ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 29)

30 / Квітень, 2020

 

 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Волонтери на візках допомагають медикам
Засоби захисту для медиків на 10 тисяч гривень передали представники вінницького соціального бізнесу «Кульбабка», який діє на базі ГО «Гармонія». Ці кошти було зібрано за майже рік роботи кав’ярні та манікюрного салону, де послуги надають люди з інвалідністю.
Волинська область
Міжмуніципальна співпраця для боротьби з коронавірусом
Громади і благодійники Володимир-Волинського району підтримують медиків у боротьбі з COVID-19. Так, на забезпечення КП «Володимир-Волинський ЦПМД» із міського бюджету Володимира-Волинського спрямовано 85 тис. грн,а з бюджетів Оваднівської, Зарічанської, Устилузької і Зимнівської ОТГ – 79 тис. грн.  За гроші з міського бюджету придбано засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі, вироби медпризначення, за кошти ОТГ – 63 захисні костюми та дезінфектори. Від благодійників допомогу отримано майже на 48, 5 тис. грн.
Покровська ОТГ, Дніпропетровська область
Кошти громади на подолання хвороби
Покровська ОТГ вирішила матеріально підтримати  заклади охорони здоров’я, виділивши  майже 75 тис. грн на придбання найбільш необхідного для убезпечення медперсоналу і швидкого діагностування хворих. Кошти спрямовано до Покровської центральної районної лікарні та Центру надання первинної медико-санітарної допомоги.
м. Дніпро
Школярка розробила робота для боротьби з COVID-19
 У рамках проєкту «STEM is FEM» серед учнів України пройшов конкурс з розробки роботів для боротьби з коронавірусом. Серед 30 учасниць друге місце посіла 16-річна  школярка з Дніпра Вероніка Подлеснова, яка розробила робота-помічника CMA (Comprehensive Medical Assistant). Робот може пересуватися  по медзакладу, роздавати ліки, розвозити їжу. Він також здатен приймати сигнал кнопки виклику лікаря і забезпечує  онлайн-обхід  лікаря.
Бахмутська ОТГ, Донецька область
Мер придбав захисні костюми для медиків
КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» отримала благодійну допомогу від міського голови Олексія Реви у вигляді костюмів біологічного захисту багаторазового використання, які очільник міста придбав за власні кошти.
Іршанська ОТГ, Житомирська область
Місцеве підприємство допомагає лікарям
Гірничо-збагачувальний комбінат, який працює на території Іршанської ОТГ, придбав на суму 45 тис. грн необхідні засоби захисту для лікарів і передав ЦПМСД та бригаді екстреної медичної допомоги.
Мукачівська ОТГ, Закарпатська область
Цілодобово працює "гаряча" лінія
У Мукачівській ОТГ цілодобово працює call-центр медичного центру «Сім‘я». Зателефонувавши, пацієнт отримує контакти свого сімейного лікаря та консультацію щодо подальших дій. В середньому за тиждень до call-центру надходить 700 дзвінків.
м. Запоріжжя
Чергова партія швидких тестів для лікарень міста
Додаткову партію у кількості 3200 експрес-тестів на COVID-19 передали великі фонди та підприємство. Найближчим часом їх буде пропорційно розподілено між усіма медзакладами міста. Такі тести допомагають при обстеженні потенційно хворих на коронавірус, даючи змогу впродовж 10 хвилин виявляти антітла до COVID-19. Тому вони дуже потрібні лікарям «первинки».
м. Київ
На доплати медикам - майже 900 млн грн
Столична влада шукає будь-які можливості для допомоги медпрацівникам. Так, Київ виділив із міського бюджету на доплати лікарям та медпрацівникам у квітні майже 900 мільйонів гривень. Кошти нараховуватимуться пропорційно відпрацьованого часу за умови повної зайнятості.
м. Олександрія, Кіровоградська область
Майже 1 млн грн на обладнання для лікарні
Аспіратор та електровідсмоктувач, шпицевий дозатор та високотехнологічний апарат для штучної вентиляції легень для Олександрійської міської лікарні придбано за кошти місцевого бюджету. Нове обладнання встановлено у відділенні анестезіології. За допомогою цього обладнання будуть лікувати хворих із дихальної недостатністю, спричинених не тільки COVID-19, а й іншими набутими чи хронічними патологіями. 
Снігурівська ОТГ, Миколаївська область
Громада підтримала лікарні району
У Снігурівській ОТГ проведено дистанційне засідання позачергової сесії міської ради, де, зокрема, було розглянуто питання внесення змін до міського бюджету на 2020 рік. Депутати вирішили із загального фонду бюджету громади передати субвенцію 100 тис. грн районному бюджету для надання медичних послуг та підтримки закладів охорони здоров'я.
м. Арциз, Одеська область
Додатково 500 тис. грн на медицину
Арцизька міська рада для ЦРЛ і ЦПМСД виділила фінансову допомогу на боротьбу з коронавірусом. За ці кошти буде придбано дезінфікуючі засоби, медичні рукавички, захисні маски, зонд для посіву на ПЦР, одноразові захисні костюми. Також частину коштів буде спрямовано на ремонт інфекційного відділення.
м. Полтава
Доплати медикам за роботу з хворими на коронавірус
Від 2 до 5 тис. грн буде доплачено медпрацівникам у Полтаві, які працюють з хворими на коронавірус. Кошти на це підуть з міського бюджету. Медики отримуватимуть доплати пропорційно до навантаження.
Сумська громада
Медичні установи отримали ліки для боротьби з COVID-19
Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради отримав медикаменти та вироби медичного призначення, придбані за кошти місцевого бюджету у сумі майже 670 тис. грн. Медичні вироби для здійснення інфузійної терапії та проведення інтенсивної терапії хворим, які знаходяться у важкому стані, розподілені між медичними установами. Також лікарні забезпечено антибактеріальними препаратами, розчинами для проведення інфузійної терапії, жарознижуючими препаратами та іншими лікарськими засобами.
Тернопільська громада
Працівники суду підтримують медиків
Співробітники Теpнoпільськoгo апеляційнoгo суду за два дні зібpали 65 тис. грн для двoх лікаpень Теpнoпoля - швидкoї дoпoмoги та Третьої міськoї. Кошти підуть на придбання засoбів індивідуальнoгo захисту медичних працівників та медичне обладнання.
Новокаховська ОТГ, Херсонська область
Місцеві стимули для медпрацівників
У Новій Каховці медикам виділено цільову матеріальну допомогу. П’ять лікарів та дев’ять медсестер отримали фінансову підтримку для відшкодування вартості оренди житла на 2020 рік у  сумі 100 тис. грн. Кошти в сумі 100 тис. грн виділено в рамках програми місцевих стимулів для медпрацівників.
Чемеровецька ОТГ, Хмельницька область
Благодійники подарували лікарні апарат ШВЛ
Місцеве аграрне підприємство передало центральній районній лікарні апарат штучної вентиляції легень вартістю 500 тис. грн. Також компанія придбала для медперсоналу засоби індивідуального захисту на 47 тис. грн: захисні костюми, маски, рукавиці, дистанційний термометр, пульсоксиметри, хлоровмісні деззасоби.
м. Канів, Черкаська область
Міська рада застрахувала медиків
Депутати Канівської міської ради внесли зміни до Програми розвитку та підтримки Канівського Центру первинної медико-санітарної допомоги на 2020 рік. Відтепер в плані передбачено страхування працівників Центру на випадок інфікування коронавірусом. Депутати виділили з міської скарбниці 40 тис. грн для оплати послуг страхування. Загалом бюджет заходів Програми складає 2,6 млн грн.
м. Чернівці
Дезінфекційний тунель
Біля Чернівецької лікарні встановлено дезінфекційний тунель. Коли людина проходить крізь нього, на неї розпилюється спеціальний розчин, який вбиває бактерії.
Тунель на благодійній основі розробили та встановили представники підприємства хімічної промисловості.  Після завершення пандемії устаткування планується перемістити до інфекційного відділення обласної клінічної лікарні.
Михайло-Коцюбинська ОТГ, Чернігівська область
Громада виграла грант для боротьби з COVID-19
Єдина ОТГ в Чернігівській області - Михайло-Коцюбинська - виграла грант від міжнародного фонду. Заявка на участь була подана 15 квітня, і вже громада отримала перший транш допомоги – 100 респіраторів.  Далі мають прийти одноразові захисні костюми, маски та інші засоби захисту.
 

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята

1112131415161718192021222324252627, 28
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)