ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 33)

07 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
м. Нововолинськ, Волинська область
Спонсори допомагають медикам
Шість безконтактних термометрів для нововолинських медзакладів закупило місцеве підприємство. Прилади отримають Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги, відділення екстреної медичної допомоги та водоканал. Також у Нововолинську центральна міська лікарня отримала від спонсорів аналізатор газів у крові та електролітів глюкози та лактози, до якого додано 200 тестів. Цей апарат допоможе оперативно оцінювати стан пацієнта у палатах інтенсивної терапії.
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Страхування медпрацівників
У Кривому Розі за кошти з міського бюджету застраховано 792 медика з групи ризику. У кожній медичній установі головний лікар визначив список тих, хто працює з хворими на COVID-19. До списку застрахованих медиків увійшли й ті, хто може потенційно  зіткнутися з хворими на коронавірус.
Марганецька ОТГ, Дніпропетровська область
Благодійна допомога лікарям
Марганецькій міській лікарні благодійний фонд передав партію засобів індивідуального захисту та медичного обладнання.  Це костюми біозахисту, одноразові ізоляційні халати, рукавички з довгими манжетами, багаторазові медичні окуляри, шапочки медичні,  одноразові маски для обличчя, безконтактні термометри, бактерицидні пересувні опромінювачі ОБПе – 225 м, ультрафіолетовий бактерицидний рециркулятор Аерекс-стандарт з лампою 30 Вт, контейнери для збору голок і медичних відходів.   
м. Маріуполь, Донецька область
Дезінфікуючі рамки для медперсоналу
На виходах з інфекційних боксів у лікарнях Маріуполя буде встановлено дезінфікуючі рамки. Медики будуть проходити додатковий дезбар’єр паровим розпилювачем, що дозволить знизити рівень небезпеки зараження медперсоналу в процесі лікування і контакту з зараженими коронавірусом. Усього місто закупило 25 рамок на загальну суму 375 тис. грн.
Криворізька ОТГ, Донецька область
Благодійна допомога жителям громади
Місцеве підприємство надало благодійну допомогу у вигляді безкоштовних фруктово-овочевих наборів жителям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах. Загалом за 10 днів роздано 720 таких наборів, загальна вага овочів і фруктів склала 4,8 тонн. Розвіз пакунки колектив сільської ради.
Житомирська громада
Місто планує закупити власну лабораторія для ПЛР-тестування
Житомир планує закупити власну лабораторія для діагностування COVID-19 шляхом ПЛР-тестування. Про такі наміри заявив мер Житомира Сергій Сухомлин. «Хвороба нікуди не піде, восени може бути наступний спалах, тому місто не повинно залежати від інших установ, і ми готуємось до того, аби самим проводить ПЛР тести», – зауважив міський голова.
Овруцька ОТГ, Житомирська область
Самоврядці віддали одноденний заробіток лікарні
Працівники Овруцької міської ради перерахували свій одноденний заробіток лікарні. До такої ініціативи долучились колективи освітніх закладів ОТГ, працівники культури та комунальних підприємств. Загалом було зібрано майже 77 тис. грн. Ці кошти були перераховані на рахунок Овруцької міської лікарні.
м. Ужгород
Медики, які інфікувалися на роботі, отримають фінансову допомогу
Лікарі ужгородських комунальних медзакладів, які інфікувалися коронавірусом на роботі, отримають по 5 тис. грн компенсації. За таке рішення проголосували депутати на позачерговій сесії та внесли зміни до Програми додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2020-2022 роки.
м. Василівка, Запорізька область
Забезпечення індивідуального захисту медперсоналу
Василівська міська рада передала засоби індивідуального захисту для медичного персоналу КНП «Василівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»: багаторазові комбінезони біозахисту, бахіли, нетальковані рукавички з довгими манжетами, захисні щитки та захисні окуляри. Вироби медичного призначення придбані за кошти місцевого бюджету.
Івано-Франківська громада
Маски від волонтерів
Жителі села Черніїв, яке приєдналося до Івано-Франківської громади, отримали від волонтерів безкоштовні маски. Благодійники закупили 2500 масок та роздали їх у всі продовольчі магазини Черніїва, де їх можна отримати безкоштовно. Також частину віддали для амбулаторії та геріатричного пансіонату.
м. Бровари, Київська область
Освітяни зібрали кошти та закупили в лікарню медичне обладнання
У Броварах була проведена благодійна акція «Освіта проти COVID-19».  На зібрані кошти було придбано медичне  обладнання для потреб лікарів та хворих на коронавірус: концентратор медичний, спірометр pneumos 500, спірометр MEDIKAR, пульсоксиметр, респіратори FFP3. Медобладання було передано Броварській багатопрофільній лікарні.
Львівська область
Допомога від підприємців
Компанія Nestlé Україна спільно з благодійним фондом передали дві тисячі засобів індивідуального захисту для медиків Львівщини. Їх отримають чотири медичні установи області. Засоби захисту для медичних працівників придбали за благодійні внески філії Компанія виділила на них 1,6 млн грн.  
м. Чорноморськ, Одеська область
У місті з’явиться своя ПЛР-лабораторія
За кошти БФ «Здоров'я Чорноморська» закуплено нову лабораторну станцію для здійснення ПЛР-тестування. Тимчасово лабораторія буде передана для користування в обласну лікарню, але чорноморців тестуватимуть в першу чергу.
м. Кременчук, Полтавська область
Підтримка пільгових категорій в період карантину
600 продуктових наборів для кременчужан придбано за кошти місцевого бюджету. На це виділено майже 121 тис. грн., що були зекономлені за рахунок зменшення заробітної плати працівників виконкому, які були переведені на дистанційний режим роботи.
м. Рівне
Доплати медичним працівникам
Місто за кошти місцевого бюджету в повному обсязі виплатило 300% доплат медичним та іншим працівникам центральної міської лікарні, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19. Загальна сума доплат становить 1,8 млн грн. Також 193 тис. грн було спрямовано на доплати медпрацівникам "первинок", які працюють в мобільних бригадах.
Тернопільська громада
Ліки від місцевого бізнесу
Лікарні Тернополя отримали від місцевого підприємства, що спеціалізується на імпорті та оптовій торгівлі ліками та виробами медичного призначення, медичні препарати, а саме: антибіотики, протизапальні, серцево-судинні препарати та ліки від неврологічної патології. Ці ліки є вкрай важливими сьогодні для лікування хворих на COVID-19 і на інші хвороби.
м. Херсон
Преміювання задіяних у запобіганні COVID-19
Депутати міськради внесли зміни до бюджету, збільшивши видатки для окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я в розмірі 9,4 млн грн зокрема, на придбання медобладнання та апаратів ШВЛ. На 131 тис. грн збільшено видатки закладам освіти на преміювання медичних та інших працівників, задіяних у запобіганні поширенню коронавірусу та подоланні його наслідків.
м. Хмельницький
Завод виготовив бюджетний апарат ШВЛ
Хмельницький «Новатор» виготовив апарат тучної вентиляції легень вартістю 20 тис. грн. Апарат вдалося розробити за 10 днів. Наразі він проходить заводські випробування.
м. Черкаси
Нове обладнання у лікарні
Черкаська міська інфекційна лікарня  отримала новий сучасний рентген-апарат, дефібрилятор і апарат УЗД. Медичне обладнання придбано за кошти резервного фонду з місцевого бюджету. Сучасний, пересувний рентген апарат працює без плівки і може передавати зображення за допомогою Інтернету.
м. Чернівці
Благодійна допомога від бізнесу
Чернівецька обласна клінічна лікарня та  обласна дитяча клінічна лікарня отримали потужне медичне обладнання на суму 4,7 млн грн. Серед приладдя є комплекти пульсоксиметрів, аспіраторів, електрокардіографів, моніторів ЕММА.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята
111213141516171819202122232425262728293031, 32

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)