ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 27)

28 / Квітень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Харчування для дошкільнят передано лікарням
Департамент освіти Вінницької міської ради безкоштовно передає із балансу закладів дошкільної освіти на баланс закладів охорони здоров’я вторинного рівня продукти харчування. Зрозуміло, що цього року потреба в продуктах для дитячих садків буде меншою, ніж зазвичай. Тому для оптимізації витрат бюджетних коштів вже придбані продукти перенаправляються у стаціонари міста, де постійно є хворі, які потребують харчування.
м. Вільногірськ, Дніпропетровська область
Мобільна медична бригада
У місті почала працювати мобільна медична бригада. Вона проводить вибірковий забір біоматеріалу від осіб, які останнім часом були за кордоном. У подальшому виїзди мобільної бригади  будуть здійснюватися за направленням сімейних лікарів або працівників бригад екстреної допомоги.
м. Покровськ, Донецька область
Тестування всіх медиків
Через масове зараження на коронавірус маріупольських медиків, у Покровську вирішено тестувати працівників місцевих медичних установ. Із 25 нових випадків коронавірусу у Донецькій області 20 зафіксовано у медичних працівників. Тому розпочато тестування медиків Покровська. Також триває тестування жителів, які знаходяться на самоізоляції.
Житомирська громада
Понад півмільйона гривень надійшло на благодійні рахунки лікарень
Починаючи з 23 березня на благодійні рахунки закладів охорони здоров’я міста Житомира надійшло 517 267 грн. Про це йдеться у звіті про отримані кошти, опублікованому на сайті Житомирської міської ради.
Берегівська ОТГ, Закарпатська область
Активісти придбали засоби захисту для медиків
За декілька тижнів у Берегові вдалося зібрати кошти і суттєво допомогти місцевій лікарні. Через оголошення у мережі Фейсбук активісти зібрали 26 тис. грн і придбали захисні костюми, щитки та окуляри. Засоби захисту передано лікарям.
Івано-Франківська область
З місцевих бюджетів виділено понад 60 млн грн на боротьбу з COVID-19
На Прикарпатті на протидію поширенню та лікування COVID-19 у місцевих бюджетах області вже акумульовано понад 60 млн грн. З бюджетів об’єднаних територіальних громад на зазначені цілі найбільше коштів виділено в Івано-Франківській ОТГ – 25,1 млн, Долинській ОТГ – 2,7 млн, Калуській ОТГ – 2,2 млн, Коломийській ОТГ – 2,2 млн гривень. З бюджетів міст обласного значення Яремче та Бурштин виділено по 800 тис. грн.  Також на боротьбу з хворобою виділяються кошти з обласного та районних бюджетів.
м. Київ
Бізнес підтримує малозахищених киян
Єдиний координаційний центр КМДА у партнерстві з відомою мережею супермаркетів направили малозахищеним киянам 400 наборів продуктів та товарів першої необхідності. Всього за весь період карантину мережа супермаркетів відвантажила для малозахищених киян 10 тисяч продуктових наборів.
м. Бориспіль, Київська область
Волонтери допомагають «первинці»
На замовлення Бориспільського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги волонтерська група UACovid передала лікарям 32 індивідуальні захисні екрани. Ця кількість засобів захисту дозволить убезпечити сімейних лікарів, які проводять прийом громадян, та працівників ресепшенів у амбулаторіях.
Кропивницька громада
Кошти з місцевого бюджету на боротьбу з коронавірусом
На позачерговій сесії Кропивницької міської ради прийнято рішення про перерозподіл на управління охорони здоров’я коштів в обсязі 11,6 млн грн за рахунок скорочення непершочергових і капітальних видатків. «Медичний простір міста треба осучаснювати, створюючи необхідні умови для лікування хворих на COVID-19. Ми повинні вже нині думати над питанням розширення госпітальної інфраструктури, осучаснювати і вдосконалювати медицину. Це наразі буде пріоритетним питанням в медичному просторі міста», - зауважив мер Кропивницького Андрій Райкович.
м. Львів
Премія медикам, хворим на коронавірус
Львів нарахував по 20 тис. грн премії 27 медпрацівникам, які захворіли на коронавірус. І нараховуватиме ці премії і надалі. «Тим медпрацівникам, які працюють з хворими чи є в зоні ризику, ми виплатили по 10 тис. грн. А вже наступна виплата — усім тим медпрацівникам, які мають підтверджений COVID-19 ми даємо по 20 тис. грн. Виплачуватимемо всім, хто захворіє. Усі сподівались на кошти від держави, але наразі цього немає. Тому ми у Львові знаходимо власні можливості підтримати тих, хто рятує наше життя», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Березанська ОТГ, Миколаївська область 
Підтримка лікарень та медиків
У Березанській ОТГ із місцевого бюджету виділено та вже профінансовано близько 155 тис. грн на підтримку лікарень та медичних працівників. Кошти спрямовано на утримання інфекційного відділення і на купівлю медикаментів та імунобіологічних препаратів. Крім цього, центру первинної медико-санітарної допомоги виділено 30 тис. грн на засоби індивідуального захисту та дезінфекції.
м. Чорноморськ, Одеська область
14 млн грн на боротьбу з коронавірусом
На виконання заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, Чорноморська міська рада внесла доповнення до бюджету на 2020 рік. Депутати виділили додатково 14,3 млн грн. Кошти буде спрямовано на доплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах, пов’язаних з ліквідацією захворювання, на медобладнання, медикаменти та тести, засоби захисту  та дезінфекції.
Щербанівська ОТГ, Полтавська область
Громада допомагає лікарям
Від початку боротьби з коронавірусом виконком і депутати Щербанівської сільської ради допомагають працівникам критичної інфраструктури. Вони першими відгукнулися на прохання лікарів обласного перинатального центру, полтавської ЦРЛ та місцевої амбулаторії. Для медиків за кошти місцевого бюджету було придбано пірометри, багаторазові захисні костюми, респіратори та маски.
Білопільська ОТГ, Сумська область
Відкриття професійного call-центру
У Білопільській ОТГ запрацював єдиний call-центр місцевого Центру первинної медичної допомоги. Операторами є медичні працівники, в тому числі  і лікарі-консультанти. Це гарантія того, що користувачам буде надана фахову відповідь на будь-яке медичне питання. Допомогла у створені call-центру компанія «Бінотел», яка безкоштовно надала обладнання для роботи установи.
Тернопільська громада
Мер та заступники придбали за власні кошти респіратори для лікарні
Тернопільський міський голова Сергій Надал разом із заступниками передали медперсоналу Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні 1500 респіраторів найвищого ступеня захисту FFP3.
«Я щиро дякую усім медикам Тернополя за щоденну віддану працю, за те, що у такий складний час усі свої сили ви спрямовуєте для порятунку життя тернополян», - наголосив Сергій Надал.
Пісочинська ОТГ, Харківська область
Апарат ШВЛ для лікарні
За кошти з місцевого бюджету для Пісочинського стаціонарного відділення  КЗОЗ Мерефянської центральної районної лікарні, яке розташовано у смт Пісочин, було придбано апарат штучної вентиляції легень. Планується придбати ще один апарат ШВЛ.
м. Генічеськ, Херсонська область
Мерія піднімає морально-психологічний настрій молоді
Конкурс для школярів «Я на карантині #залишаюсявдома» оголосила Генічеська міська рада, щоб підтримати дух та залишити цікаві спогади про непростий час, який можна провести з користю та натхненням. Молоді пропонують створити позитивне креативне відео і продовжити слоган «Генічеськ – міст у…». Переможців очікують цінні подарунки.
м. Хмельницький
Нове оснащення для інфекційної лікарні
Сто нових функціональних ліжок отримала Хмельницька інфекційна лікарня. Їх придбано за кошти з міського бюджету. Нові меблі встановлять, зокрема, у боксах, де лікують хворих на коронавірус. Також було придбано нові матраци та 500 комплектів постільної білизни.
м. Сміла, Черкаська область
8 апаратів ШВЛ та 2 кисневі концентратори
У Смілі вже працюють чотири апарати штучної вентиляції легень. Ще чотири будуть встановлені незабаром: один - від благодійників, ще один – від області, два буде придбано за кошти з місцевого бюджету. Крім того, з місцевого бюджету виділено кошти для придбання кисневого концентратора, який подає необхідний кисень. І ще один концентратор обіцяють придбати благодійники.
Сокирянська ОТГ, Чернівецька область
Вдячність лікарям
Сокирянська громада долучилася до протидії поширенню коронавірусу. Мер Сокирян Василь Равлик зустрівся з директором КНП «Сокирянська районна лікарня», подякував усьому колективу медиків та передав 50 захисних комбінезонів з капюшоном багаторазового використання та 25 захисних масок для забезпечення медичних працівників.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята
111213141516171819202122232425, 26

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)