ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 32)

06 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Вінницька громада
Нацгвардійці стали донорами крові для пацієнтів, хворих на COVID-19
Через запровадження карантину спостерігається дефіцит донорської крові та плазми. На прохання лікарів стати донорами відгукнулись нацгвардійці військової частини 3008 Національної гвардії України. Вони масово здавали кров для пацієнтів, хворих на коронавірус та закликали інші військові частини підтримати ініціативу.
Заборольська ОТГ, Волинська область
Підприємство підтримує медиків і нужденних
Місцевий виробник м'ясної продукції активно долучається до підтримки медиків Волині. Він передав 50 електронних безконтактних термометрів на суму 156 тис. грн для КП «Волинська обласна клінічна лікарня», частину з них виділили блокпостам по всій області. Крім того, компанія взяла на час карантину під опіку 45 соціально вразливих родини Заборольської ОТГ.
Українська ОТГ, Дніпропетровська область
Соціальна підтримка громади
Для попередження розповсюдження COVID-19 із місцевого бюджету Української ОТГ було виділено 95 тис. грн для придбання необхідних медичних засобів та засобів індивідуального захисту для пенсіонерів та соціально незахищених верств населення. Спільними зусиллями депутатського корпусу та сільської ради було здійснено роздачу багаторазових масок, рідкого мила, гумових рукавичок та антисептика пенсіонерам, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, переміщеним особам, учасникам АТО, ліквідаторам ЧАЕС, людям з інвалідністю, афганцям.
м. Краматорськ, Донецька область
Волонтери з інвалідністю шиють багаторазові маски і бахіли
З перших днів карантину члени громадської організації осіб з інвалідністю «Надія» почали самостійно виготовляти багаторазові маски і роздавати їх нужденним. Мобільна бригада «Надії» підвозила тканину швеям додому, потім забирала готові маски і розвозила по домівках тих сімей, де є люди з інвалідністю, пенсіонери та інші соціально незахищені городяни. Крім того, маски отримали співробітники поліції, водії міського транспорту, співробітники реабілітаційного центру «Донбас», переселенці з інвалідністю та члени їх родин. Ініціатива отримала підтримку з боку ІСАР «Єднання» та Програми ООН по відновленню і розвитку світу.
Любарська ОТГ, Житомирська область
Лікарня отримала апарат ШВЛ
Підприємець, який працює на території громади, придбав для Любарської районної лікарні новий апарат штучної вентиляції легень.
Якимівська ОТГ, Запорізька область
Усім потребуючим - захисні маски та антисептичні засоби 
Представники ПАТ "Запорізький залізорудний комбінат" організували доброчинну акцію.  Усім охочим було роздано захисні маски та антисептичні засоби. У КНП «Якимівський ЦПМСД» були передані безконтактний термометр, захисні щитки, 210 флаконів антисептичних засобів та 300 масок. У відділення швидкої допомоги були надані одноразові халати та інші засоби захисту. Також засоби захисту від коронавірусу були передані у Якимівське відділення поліції.
м. Київ
Волонтери доглядають за дітьми медиків, які працюють
У Києві для допомоги медикам створено платформу Babysitter. Волонтери пропонують доглянути за дітьми лікарів (онлайн або при необхідності офлайн), поки медики на роботі.
Волонтери будуть читати дітям книги, допомагати з домашнім завданням, пояснювати, як розігріти обід, нагадувати про побутові речі, гратися тощо.
м. Васильків, Київська область
Військове ательє шиє захисні маски
Міська влада Василькова звернулась до військового ательє №8 з проханням шити маски для містян. За місяць відшито 6200 штук. Тканину для виготовлення масок закуповують за кошти меценатів.  Вже понад 6000 масок було безкоштовно передано лікарям, військовим, поліцейським та васильківчанам.
м. Червоноград, Львівська область
Доплати медикам та скасування податку
Червоноградська міська рада прийняла рішення перерозподілити кошти Центру первинної медико-санітарної допомоги, щоби виплатити премії медикам, які працюють із хворими на COVID-19. Також депутати Червоноградської міської ради зняли податок з платників І і ІІ групи на період карантину.
м. Южноукраїнськ, Миколаївська область
13 млн грн  на підтримку медзакладів міста
З бюджету Южноукраїнська рішенням міської ради виділено 13 млн грн на медичне забезпечення протидії COVID-19 в місті. З них вже використано 7,6 млн грн. На ці кошти лікарні міста продовжують самостійно виконувати процедури з подальшої комплектації потрібними їм засобами і обладнанням. 
Пирятинська ОТГ, Полтавська область
Підтримка медиків та соціальних працівників
Колектив Пирятинської міської ради вирішив підтримати медиків і соціальних робітників, які працюють в умовах карантину. Працівники зібрали кошти – одноденний свій заробіток, за які буде придбано засоби індивідуального захисту для центру первинної медико-санітарної допомоги,  центральної районної лікарні, підстанції екстреної медичної допомоги та Територіального центру соціального обслуговування. Також з бюджету ОТГ виділено 670 тис. грн на впровадження запобіжних заходів для протидії коронавірусу.
м. Дубно, Рівненська область
Фінансова допомога медичним закладам
Значні кошти з бюджету міста Дубно спрямовуються на заходи боротьби з епідемією коронавірусу - 3,5 млн грн виділено лише для міської лікарні, де лікуються хворі на коронавірус. Також додаткові кошти виділяються на забезпечення пологового будинку та для працівників швидкої допомоги. Загальна сума грощей, виділених з бюджету міста на боротьбу із COVID-19, становить майже 4,5 млн грн.
Сумська громада
Лікарні отримали нову партію обладнання для боротьби з COVID-19
Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради отримав для лікувальних установ міста медичні вироби для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Серед придбаного: кисневі маски, дихальні контури для апаратів штучної вентиляції легень та сечові катетери. Медичне приладдя використовуватиметься для проведення інтенсивної терапії хворим, що знаходяться у середньому і важкому стані. Закупівлю здійснили за кошти бюджету Сумської міської ОТГ на суму 504,7 тис. грн.
Лановецька ОТГ, Тернопільська область
Волонтери передали лікарям пульсоксиметри
У Лановецькій громаді волонтери зібрали кошти й придбали два пульсоксиметри, котрі передали медичним працівникам Лановецької швидкої медичної допомоги.
Кочубеївська ОТГ, Херсонська область
Співробітники сільради потурбувалися про медиків
Працівники виконкому Кочубеївської сільської ради придбали для центру первинної медико-санітарної допомоги вкрай потрібні інфрачервоні електронні безконтактні термометри. Зробивши свій благодійний внесок у спільну боротьбу громади проти коронавірусу.
м.Звенигородка, Черкаська область
Медикам допомагають волонтери
На Звенигородщині волонтерська група «Протидіємо коронавірусу. Звенигородка» підтримує медиків. Наразі засобами індивідуального захисту забезпечено колектив станції екстреної допомоги, КНП «Звенигородський центр первинної медико-санітарної допомоги» та інфекційне відділення центральної районної лікарні. Окрім того, інфекційне відділення отримало  нову пральну машину.
Кіцманська ОТГ,  Чернівецька область
Парафіяни храму купили кисневий концентратор для лікарні
Працівники Кіцманської ЦРЛ отримали апарат, який  допоможе рятувати життя людей - кисневий концентратор. Вартість обладнання - 47 тис. грн, його придбано за кошти, які пожертвували на храм парафіяни Свято-Миколаївської церкви. Кисневим концентратором може одночасно надаватися допомога двом пацієнтам.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята
1112131415161718192021222324252627282930, 31
 
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)