. Колектив міської ради, Жіночої ради, підприємці, та вчителі зібрали 26 комплектів постільної білизни на випадок додаткового обладнання місць для обсервації хворих.
Шумська ОТГ, Тернопільська область
Допомога вразливим категоріям населення
У Шумській ОТГ за кошти місцевого бюджету та за фінансової допомоги підприємців для 130 жителів громади, які найбільше потребують підтримки, придбано й доставлено продуктові набори.
Чаплинська ОТГ, Херсонська область
Громада підтримала «вторинку»
Для забезпечення медперсоналу та осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, необхідними засобами індивідуального захисту із резерву запасу Чаплинська ОТГ передала КП «Чаплинська райлікарня» 50 комплектів одягу медичного лікаря-інфекціоніста та КП «Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  25 комплектів.   
м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
На вулицях працює дезінфікуючий парогенератор
Спеціальний парогенератор німецького виробництва для потреб міста придбав місцевий бізнесмен. Прилад універсальний і підходить для обробки як приміщень, так і вулиць. Використовують дезінфікуюче обладнання працівники комунальних підприємств.
м.Умань, Черкаська область
Фонд підтримки медицини Уманщини
Соціально відповідальний бізнес Уманщини самоорганізувався, щоб допомогти медикам та  хворим з мінімальними втратами пережити удар пандемії. Так, місцевий бізнес вже витратив 1,3 млн грн на засоби захисту від COVID-19.
м.Чернігів
Студенти створили додаток «BeHome»
Студенти Національного університету «Чернігівська політехніка» створили мобільний додаток для волонтерів і тих, кому потрібна допомога. Тепер, завантаживши додаток, через смартфон можна організувати підвезення медиків на роботу, купити літнім людям продукти чи ліки, або ж попросити про допомогу.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята111213141516171819, 20, 21

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)