ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 39)

18 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
 
 
Жмеринська ОТГ, Вінницька область
Терапевтичне відділення перепрофільовано на інфекційне
Через велику кількість пацієнтів з підозрою на COVID-19 у Жмеринській лікарні терапевтичне відділення перепрофілювали на інфекційне. Тепер тут приймають хворих з інших населених пунктів. Корпус розподілено на три ізольовані частини для розмежування потоків пацієнтів.
Луцька громада
Автоматичні станції дезінфекції рук
Волинська міжнародна компанія, яка створила автоматичну станцію дезінфекції рук – Saner, встановила їх у Волинських обласних лікарнях: клінічній, інфекційній та дитячій клінічній. Кристуватися системою дуже просто – сенсорний розпилювач рідини та диспенсер для серветок забезпечують зручну дезінфекцію рук. Потрібно просто піднести їх до зони дезінфекції, розпилювач видасть дозу дезінфектора.
Царичанська ОТГ, Дніпропетровська область
Гуманітарна допомога для жителів громади та лікарень
Газовидобувні компанії передали засоби індивідуального захисту - медичні маски, рукавички та дезінфікуючі розчини - в Царичанську селищну раду для потреб населення і безпосередньо в медзаклади - Царичанський центр первинної медико-санітарної допомоги та Царичанську ЦРЛ.
м. Дружківка, Донецька область
Підприємство безкоштовно ремонтує апарати ШВЛ
П'ять апаратів штучної вентиляції легень за місяць безкоштовно відремонтували працівники заводу у Дружківці. Апаратам вже понад 30 років, деяких деталей вже немає у продажу, тому на виробництві самостійно було виготовлено деякі частини. Співпраця з медиками продовжиться.
Житомирська громада
На дезінфекцію парків - 220 тис. грн
На зарплату, дезінфікуючі засоби та інші витратні матеріали для КП «Парк» з міського бюджету виділено 220,4 тис. грн. Відповідне рішення про перерозподіл видатків бюджету прийняв виконком. Мер Житомира Сергій Сухомлин зауважив, що такі заходи покликані зробити перебування житомирян в міських парках безпечним.
м. Запоріжжя
Кошти медикам – з міського бюджету
Мер Запоріжжя Володимир Буряк доручив підготувати на сесію міської ради проєкт рішення про виділення з бюджету міста коштів для виплати обіцяних державою доплат за березень медпрацівникам, які брали участь у боротьбі з поширенням коронавірусу. Адже ці гроші Запоріжжя поки так і не отримало. 
м. Чоп, Закарпатська область
Місцеві рибалки допомагають лікарям
Громадська організація «Чопські рибалки» надала допомогу медикам КНП “Чопська міська лікарня” – близько 300 масок, які пошили за власний рахунок місцеві жителі.
Івано-Франківська область
Волонтери передали медикам засоби захисту
Центр волонтерських ініціатив спільно з Київським Пластом організували чергову передачу засобів індивідуального захисту для потреб медиків Івано-Франківщини. Цього разу було передано 300 захисних костюмів та 120 екранів.
м. Кагарлик, Київська область
Засоби знезараження для медичних установ
За кошти міського бюджету у Кагарлику було закуплено і передано для потреб медичних установ ефективні засоби знезараження приміщень. Зокрема, придбано два ультрафіолетові екрановані бактерицидні опромінювачі, а також чотири настінні бактерицидні опромінювачі. Устаткування використовуватиметься для дезінфекції повітря і поверхонь всередині приміщень медустанов для профілактики і боротьби з інфекціями, що передаються повітряним шляхом.
м. Сєвєродонецьк, Луганська область
Майже 3 млн грн на боротьбу з коронавірусною інфекцією
Для запобігання виникнення та поширення, локалізації та ліквідації наслідків дії коронавірусної хвороби з міського бюджету Сєвєродонецька виділено 2,8 млн грн на придбання медичного обладнання, лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів, медичних виробів.
м. Львів
Запрацювали ЦНАПи
Центри надання адміністративних послуг Львова відновили прийом відвідувачів. Прийом відбувається виключно за попереднім записом, а заходити у приміщення необхідно в масках та рукавичках, перед входом — вимірюється температура тіла. Також адмінпослугу можна замовити і без візиту до установи — для цього потрібен лише доступ до інтернету.
м. Миколаїв
Страхування медиків
Працівників медичних закладів Миколаєва буде застраховано, аби вони були захищеними у разі хвороби. Страхові поліси оформлюватимуться за міський кошт. Таким чином лікування буде здійснено за рахунок коштів міського бюджету. 
Сергіївська ОТГ, Полтавська область
Затверджено план виходу з карантину
У Сергіївській ОТГ прийнято план виходу з карантину, який складається з п’яти етапів. Зокрема, передбачено поступове переведення працівників з дистанційної форми роботи на звичайний режим, поступове зняття обмежень в усіх сферах, дотримуючись безпечних умов.
м. Рівне
Волонтер виготовив понад 200 кисневих зволожувачів
Місцевий активіст за підтримки волнтерів допомагає медикам: він виготовив на 3D принтері понад 200 кисневих зволожувачів. Зволожувач протестований у Сарненській лікарні. Після цього обладнання було доставлено і в інші медзаклади.
Лозівська ОТГ, Харківська область
Благодійна допомога медикам
Представники підприємства паливно-енергетичного комплексу передали медичним працівникам Лозівського ТМО благодійну допомогу: 1500 захисних костюмів та спецобладнання для операційних на суму понад 1 млн грн.
Чортківська громада, Тернопільська область
Підприємців І групи звільнено від сплати єдиного податку
На позачерговому засіданні сесії Чортківської міської ради звільнено від сплати єдиного податку за травень підприємців І групи, які зареєстровані на території Чортківської громади. «Приватні підприємці – самозайняті люди, котрі нічого не просили від держави, натомість самі забезпечили себе роботою. Більшість з них через вимушений карантин залишились без заробітку, тож наш обов’язок – допомогти їм у цей складний час», – прокоментував рішення міський голова Володимир Шматько.
м. Херсон
Бізнесу допомагають швидко «реанімуватися»
У Херсонській міській раді максимально спрощено процедуру реєстрації організації роботи літніх майданчиків, яку тепер можна оформити впродовж доби, звернувшись до управління споживчого ринку. Рішення прийнято за результатами діалогу мерії з представниками бізнесу. Вже зареєстровано за спрощеним методом близько 30 майданчиків.
м. Умань, Черкаська область
Тестування на коронавірус людей з групи ризику
В Умані проводять масове ПЛР-тестування працівників служб та установ, які мають найбільший ризик інфікування коронавірусною інфекцією. Це працівники швидкої допомоги, комунальних та соціальних служб, міських відділів поліції, чергових на КПП, водіїв службового транспорту. 
Сторожинецька ОТГ, Чернівецька область
Лікарня отримала гуманітарну допомогу на 11 млн грн
Газовидобувна компанія доставила до Сторожинецької ЦРЛ великий гуманітарний вантаж – 1 цифровий мобільний рентген-апарат, 1 портативний апарат УЗД, 4 монітори пацієнта та  9880 захисних костюмів для медиків. Загальна вартість наданої допомоги для Сторожинеччини – 11 млн грн.
Чернігівська область
Бібліотекарі на Чернігівщині виходять на роботу
Працівники бібілотек будуть знову працювати, але відвідувачів приймати поки що не можуть. Отримувати книжки назад бібліотекарі теж не будуть – через ризик інфікуватися CОVID-19. МОЗ поки що не дало відповіді на питання, яким чином проводити дезінфекцію книжок. Замовлення бібліотеки все ж приймають - телефоном чи на електронну пошту. Видаються книги відповідно до дотримання умов карантину - на порозі бібліотеки. Рукавички, маска – обов’язкові.
 

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
111213141516171819202122232425262728293031323334353637, 38

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)