ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 36)

13 / Травень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
 
 
 
Вінницька громада
Поліцейські стали донорами крові
Під час пандемії коронавірусу по всій країні виникла серйозна проблема - нестача донорської крові. Вінницькі поліцейські вирішили підтримати пацієнтів місцевих лікарень та організовано здали кров.
Теплицька ОТГ, Вінницька область
Ізоляційна зона для пацієнтів
У Теплицькій лікарні створено ізоляційну зону для пацієнтів з ознаками ГРВІ та коронавірусу. Завдяки облаштуванню окремого входу та ізоляційної зони такі пацієнти не контактуватимуть з іншими відвідувачами поліклініки та медперсоналом, матимуть ізольований доступ до кабінету сімейного лікаря, рентген кабінету та санвузла.
Любомльська ОТГ, Волинська область
Муніципальна співпраця у протидії коронавірусу
Депутати Любомльської міськради під час сесії внесли зміни до бюджету громади і виділили 200 тис. грн на придбання апарату штучної вентиляції легень для Любомльського ТМО. Медзаклад розташований у Любомлі – адміністративному центрі громади – хоча зареєстроване ТМО у Згорнській сільраді, що згодом стане частиною Головненської ОТГ.
м. Нікополь, Дніпропетровська область
Місцеві підприємства допомагають медикам
ТОВ «Птахокомплекс Дніпровський» надав благодійну допомогу Центру первинної медицини у Нікополі. Для медичних працівників доставлено необхідні засоби захисту в умовах роботи з пацієнтами, які мають підозру на коронавірус. А це близько 500 масок та одноразових костюмів, 500 кг каустичної соди, 30 літрів дезінфікуючих засобів, 100 літрів розчину для дезінфекції.
Миколаївська ОТГ, Донецька область
Лікарня отримала благодійну допомогу
На гроші, перераховані енергетичною компанією через благодійний фонд у рамках цілеспрямованої підтримки Миколаївської ОТГ та її жителів, Слов'янська центральна районна лікарня закупила сучасне обладнання для лабораторних досліджень загальною вартістю понад 121 тис грн: спектрофотометр, центрифугу, витяжну лабораторну шафу, аквадистилятор, лейкоцитарний лабораторний лічильник, сучасні мікроскопи, що дозволяють виводити інформацію на комп'ютер.
Житомирська громада
Понад 5,6 млн грн від благодійників
Лікувальні заклади Житомира отримали медичне обладнання, медикаменти, антисептики та медичні маски у вигляді благодійної допомоги на суму понад 5,6 млн грн. Ще понад півмільйона гривень надійшло на благодійні рахунки.
м. Ужгород
Сучасний кисневий генератор
В Ужгородську міську дитячу лікарню за кошти, які міська рада додатково виділила для медичних закладів на протиепідемічні заходи із запобігання поширенню коронавірусу, придбано сучасний кисневий генератор. Пристрій дозволяє без використання кисневих балонів рятувати маленьких пацієнтів відділення реанімації та інтенсивної терапії, які потребують нормалізації дихання і стабільної роботи серцево-судинної системи. Апарат дає змогу під’єднати одночасно три апарати штучної вентиляції легень. 
м. Енергодар, Запорізька область
Волонтерська допомога літнім людям
Волонтери енергодарського центру допомоги «Громадський контроль» організували благодійну допомогу літнім людям, які не в змозі самостійно дістатися магазину, доставляючи їм продукти. Чимало звичайних енергодарців відгукнулись на заклик перерахувати кошти на закупівлю продуктів.
м. Надвірна, Івано-Франківська область
Лікарня отримала апарат ШВЛ та дефібрилятор
КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» отримала перше обладнання з тендерних закупівель за кошти місцевих бюджетів. Зокрема, лікарня отримала апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор та шприцевий насос. Обладнання передано у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
м. Фастів, Київська область
Волонтери зібрали для медиків 85 тис. грн
Місцеві волонтери зібрали за тиждень 85 тис. грн на потреби медичних закладів у боротьбі з COVID-19. Частина цих коштів була направлена на придбання та передачу засобів індивідуального захисту для медичних працівників Фастівської ЦРЛ, екстреної медичної допомоги та Фастівського ЦПМСД. Лікарі отримали бахіли, респіратори, захисні комбінезони та захисні маски відповідно до поданих потреб.
смт Устинівка, Кіровоградська область
Підтримка медичних працівників
Поряд з іншими заходами організаційного характеру Устинівська селищна рада виділила з місцевого бюджету 20 тис. грн  на розвиток центру первинної медико-санітарної допомоги. Також для вирішення невідкладних поточних потреб Центру працівники селищної ради перерахували свій одноденний заробіток.
м. Львів
3,7 млн грн на виплату допомоги медикам
У Львові за кошти міського бюджету медикам, які працюють з хворими на COVID-19 і роблять аналізи, виплачують допомогу по 10 тис грн. А медикам, які захворіли, виплачують по 20 тис грн. Станом на зараз цю допомогу вже отримали 350 медичних працівників. Усього за період карантину мерія Львова скерувала 3,7 млн грн на виплату допомоги медикам.
м.Кобеляки, Полтавська область
Медтехніка від благодійників
Представники місцевих агрофірм передали Кобеляцькій ЦРЛ дороговартісну медичну техніку та необхідні засоби індивідуального захисту. Серед подарунків – маски, костюми, захисні окуляри, дезинфікуючі засоби, антисептики, і найцінніше – апарат штучної вентиляції легень та монітор пацієнта.
Клесівська ОТГ, Рівненська область
Підтримка жителів громади
Працівники апарату Клесівської селищної ради з врахуванням старостинських округів за власні кошти придбали 16 продуктових пакетів для малозабезпечених та багатодітних родин громади, які нині знаходяться в край складних життєвих обставинах.
Тернопільська громада
Адвокати допомагають у боротьбі з коронавірусом
Рада адвокатів Тернопільщини передала лікарням Тернополя та обласному лабораторному центру респіратори, маски, захисні костюми, рукавички тощо на суму понад 40 тис. грн.
м. Херсон
Громада напрацьовує перспективи виходу з карантину
Міська рада спільно з місцевим бізнесом напрацьовують шляхи виходу з карантину. Діалог муніципалітету та підприємців, координація дій та оперативна взаємодія відбуваються онлайн через Telegram-чат. У тому числі й з подолання наслідків поширення коронавірусу. Тут є найактуальніша інформація, що регламентує роботу закладів у карантин та про започатковані робочі зустрічі в мерії з представниками різних сфер підприємництва.
м. Хмельницький
Розробка дезінфікуючих бар'єрів
Інженери та конструктори заводу «Темп» готові до серійного виробництва дезінфікуючих бар'єрів. Вони допомагатимуть знешкодити бактерії, які збираються на верхньому одязі. Встановити їх можна на входах до кафе, ресторанів, закладів сервісу, виробничих приміщень, тощо. Пристрої можуть працювати і на відкритому повітрі, і в приміщеннях.
м. Черкаси
Допомога медикам від лісівників
Тисячу одноразових протиепідемічних костюмів лісівники Черкащини передали Черкаській обласній лікарні. Загалом на придбання протиепідемічних костюмів було витрачено майже 300 тис. грн. Така допомога стала продовженням проєкту підтримки черкаських медиків у боротьбі з коронавірусом.
Новоселицька ОТГ, Чернівецька область
Встановлено дезінфікуючу рамку
У приймальному відділенні Новоселицької районної лікарні встановлено дезінфекційну туманоутворюючу рамку українського виробництва. Робота обладнання полягає в обробці медичного персоналу на виході з місця інфекційного відділення чи місця обсервації, куди медик заходить у захисному костюмі. Запуск рамки відбувається дистанційно з пульту.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
111213141516171819202122232425262728293031323334, 35

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)