ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 31)

05 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Луцька громада
Місцева влада допомогла благодійниці роздати маски
Працівники міськради роздали сотні саморобних масок від небайдужої лучанки. Представники Департаменту муніципальної варти передали маски з тканини людям, які в першу чергу потребують захисту від COVID-19.
Царичанська ОТГ, Дніпропетровська область
Допомога від підприємців
Громадська організація  «Об’єднання для майбутнього»  за рахунок внесків  фермерів, підприємців, держслужбовців, працівників місцевого самоврядування та інших активних громадян придбала  засоби захисту та дезінфекції для медичних закладів і комунальників Царичанської громади.  80  захисних халатів були розподілені так:  60 штук  передані Царичанському міжрайонному відділу лабораторних досліджень,  10 штук - Царичанському центру первинної медико-санітарної допомоги, 10   -  для комунальників КП «Царичанське ВОЖКГ».
Кам'янська ОТГ, Дніпропетровська область
Засоби захисту та медобладнання для лікарні
Кам’янська міська лікарня №7, яка визначена госпітальною базою для лікування коронавірусу, отримала сучасний цифровий рентген-апарат та чергову партію дезінфікуючих засобів, захисних масок і костюмів. Все це придбано за кошти місцевого бюджету Кам’янської ОТГ.
Соледарська ОТГ, Донецька область
Гуманітарна допомога медичним установам
Медичні установи Соледарської громади отримали від благодійного фонду гуманітарну допомогу у вигляді дезінфікуючих засобів, наборів спеціального  медичного захисного одягу, респіраторів «Бук», захисних окулярів, масок захисних, безконтактних термометрів. Для палати інтенсивної терапії в Соледарській міській лікарні фонд передав електрокардіограф, медичний аспіратор, опромінювач пересувний та набір для ларингоскопа.
смт Черняхів, Житомирська область
Допомога від місцевого бізнесу
Новий кисневий концентратор та захисні костюми для медичних працівників отримала Черняхівська районна лікарня від місцевих підприємців.
Перечинська ОТГ, Закарпатська область
Громада вирішила придбати дезинфікуючу рамку для медиків
В Перечинській ОТГ вібулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. За підсумками засідання було ухвалено рішення виділити кошти з резервного фонду Перечинської міської ради та закупити дезінфікуючу рамку для медичних працівників з метою передачі її комунальному некомерційному підприємству "Центр первинної медико-санітарної допомоги".
Чернігівська ОТГ, Запорізька область
Мобільний штаб допомоги
Велика частина жителів віддалених населених пунктів громади потребують послуг з доставки продуктів та ліків. Для такого сервісу можна звернутися до Мобільного штабу допомоги через соцробітника чи старосту. Також організовано один раз на тиждень безкоштовну доставку ліків та товарів першої необхідності літнім людям (старшим 60 років), які є в зоні ризику, а також громадянам, у яких склалася критична ситуація та які потребують такої допомоги.
Калуська ОТГ, Івано-Франківська область
Освітяни надали допомогу медичним закладам
Колективи Вістівської, Кропивницької, Студінської гімназій та Мостищенської ЗОШ І-ІІ ступенів Калуської ОТГ надали медикам благодійну допомогу у вигляді 42 захисних медичних костюмів, виготовлених  із сертифікованого матеріалу, на суму 16 150 гривень.
Захисні костюми передано до Калуської ЦРЛ, райлікарні, амбулаторій та  ФАПів сіл Вістова, Бабин-Зарічний, Кропивник, Мостище та Студінка.
м. Київ
Онлайн консультації з бізнесом щодо виходу з карантину
КМДА провела онлайн конференцію, в якій взяли участь майже 100 членів Американської торговельної палати в Україні. Головним питанням діалогу було створення умов комфортних для бізнесу та безпечних для населення під час виходу з карантину.
В рамках своїх повноважень місто під час карантину пішло на серйозні поступки бізнесу: знижено орендну плату, звільнено фізичних осіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску, за рахунок міського бюджету надано змогу малому та середньому бізнесу отримати кредити з Фонду розвитку підприємництва всього під 6,5 відсотків на рік.
Дмитрівська ОТГ, Кіровоградська область
Громада спільними зусиллями підтримує медицину
170 тис. грн з бюджету громади виділено на заходи по запобіганню поширенню на території ОТГ COVID-19. Кошти спрямовано на придбання додаткового необхідного медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту працівників та пального.  Ще понад 77 тис. грн перерахували на рахунок «Знам'янського районного ЦПМСД» сільгоспвиробники та підприємці Дмитрівської ОТГ.
м. Яворів, Львівська область
Яворівщина отримала допомогу від «Укргазвидобування»
Працівники «Укргазвидобування» передали представникам Яворівської районної лікарні та громадам  сіл Віжомля, Любинь, Калинівка, Наконечне, Свидниця, Рогізно антисептики, маски, латексні рукавички, респіратори, захисні окуляри на суму понад 750 тис. грн. Кожен сільський голова отримав для громади по тисячі медичних одноразових масок, 2 тисячі латексних рукавиць, 200 респіраторів, по 5 літрів дезінфікуючої речовини. Додатково засоби індивідуального захисту на суму близько 325 тис. грн отримали шість ФАПів кожної громади.
Львівська область
Спільні кошти на боротьбу з коронавірусом
Громади Львівщини продовжують виділяти кошти на фінансову підтримку базових лікарень для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус. Львів на це спрямував 7 млн грн, Трускавець – 1,5 млн грн, Дрогобич – 0,8 млн грн, Червоноград і Стрий по 0,3 млн грн, райони Жовківський – 2,2 млн грн, Золочівський і Яворівський – по 2 млн грн, Сокальський – 0,9 млн грн, Городоцький – 0,7 млн грн, Бродівський, Буський, Кам’янка-Буський, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Сколівський – по 0,5 млн грн, об’єднані територіальні громади Славська – 1 млн грн, Магерівська – 0,8 млн грн, Зимноводівська – 0,7 млн грн, Підберізцівська – 0,5 млн грн, решта – до 0,3 млн грн.
м. Миколаїв
Сучасний апарат для ПЛР-досліджень
До однієї з міських лікарень Миколаєва доставлено нове обладнання - автоматизовану портативну систему для проведення ПЛР-досліджень на наявність інфекції COVID-19. Обладнання вартістю майже 1,3 млн грн придбано коштом міського бюджету. Крім того, були закуплені реагенти вартістю близько 230 тис грн.
м. Чорноморськ, Одеська область
Фонд застрахував медиків, які працюють «на передовій»
Благодійна організація, заснована депутатами Чорноморської міськради, спочатку застрахувала 75 працівників швидкої допомоги, тепер - 199 співробітників стаціонару і сімейних лікарів. Страхові поліси отримують працівники інфекційного, рентген-діагностичного і приймального відділень, реанімації, лаборанти, а також сімейні лікарі і молодший медичний персонал амбулаторій, які контактують або мають високий ризик контакту з інфікованими COVID - 19.
м. Южний, Одеська область
Комунальні послуги можна сплачувати онлайн
У Южному зачинилися деякі відділення банків. Але сплачувати комунальні послуги необхідно. Тому організувалися волонтери, які допомагають літнім людям сплачувати регулярні платежі онлайн через міську комунальну платформу  «Южненська Комунальна Інформаційна Система».
м. Полтава
Медзаклади міста та області отримали благодійну допомогу
Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського отримала благодійну допомогу від великого підприємства, яке працює по всій території України: 55 тисяч медичних масок, 700 захисних окулярів, 2350 комбінезонів. А заклади охорони міста Полтави отримали від компанії 15 тисяч  захисних масок, 650 захисних комбінезонів і 200 захисних окулярів. Загалом же за період карантину бізнес підтримав медиків на 74 млн грн.
м. Корець, Рівненська область
Гуманітарна підтримка
Корецька громада в рамках гуманітарної ініціативи з протидії пандемії від міжнародного фонду отримала 100 захисних респіраторів (Бук-3 FFP3) на суму 9,9 тис. грн, чотири пульсоксимерти, 100 медичних одноразових шапочок та дезрозчин для рук. Допомогу передано медичним закладам міста.
Сумська громада
Доплати лікарям, які задіяні в боротьбі з коронавірусом
З бюджету Сумської міської ОТГ за рахунок економії фонду оплати праці працівників апарату та виконавчих органів міської ради здійснюватиметься доплата медпрацівникам. Лікарям доплачуватимуть 10 тис. грн на місяць; медичним сестрам – 7 тис. грн; молодшим медичним сестрам – 7 тис. грн.  «Лікарі зараз на передовій! І оплата їхньої праці має бути рівнозначна відповідальності, яка на них покладена, і ризику, на який вони щодня наражають себе і свої родини», – наголосив мер Сум Олександр Лисенко.
Тернопільська громада
Працівники міськради передають частину зарплати на соцдопомогу
Кошти у розмірі одноденної заробітної плати за квітень та дводенної за травень працівники Тернопільської міської ради перерахують на благодійний рахунок Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення. Ці кошти будуть спрямовані на соціальну допомогу одиноким громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим мешканцям Тернопільської громади, які опинилися в складних життєвих обставинах у зв’язку з епідемією.
Коломацька ОТГ, Харківська область
Регіональний проєкт «Благодійна допомога громадам»
Представники АТ «Укргазвидобування» в рамках соціального партнерства доставили медпрацівникам громади першу партію дезінфекторів та медичних масок, медичних рукавичок, захисних окулярів, а також станцію для дезінфекції медичних окулярів, необхідність в яких виникла через розповсюдження коронавірусу.
м. Херсон
Громада зібрала кошти для інфекційної лікарні 
Фонд громади Херсона завдяки коштам, перерахованим городянами до спецфонду «СтопВірус», передав обласній інфекційній лікарні вартісне обладнання, засоби захисту та спецодяг на 240 тис. грн. Цей медзаклад першим в області прийняв інфікованих на коронавірус.
м. Чернівці
Кошти на перевезення медиків
Чернівецька міська рада витратить понад 400 тис. грн на перевезення медперсоналу до кінця карантину. Маршрути перевезення медиків здійснюватимуться як у самому місті, так і з сіл області для довезення до облцентру. 
м. Чернігів
Лікарі отримують регулярну допомогу від підприємців
Об' єднання підприємців «Безпека медиків та мешканців регіону під час епідемії» допомагає місцевим медичним закладам. Підприємці об’єднання відвідали Першу міську лікарню та дитячу поліклініку № 1. Лікарям та медсестрам вручено чергову партію захисних костюмів, респіраторів та антисептиків. Лави об’єднання постійно поповнюються, а з ними і кількість допомоги. Крім засобів індивідуального захисту, представники об’єднання за домовленістю з медиками привозять побутову техніку, яка теж не буде зайвою під час важких чергувань.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята
11121314151617181920212223242526272829, 30

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)