ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 34)

08 / Травень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
 
 
 
Вінницька громада
Премії від міськради для працівників лабораторії
У Вінниці працівники лабораторного центру, де проводять дослідження на COVID-19, отримали премії від міськради. Почесні грамоти та премії отримають 40 працівників ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Загальний кошторис витрат на нагородження для епідеміологів та лаборантів складає майже 190 тис. грн.
Калинівська ОТГ, Вінницька область
Бокс для транспортування інфекційних хворих
Місцевий підприємець придбав для Калинівської центральної районної лікарні герметичну «капсулу», що убезпечує від інфікування медпрацівників під час транспортування хворого у автомобілі швидкої допомоги.  Бокс обладнано приладом для подачі кисню, компресором, бактеріальним фільтром для знезараження повітря. Також у капсулу вмонтовані рукавиці-манжети, що дозволяє медпрацівникам проводити маніпуляції без контакту із хворим.
Кам’янська ОТГ, Дніпропетровська область
Експрес-тести від підприємства
Працівники Дніпровського коксохімічного заводу передали медикам Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 міста Кам’янського 2100 експрес-тестів, які допомагатимуть швидко і якісно діагностувати інфекційне захворювання.  
м. Волноваха, Донецька область
Захисні маски та костюми для станції переливання крові
В умовах карантину деякі комунальні заклади, працюючи з людьми, залишились без необхідної кількості захисних матеріалів. Небайдужі жителі звернули на це увагу подарували Волноваській станції переливання крові захисні маски та костюми. Також для працівників станції волонтери благодійного фонду пошили захисні маски.
м. Краматорськ, Донецька область
Засоби захисту, ліки та обладнання для лікарень
Лікувальні заклади міста закупили товари, необхідні для боротьби з COVID-19 на загальну суму 6,3 млн грн. Це - лікарські засоби для надання медичної допомоги пацієнтам, дезінфекційні засоби і антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та інше. Зокрема, з обладнання закуплено кисневі концентратори, бактерицидні лампи, термоконтейнери і 2 апарати штучної вентиляції легенів.
Житомирська область
Підприємець передав лікарні сучасний апарат ШВЛ
Керівник «Житомирського маслозаводу» передав обласній клінічній лікарні сучасний апарат штучної вентиляції легень S1100 вартістю 850 тис. грн для порятунку хворих житомирян. Також лікувальним установам міста та району надано 2000 спеціальних захисних комбінезонів.
м. Запоріжжя
Мобільний апарат ШВЛ для новонароджених
В рамках боротьби з коронавірусною інфекцією в Запоріжжі визначено декілька закладів для надання медичної допомоги пацієнтам з цим діагнозом. Серед них -  пологовий будинок № 4, який отримав новий транспортний кювез із вбудованим апаратом ШВЛ для допомоги малюкам. Тут він необхідний не тільки у період епідемії, але й для інших складних ситуацій. Це перший в Запоріжжі апарат з можливостям транспортування новонародженого пацієнта з вадами дихання. Обладнання вартістю майже 3 млн грн придбано за кошти міського бюджету.
Івано-Франківська громада
Медики отримають від міста одноразову допомогу
Майже дві сотні франківських медиків отримають від міста фінансову підтримку. Як розповів міський голова Руслан Марцінків, разову доплату отримають лікарі, які лікують хворих на коронавірус у міських закладах. «Частину цих грошей ми вже виплатили. Але медиків, які борються з коронавірусом є набагато більше, аніж порахували у МОЗ. І інші також заслуговують отримати допомогу», - зауважив міський голова.
м. Київ
Бізнес допомагає місту боротися з вірусом
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що за період епідемії бізнес передав столиці понад 26,5 тисячі костюмів біозахисту, більше 36 тисяч тестів і три лабораторії ПЛР, 19 апаратів ШВЛ, понад 360 тисяч респіраторів і медичних масок, дезінфікуючі розчини. Також бізнес надав у користування 10 нових авто та пальне для медпрацівників та організацій, що залучені до боротьби з коронавірусом.
м. Ірпінь, Київська область
Лікарі отримали у користування п’ять автомобілів
У зв’язку із запровадженням карантину рух громадського транспорту зупинився, і виникла проблема із доставкою лікарів на роботу та з роботи. Реагуючи на це, міська влада ініціювала передачу медикам службового, комунального та шкільного транспорту для тимчасового користування. Таку ініціативу підтримав і місцевий бізнес, надавши медикам ще два автомобілі.
Кропивницька громада
Благодійна допомога для центральної міської лікарні
Одна з госпітальних баз для хворих на коронавірус отримала від місцевого підприємства 10 тисяч масок, 300 захисних костюмів і 300 захисних окулярів, які відповідають необхідним вимогам для захисту лікаря. Цього  запасу засобів індивідуального захисту при повному завантаженні лікарні 250 хворими вистачить на три місяці. Нині в лікарні перебувають 60 пацієнтів із підтвердженим COVID-19.
м. Сватове, Луганська область
Місцева влада спрямовує зусилля на підтримку людей
На час карантину Сватівська міська рада організувала транспортне забезпечення медиків, працівників поліції, працівників органів місцевого самоврядування по семи маршрутах до місця роботи та назад. Зокрема,  300 медичних працівників лікарні користуються цими послугами.
Давидівська ОТГ, Львівська область
Захисні костюми та маски для медиків
Давидівська сільська рада придбала та передала в користування медикам амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у с.Давидів, с. Чишки та с. Пасіки-Зубрицькі 20 спеціальних захисних костюмів та близько 1000 одноразових масок. Раніше на потреби медицини громади в період боротьби із COVID-19 рішенням сесії Давидівської ОТГ було виділено 150 тис. грн.
м. Миколаїв
Міська лікарня отримала 100 матраців
За кошти місцевого бюджету було придбано 100 протипролежневих матраців для Миколаївської міської лікарні №1. Загальна вартість м'якого інвентаря склала 144 тис грн.  Кошти на придбання матраців міськрада виділила у березні на протиепідемічні заходи з запобігання поширення коронавірусу COVID-19.
Пирятинська ОТГ, Полтавська область
Медичні засоби для ФАПів
Калиновомостівському та Олександрівському ФАПам міжнародний благодійний фонд у співпраці з міською радою передали сумку-холодильник, рушники, набори медичних рукавичок, утилізатори, стетоскопи. «Зараз кожна можливість запобігти поширенню коронавірусу надзвичайно важлива для громади. Пирятинська міська рада постійно шукає та знаходить шляхи залучення додаткових коштів щодо забезпечення запобіжних заходів, аби пирятинці залишалися здоровими і не наражалися на небезпеку», - розповів мер Пирятина Олексій Рябоконь.
Гребінківська ОТГ, Полтавська область
Кошти з місцевого бюджету для подолання коронавірусу
Гребінківська міська рада на засіданні сесії додатково спрямувала 200 тис. грн медикам для проведення профілактичних заходів запобігання поширення коронавірусу на території Гребінківської ОТГ; 100 тис. грн – КНП «Гребінківська ЦРЛ» та 100 тис. грн – КНП «Гребінківський ПМСД» для придбання засобів захисту та дезінфекції і медикаментів. Також 950 тис. грн направлено на утримання Гребінківського територіального центру соціального обслуговування населення для забезпечення соціальними послугами громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком.
м. Рівне
Благодійна підтримка громади
Завдяки фінансовій допомозі від бізнесу у співпраці з Благодійним фондом «Громада Рівненщини» в рамках спецфонду «Стоп.Вірус» чотири медичні заклади Рівного отримали 300 багаторазових костюмів з біозахистом, 300 окулярів з непрямою вентиляцією, 600 респіраторів ffp3, 240 захисних щитків. Також для медиків замовлено 13 кисневих концентраторів та додаткові засоби індивідуального захисту. Сума допомоги складає майже 1 млн грн.
Чортківська громада, Тернопільська область
Перший апарат ШВЛ
Апарат штучної вентиляції легень вже встановлено в інфекційному відділенні Чортківської районної лікарні. Його вдалося придбати завдяки фінансовій підтримці заводу «СЕ Борднетце-Україна» та благодійникам, котрі надсилали кошти зі всіх куточків світу.
Роганська ОТГ, Харківська область
Місцева влада підтримує медиків
Голова Роганської селищної ради Федір Шевченко  разом з депутатським корпусом і виконавчим комітетом долучився до забезпечення необхідними засобами індивідуального захисту медичних працівників Роганської громади. До медичних установ передано  засоби для дезінфекції, індивідуальні засоби захисту для медичних працівників: медичні шапки, маски та респіратори, рукавички, дезінфікуючі засоби, окуляри.
с. Новомиколаївка, Херсонська область
Підприємство шиє маски замість постільної білизни
Приватне підприємство в Новомиколаївці тимчасово перепрофілювалося з пошиття постільної білизни на пошив масок. За день швеї виготовляють 700-800 масок. Засоби захисту виробничники передають медзакладам.
м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область
Продуктові набори для соціально вразливих верств населення
150 самотніх та прикутих до ліжка жителів міста отримали продуктові пакети. Для цього міський центр соціального обслуговування передбачив 29,5 тис. грн.
м. Черкаси
Захисні екрани для медиків
Черкаські волонтери забезпечують медиків захисними екранами. Збирають їх власноруч, а собівартість таких захисних екранів у 5 разів нижча, ніж аналоги на ринку. Волонтери працюють у кількох напрямках, серед яких - щоденне підвезення медиків у межах міста та допомога хворим, які потребують процедури гемодіалізу.
м. Чернігів
Лікарня поповнилася ще одним апаратом ШВЛ
Апарат штучної вентиляції легень встановлено в інфекційному відділенні Чернігівської лікарні.  Нове обладнання передали меценати, які підтримують медиків в боротьбі проти коронавірусу.
 

Читайте більше у попередніх добірках: перша, друга, третя, четверта, п’ята​, шоста, сьома, восьма, дев'ята, десята,
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)