ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 38)

15 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
 
 
м. Нововолинськ, Волинська область
У лікарні встановлено дезінфікувальні рамки
Спецобладнання – дві дезінфікувальні рамки – встановлено у  реанімаційному та інфекційному відділеннях Нововолинської центральної міської лікарні. Їх  придбано за кошти міського бюджету, вартість кожної – 15 тис. грн. Обладнання призначене для дезінфекції одягу медиків, які надають допомогу хворим на COVID-19. Рамки працюють за принципом туманостворення, а прохід через них запобігає виносу вірусу з приміщення.
м. Дніпро
Благодійна допомога лікарям
Медики Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова, які працюють із хворими на COVID-19, отримали премії. Ця лікарня приймає найтяжчих хворих із коронавірусом, лікарі тут і працюють, і живуть. Тому 128 працівників - лікарі, санітарки, медсестри, лаборанти - отримали фінансову допомогу від Всеукраїнського благодійного фонду. 
м. Мирноград, Донецька область
Інфрачервоні термометри та засоби захисту
Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав у вигляді благодійної допомоги 5 медичних інфрачервоних термометрів, а також засоби індивідуального захисту: одноразові медичні маски, маски медичні захисні, одноразові вінілові рукавички для огляду, медичний одноразовий захисний одяг, захисні щитки та захисні окуляри.
Житомирська область
Відремонтовані апарати ШВЛ отримали дві лікарні
До Лугинської центральної районної лікарні та Ружинської центральної районної лікарні передано відремонтовані апарати штучної вентиляції легень. Ремонт медичного обладнання здійснено за кошти благодійного фонду.
м. Ужгород, Закарпатська область
Продуктові набори для дітей
В Ужгороді діти, які виховуються за заявами батьків в інтернатах, але через карантин повернулися додому, отримали продуктові набори. Це – 52 дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. Продукти дітям передали працівники служби у справах дітей Ужгородської міської ради та Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кошти на це були виділені з міського бюджету.
Кирилівська ОТГ, Запорізька область
Підготовка до курортного сезону
Головне завдання для влади - провести курортний сезон з дотриманням усіх санітарних норм, аби не допустити розповсюдження COVID-19 на території Кирилівської ОТГ. Зокрема, забезпечити правопорядок та достатню кількість бригад швидкої допомоги.
Голова Кирилівської ОТГ Іван Малєєв зазначив, що більшість з власників баз відпочинку готові проводити щоденну дезінфекцію приміщень та територій, запобігати скупченню відпочиваючих на території баз та пляжах та впроваджувати заходи задля попередження виникнення та розповсюдження коронавірусної інфекції.
Івано-Франківська область
Обладнання для медзакладів Прикарпаття
Газовидобувна компанія передала у медичні заклади Івано-Франківської області гуманітарний медичний вантаж вартістю 35 млн грн. Зокрема, це 60 тисяч захисних костюмів, рентгенапарат, 7 апаратів УЗД, 25 моніторів пацієнта. Крім того, обласна інфекційна лікарня отримає якісний апарат штучної вентиляції легень.
м. Ірпінь, Київська область
Засоби захисту для підприємців
На початку тижня в місті почав працювати центральний ринок. Щоб підтримати місцевих підприємців у цей нелегкий час перший заступник голови, депутат міської ради та представники волонтерської ради Ірпеня передали їм 1000 захисних масок, які були придбані за кошти місцевого бюджету, та 200 дезінфікуючих засобів від благодійників.
Кропивницька громада
Опитування містян «Чи вплинув карантин на вашу трудову діяльність?»
У рамках проведення соціального діалогу місцевої влади з суспільством та з метою моніторингу стану дотримання законодавства про працю під час дії заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби на території Кропивницької громади, відділ з питань праці проводить анонімне онлайн-опитування на тему «Чи вплинув карантин на вашу трудову діяльність?». Взяти участь в опитуванні можна на сайті міської ради.  Також співробітники міської ради надають телефоном консультації з питань трудових прав працівників.
м. Долинська, Кіровоградська область
Виділені кошти для лікарні використані на 10%                                                      
 Долинська міська рада оприлюднила звіт про використання 300 тис. грн, виділених з міського бюджету у квітні у вигляді субвенції для Долинської ЦРЛ на заходи щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Майже 30 тис. грн субвенції медпрацівники використали на закупівлю дезінфікуючих засобів. Залишок планують використати на придбання засобів індивідуального захисту та надання медпослуг.
м. Кремінна, Луганська область
Обладнання для боротьби з коронавірусом
Кремінська міська рада, ДП «Кремінське-комгосподарство», міськрайонний відділ ГУ ДСНС об'єднали свої зусилля у боротьбі із коронавірусною інфекціїєю. Аби запобігти подальшому поширенню коронавірусної хвороби на території Кремінської громади, за підтримки міжнародних донорських організацій було придбано 7 акумуляторних та 7 бензинових оприскувачів для проведення дезінфекції місць загального користування.
м. Дрогобич, Львівська область
Костюми біологічного захисту для лікарів
Представники газовидобувних компаній компанії для  боротьби з СОVID-19 передали Дрогобицькій міській лікарні №1 благодійну доомогу: 600 костюмів біологічного захисту та одну систему моніторингу фізіологічних показників.
м. Миколаїв
Ще одна лікарня готова приймати хворих на коронавірус
Миколаївська міська лікарня №3 забезпечена засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням і повністю готова надавати допомогу пацієнтам з COVID-19. Наразі там завершено процес монтажу всіх систем електро- та газопостачання. До всіх 50 ліжок інтенсивної терапії підведено кисень.
м. Полтава
Лабораторний центр отримав спецобладнання від благодійників
За кошти спонсорів для Полтавського обласного лабораторного центру придбано станцію для виділення ZiXpress 32 та набори для виділення вірусної ДНК/РНК на суму 360 тис. грн. За допомогою обладнання у лабораторному центрі намагатимуться збільшити кількість досліджень на коронавірус. Використання однієї такої станції дорівнює роботі трьох людей над одним з процесів дослідження і дозволяє пришвидшити усе дослідження проб.
Сумська громада
Дитяча лікарня готова до прийому хворих
За кошти міського та обласного бюджетів, а також за підтримки благодійного фонду «Бізнес – місту» у сумах відремонтовано дитячу лікарню Святої Зінаїди. У закладі наявні 230 ліжок інфекційного спрямування і вісім апаратів ШВЛ, проведені киснепроводи до 29 ліжок, лікарі повністю забезпечені необхідними засобами захисту. Цього року Сумська громада виділила 17 млн грн з міського бюджету на ремонт відділень в дитячій лікарні, придбання обладнання, засобів захисту для медиків та ліки.
Кочубеївська ОТГ, Херсонська область
Дві тисячі масок передано жителям сіл
Працівники виконкому Кочубеївської сільської ради закупили власним коштом дві тисячі захисних масок для жителів 14 сіл об’єднаної територіальної громади та передали їх у старостинські округи для роздачі населенню.
м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область
Замість зарплат працівникам ради – засоби захисту для медиків
На період карантину частина працівників виконкому та різних підрозділів Кам’янець-Подільської міськради знаходились у неоплачуваних відпустках. Це зекономило бюджетні кошти, які було використано для закупівлі захисних щитків медикам лікарень.
м. Черкаси
Новий ампліфікатор для ПЛР-досліджень
У Черкасах запрацює нова система для ПЛР-досліджень у реальному часі, а також додаткове обладнання до неї, що дозволяє проводити до тисячі ПЛР-тестувань за добу. Цей апарат має широкий спектр визначення вірусів, бактерій, дозволяє  проводити генотипування. Система для ПЛР-тестів та компютерне обладнання вартістю 811,5 тис. грн придбано за кошти агрохолдингу в рамках проекту «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19».
м. Прилуки, Чернігівська область
Підприємців на два місяці звільнено від сплати єдиного податку
Нульову ставку єдиного податку для підприємців 1 та 2 груп на два місяці затвердили на сесії депутати Прилуцької міської ради. Таке рішення ухвалено у зв’язку з карантином. Щоб скористатися можливістю не платити єдиний податок, підприємці мають подати заяву до податкової до 1 серпня.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
1112131415161718192021222324252627282930313233343536, 37

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)