ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 25)

24 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Інноваційне дезинфікуюче устаткування від місцевого бізнесу
У Вінниці біля Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 встановлено експериментальну інноваційну установку-«тунель», в якій для дезінфекції застосовується дві технології – стандартна та ультразвукова. Знезараження відбувається, коли людина проходить через цей тунель.
Це вінницьке ноу-хау поєднало вже існуючі у світі практики, проте у порівнянні зі стандартними моделями витрачає в чотири рази менше деззасобу завдяки сучасній технології «холодний туман».
м. Ковель, Волинська область
На шкарпетковій фабриці шиють захисні маски
У Ковелі на фабриці, де до карантину виготовляли шкарпетки, які відправлялися в Європу, налагоджено виробництво захисних масок. Тепер за кілька хвилин в’язальна машина для шкарпеток виготовляє дефіцитну нині річ. Маску можна прати до 20 разів і в неї можна вставити додатковий фільтр.
Перші партії захисних масок безкоштовно передали в ковельський хоспіс та в Монастириський район на Тернопільщині, де зафіксували велику кількість інфікованих коронавірусом.
м.Володимир-Волинський, Волинська область
Медики отримали доплату до зарплати
Працівники Володимир-Волинського територіального медоб’єднання, задіяні в боротьбі COVID-19, на час карантину отримують доплати до зарплати. На це із міського бюджету виділилено майже 140 тис.грн. Доплати за березень отримали всі працівники приймального, інфекційного відділень, а також анестезіології та інтенсивної терапії.
Першотравенська ОТГ, Дніпропетровська область
Програма соціального захисту
Міська рада Першотравенська вирішила спрямувати бюджетні кошти  на програму соціального захисту «Турбота» для надання допомоги найбільш незахищеним верствам населення в умовах карантину. У місті продовжують надавати продуктові набори малозабезпеченим жителям. Працівники служби у справах дітей доставляють продукти малозабезпеченим одиноким матерям.
м. Краматорськ, Донецька область
Захисні костюми для медиків
Громадські організації міста передали медикам КНП «Міська лікарня №3» Краматорська 150 захисних костюмів. Їх було виготовлено у різних розмірах, аби усі медики почувалися комфортно. Роботи з пошиву тривають.
Житомирська громада
Додаткові кошти на апарати ШВЛ
Житомирські лікарні очікують на 6 нових швейцарських апаратів для вентиляції легень. Закуповувати їх будуть за кошти міста, а також місцева влада розраховує на грошову допомогу з держбюджету. Рішення про перерозподіл бюджетних призначень з поточних на капітальні  видатки  бюджету прийнято на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради.
м. Ужгород, Закарпатська область
Охоронна фірма передала засоби захисту для медиків дитячої лікарні
Антисептики, маски, халати, шапочки тощо, необхідні для захисту медиків, Ужгородській міській дитячій лікарні передали працівники місцевого агентства безпеки. Благодійну допомогу підготували, з’ясувавши, що саме потребує заклад.
м. Бердянськ, Запорізька область
Підприємство почало виготовляти антисептик
Щоб оперативно вирішити питання дефіциту антисептика в Бердянську, місцеве підприємство в екстреному порядку переобладнало частину своїх потужностей на випуск дезинфікуючого засобу. Виробнича лінія була перепрофільована і випуск засобу почався в промислових обсягах. В першу чергу деззасобом було забезпечено бердянських медиків.
Івано-Франківська громада
Медикам виділено по 10 тис. грн матеріальної допомоги
В Івано-Франківську на позачерговій сесії було внесено зміни  до  рішення «Про затвердження Програм соціального захисту в м. Івано-Франківську на  2018-2020 роки». Таким чином працівникам закладів охорони здоров’я міська рада виділила одноразову матеріальну допомогу. По 10 тис. грн отримають лікарі, медичні сестри, молодший медичний персонал та інші працівники, які надавали медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом.  
м. Київ
Олександрівська лікарня отримала палату-капсулу для транспортування хворих
Портативну мобільну палату-капсулу отримала від меценатів Олександрівська лікарня, яка першою приймає хворих на коронавірус. Герметична капсула дає змогу переміщати пацієнта із коронавірусом, не наражаючи оточуючих та медперсонал на небезпеку.
Ржищівська ОТГ, Київська область
Тести на виявлення СOVID-19
Виконавчий комітет Ржищівської міської ради прийняв рішення виділити кошти з резервного фонду міського бюджету для придбання 50 тестів на виявлення вірусів грипу А та В, а також 50 експрес-тестів на виявлення COVID-19, антитіла IgG/IgM, COV-W23. Тести буде передано до медичних установ Ржищівської міської ОТГ.
Кропивницька громада
Волонтери купують засоби захисту для сільських медиків
Керівниця волонтерської організації з Кропивницького передала амбулаторіям та ФАПам Первозванівської ОТГ антисептики, жарознижувальні ліки, захисні костюми, екрани, медичні маски та рукавички. Загальна сума допомоги склала 3 тис. грн – це частина коштів, які зібрали небайдужі містяни.
Красноріченська ОТГ, Луганська область
Додаткові кошти на заходи з протидії COVID-19
Із селищного бюджету Красноріченської ОТГ виділено 100 тис.грн на закупівлю засобів захисту для працівників органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств та 129 тис. грн на придбання індивідуальних засобів захисту та дезінфікуючих засобів для селищної амбулаторії. Фермерські господарства підтримали місцеву владу у боротьбі з коронавірусом і закупили захисні маски для місцевого населення.
м. Миколаїв
Обмеження на відвідування кладовищ
З  24 квітня по 11 травня (до завершення карантину) кладовища на території міста Миколаєва закриті для відвідування громадян. Відповідне рішення прийняв виконком міської ради. Виняток щодо відвідувань становлять випадки поховання померлого за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил.
Коломацька ОТГ, Полтавська область
Для медпрацівників організовано спецрейси до облцентру
17 медичних працівників, які мешкають у Коломацькій ОТГ, працюють в лікарнях міста Полтави. Через карантин їм стало складно діставатися до роботи. Тому в Коломацькій ОТГ спільно із сусідніми сільськими радами організували рух маршрутного автобуса для медпрацівників. Транспорт виконує по три рейси на день в обидві сторони.
Сумська громада
ЦНАП допомагає боротись із COVID-19
Управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» допомагає медичним закладам у боротьбі з COVID-19. Профспілкова організація ЦНАПу передала до благодійного фонду «Бізнес – місту» 5 тис. грн, які підуть на допомогу медичним закладам у подоланні коронавірусу. Працівники управління зазначали, що в такий час не могли залишитись осторонь, тому вирішили фінансово підтримати медицину і самих лікарів у боротьбі з недугою.
м. Шепетівка, Хмельницька область
Нове обладнання для Шепетівської ЦРЛ
За кошти місцевого бюджету для Шепетівської центральної районної лікарні було придбано апарат ШВЛ вартістю 647 тис.грн, кисневий концентратор вартістю 41, 5 тис. грн, а також чергову партію засобів індивідуального захисту.
м. Монастирище, Черкаська область
Захисний одяг для медиків від мера
Міський голова Монастирища Олександр Тищенко подарував працівникам інфекційного відділення Монастирищенської ЦРЛ придбані за особисті кошти 5 комплектів захисного одягу, які призначені для забезпечення високого рівня безпеки працівників.  Комбінезони водостійкі з антибактеріальним покриттям, багаторазового використання. Такі комплекти стануть надійним захистом для інфекціоністів та зможуть максимально убезпечити їх від можливого зараження вірусними інфекціями.
м.Чернівці
Додаткове обладнання для тестування на COVID-19
Чернівецька міська рада закупить устаткування для тестування на COVID-19. Мер Чернівців Олексій Каспрук повідомив, що обладнання передадуть обласному лабораторному центру, щоб збільшити кількість тестувань аналізів людей з підозрою на коронавірусну інфекцію.
м.Чернігів
300 захисних костюмів медикам від підприємців
Чернігівські підприємці передали 300 захисних  костюмів  лікарям «швидкої допомоги».  Вони за три тижні зібрали 335 тис. грн, за які і було придбано комплекти. Комбінезон замовлено з Китаю, має 5-6 рівень захисту та респіратор KN 9, який рекомендовано ВООЗ. Також у комплекті є захисна маска українського виробництва.
 
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята11121314151617181920212223, 24

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)