ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 23)

22 / Квітень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Ківерцівська ОТГ, Волинська область
«Швидка»  отримала захисні костюми
У Ківерцівській міській ОТГ волонтери продовжують підтримувати медиків відділення екстренної медичної допомоги. Медпрацівники отримали 60 одноразових захисних костюмів та медичних масок.
м.Володимир-Волинський, Волинська область
Службовці віддали заробіток лікарні
Працівники виконкому міськради віддали свій одноденний заробіток лікарні. Передана сума склала майже 67 тис. грн. За ці кошти для територіального медоб’єднання буде придбано електрокардіограф, інфузомат та пульсоксиметр.
Апостолівська ОТГ, Дніпропетровська область
Готовність медзакладів  до боротьби з коронавірусом
На позачерговій сесії Апостолівська міська рада виділила 600 тис. грн  для забезпечення посиленої готовності закладів охорони здоров’я громади до боротьби з коронавірусом: 200 тис. грн - для  Центру  первинної медико-санітарної допомоги, ще 200 тис. грн  – для  Центральної районної лікарні та 200 тис. грн – як матеріальний резерв.
м. Новогродівка, Донецька область
Громада об'єднує зусилля у боротьбі з пандемією
З метою повного забезпечення медзакладів міста в умовах пандемії та карантину Новогродівська міська рада додатково виділила 792,6 тис. грн з міського бюджету. Для прийому хворих з високою температурою у центральній міській лікарні відкрито спеціально облаштований кабінет, який має окремий вхід. Також створено мобільні медичні бригади, оснащені засобами індивідуального захисту, швидкими тестами на COVID-19 та необхідним обладнанням.
За ініціативи громадської організації «Здійсненна мрія» місцеві волонтери виготовляють для жителів громади багаторазові маски, які отримують передусім вразливі верстви населення.
смт Озерне, Житомирська область
Безкоштовна питна вода для пенсіонерів
Благодійну акцію для пенсіонерів проводить підприємець - власник місцевого магазину в селищі Озерне. Щодня з 15:00 до 17:00, коли відвідувачів у закладі найменше, пенсіонери можуть отримати по 6 літрів бутильованої води безкоштовно. Для людей з невеликою пенсією безоплатна вода – вагома допомога. Вода має всі сертифікати якості.
Вільховецька ОТГ, Закарпатська область
Замовлено експрес-тести
У Вільховецькій ОТГ ще місяць тому подбали, аби лікарі громади мали змогу виявляти COVID-19 і замовили 100 сертифікованих експрес-тестів. Сьогодні тести вже у громаді, і можуть бути використані у разі потреби. 
Великобілозерська ОТГ, Запорізька область
Підтримка закладів охорони здоров'я та відділення поліції
З метою недопущення занесення та поширення коронавірусу закладам охорони здоров’я Великобілозерської громади та відділеню поліції було передано рециркулятори ультрафіолетові бактерицидні, дезінфікуючи засоби, антисептики та засоби індивідуального захисту, які були придбані за благодійні кошти .
Івано-Франківська громада
300 тис. грн на допомогу медикам Прикарпаття
Протягом місяця Центр волонтерських ініціатив зібрав майже 300 тис. грн на потреби у засобах індивідуального захисту. Більша частина коштів пішла на дві партії індивідуального захисту для медиків та поліцейських Івано-Франківщини. Загалом волонтери вже передали медикам 1 532 комплекти (костюм та маска), 250 респіраторів та 20 окулярів.
м. Київ
Віртуальний дитячий садок
На базі віртуальної платформи емоційної підтримки, яку створив Моніторинговий центр з протідії COVID-19, працюватиме і віртуальний дитячий садок.
«Місто робить усе, щоб не тільки упередити розповсюдження вірусу, а й підтримати киян, які перебувають вдома на карантині. Все більшої популярності набуває віртуальна платформа емоційної підтримки, яку запустили на базі Моніторингового центру з протидії COVID-19. Із 23 квітня до сервісів на платформі додається ще й віртуальний дитячий садок. Це будуть активності для дітей 4-6 років. До проведення занять залучили професійних викладачів», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Баришівська ОТГ, Київська область
Придбано два апарати ШВЛ
З метою запобігання пандемії COVID-19 за кошти місцевого бюджету проведено закупівлю двох нових апаратів штучної вентиляції легень для дорослих і дітей на загальну суму 750 тис. грн. Наразі у Баришівській ЦРЛ знаходяться 5 апаратів ШВЛ, вони всі в робочому стані й готові до екстреної експлуатації.
м. Олександрія, Кіровоградська область
Облаштування центральної міської лікарні
У закладах охорони здоров’я діє посилений карантинний режим. Медичні працівники забезпечені засобами індивідуального захисту. За кошти міського бюджету придбано апарат штучної вентиляції легень. До боксованих палат інфекційного під’єднано систему подачі кисню для можливості використання відповідного апарату.
м.Миколаїв
Майже 5 тисяч продуктових наборів отримали жителі міста
Працівники міського територіального центру соціального обслуговування допомагають доставляти продуктові набори самотнім миколаївцям та соціально незахищеним городянам. Продукти у якості благодійної допомоги від представників бізнесу та підприємств привозять до центру. Соцпрацівники формують набори, а потім телефонують до городян та доставляють необхідне до їхніх помешкань. 
м. Одеса
Придбано 24 монітори пацієнта
Для стаціонарів Одеси, де лікуються хворі на COVID-19, закуплено 24 монітори пацієнта Q5. Устаткування закуплено за кошти міського бюджету. Монітор пацієнта призначений для забезпечення постійного контролю параметрів життєдіяльності та дозволяє медикам вчасно виявляти і коригувати найменші порушення в стані здоров'я пацієнта. Це обладнання значно полегшує спостереження за хворими, які перебувають у палаті інтенсивної терапії або реанімації.
Нові монітори пацієнта розподілені в міські стаціонари, у числі яких: міська клінічна інфекційна лікарня, міські клінічні лікарні №10 та №11, а також міський пологовий будинок №2, який є базою для госпіталізації всіх вагітних і породіль з респіраторними інфекціями. Для медпрацівників проведено навчання з використання нової апаратури.
Наразі в міських медзакладах Одеси є в наявності понад сто моніторів пацієнта, які можуть використовуватися при лікуванні хворих з COVID-19.
Смизька ОТГ, Рівненська область
Медики отримали велосипеди
Активісти Смизької ОТГ спільно з благодійниками провели благодійну акцію «Велик медику», в рамках якої фельдшерам сіл Миньківці і Шепетин було передано велосипеди для використання в роботі. Такі подарунки стануть в нагоді медпрацівникам, адже зона обслуговування пацієнтів не обмежена одним селом. Велотранспорт дозволить бути мобільнішими та швидше добиратися на виклики, щоб надавати медичну допомогу.
Тернопільська громада
Обладнання для медиківвід школярів
Випускники Тернопільської ЗОШ №3 відмовилися від святкування завершення навчання у ресторані, а натомість закупили респіратори та дозатори для дезрозчинів. Їх передано в дитяче інфекційне відділення тернопільської лікарні.
Милівська ОТГ, Херсонська область
Продукти та засоби захисту для жителів ОТГ
Громада закупила для літніх, самотніх і малозабезпечених односельчан за рахунок бюджету понад 120 продуктових наборів. Надати таку допомогу людям запропонували місцеві депутати та члени виконкому сільради. Також за кошти місцевого бюджету придбано понад 1000 захисних масок та 130 літрів дезінфікуючої рідини. Засоби захисту було роздано жителям громади.
Старокостянтинівська ОТГ, Хмельницька область
Нові автомобілі для амбулаторій громади
За кошти місцевого бюджету для амбулаторій ОТГ було придбано два автомобілі вартістю 600 тис. грн кожен. Транспорт має спеціальні холодильні установки, що дозволить здійснювати забір аналізів у сільського населення безпосередньо за місцем проживання.
м. Черкаси
Акція «Допоможи ближньому»
У Черкасах підприємці та волонтери за підтримки міської влади започаткували акцію «Допоможи ближньому». Наразі волонтери розвезли адресно близько 200 порцій гарячих обідів дітям, які потрапили у складні життєві обставини і малозабезпеченим людям, які під час карантину залишилися без найнеобхіднішого – продуктів харчування. Протягом тижня планується наростити потужності і виготовляти мінімум 600 порцій на день.
м. Чернівці
Продуктові набори для містян
З міського бюджету на організацію забезпечення продуктовими наборами жителів міста, які опинились в скрутних життєвих умовах, виділено 2, 5 млн грн. Для отримання набору необхідно звернутися телефоном до Чернівецької міської ради. Планується роздати 10 тисяч продуктових пакетів.
Сосницька ОТГ, Чернігівська область
Благодійна допомога для місцевої лікарні
У Сосницькій громаді благодійники зібрали понад 150 тис. грн. За ці кошти було придбано необхідне обладнання для можливого лікування хворих на COVID-19: кисневі концентратори, монітор пацієнта, безконтактні термометри.
 
 
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята111213141516171819, 20, 21,22
 

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)