ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 40)

19 / Травень, 2020
 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
 
 
м. Володимир-Волинський, Волинська область
Лікарі отримали житло
Три медики отримали ключі від квартир із рук мера Володимира-Волинського Петра Саганюка. Службове житло придбано цьогоріч для медпрацівників комунального підприємства «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання». Тепер ним користуватимуться завідувачі акушерського та терапевтичного відділень, а також амбулаторного гемодіалізу. Квартири придбано за кошти місцевого бюджету в рамках місцевої Програми підтримки та розвитку надання вторинної медичної допомоги міста на 2019-2022 року.
Васильківська ОТГ, Дніпропетровська область
Благодійна допомога для медиків
Представники місцевої громадської організації та виконавчого комітету Васильківської селищної ради з метою належного захисту медичних працівників від інфікування COVID-19 передали медичні комбінезони та респіратори Васильківській лікарні та Васильківському центру первинної медико-санітарної допомоги в рамках благодійної ініціативи міжнародного фонду.
Межівська ОТГ, Дніпропетровська область
Мобільна бригада тестує жителів
Вчасна діагностика хворих на коронавірус стає бар’єром для поширення COVID-19. Тому при Центрі первинної медико-санітарної допомоги Межівської сільської ради було створено мобільну медичну бригаду для тестування жителів громади на коронавірус. Бригада виїжджає до жителів громади та бере аналізи для перевірки наявності COVID-19.
м. Краматорськ, Донецька область
Лікарні отримали стратегічний запас води
Завдяки тісному партнерству з міжнародною компанією-виробником мінеральної води  міжнародна організація UNICEF Ukraine передала в чотири лікарні Краматорська 24600 літрів бутильованої води. Партнером UNICEF Ukraine з організації логістики виступила краматорська благодійна організація.
Семенівська ОТГ, Житомирська область
Продуктові набори для жителів громади
Семенівська сільська рада прийняла рішення про внесення змін до програми «Турбота»: за кошти місцевого бюджету усі сім’ї з дітьми, які проживають на території ОТГ, отримають продуктові набори.
Житомирська область
Ремонт нової лабораторії
У Житомирській обласній лікарні відкрито лабораторію, де перевірятимуться проби на COVID-19. Ремонт у приміщенні профінансувало місцеве підприємство.
м. Чоп, Закарпатська область
Податкові пільги для підприємців
На позачерговій сесії Чопської міської ради депутати внесли зміни до встановлених місцевих податків та зборів та звільнили підприємців 1 і 2 категорії платників єдиного податку, робота яких заборонена урядом, на період з 01.05.2020 по 30.06.2020. Водночас було внесено пропозицію щодо розробки міської програми фінансової підтримки приватних підприємців Чопа.
м. Енергодар, Запорізька область
Сучасне медичне устаткування за кошти інвесторів
До міста прибув довгоочікуваний сучасний комп’ютерний томограф. Його придбано завдяки залученню інвестиційних коштів. Відтепер для проходження процедури томографії енергодарцям не доведеться їхати до обласного центру. Обладнання буде встановлено у спеціальному приміщенні, де зараз триває ремонт.  
Івано-Франківська область
Ресторатори готують медикам безкоштовні комплексні обіди
Боротьба з коронавірусом вкотре показала, що в країні та місті є чимало соціально відповідального бізнесу. Долучилися до благодійної діяльності та до боротьби з епідемією і ресторатори Івано-Франківська. Місцеві заклади харчування за майже два місця вже надали міським та обласним лікарням, інфекційній лікарні, станції екстреної допомоги та диспетчерам служб «103» повноцінні гарячі комплексні обіди на загальну суму понад 100 тис. грн.
Кропивницька громада
Збільшення потужностей лікарні
До осені на базі Центральної міської лікарні, яка є опорним закладом обласного центру в організації лікування хворих на COVID-19, планується створити сучасне спеціалізоване відділення з апаратурою експертного класу для лікування хворих із вірусним запаленням легень. За попередніми підрахунками відділення разом з обладнанням коштуватиме міському бюджету майже 30 млн грн. Більше половини суми – вартість професійного медичного устаткування.
Новоукраїнська ОТГ, Кіровоградська область
Запуск громадського транспорту
У місті Новоукраїнка відновлюються внутрішньоміські перевезення. Протягом тижня маршрутні автобуси діятимуть у режимі пробної роботи. Надалі буде розроблено тимчасовий графік на період карантину. 
Троїцька ОТГ, Луганська область
Бібліотеки готуються до роботи в умовах послаблення карантину
Працівники бібліотек Троїцької ОТГ готуються до роботи в умовах послаблених карантинних обмежень. З 14 травня всі двадцять бібліотек громади почали отримувати необхідні дезінфікуючі та миючі засоби, придбані за кошти місцевого бюджету.
м. Броди, Львівська область
Рентгенапарат та апарат ШВЛ для міської лікарні
Бродівська міська рада виділила з місцевого бюджету кошти на придбання сучасного рентгенапарату і апарату штучної вентиляції легень. Крім того, працівники міської ради щомісячно зі своїх зарплат збирають кошти для потреб лікарні. Минулого місяця було зібрано 18 тис. грн.
Баштанська ОТГ, Миколаївська область
Нове медичне обладнання
У Баштанській ОТГ погоджено зміни до програми про вторинну медицину - для придбання наркозної станції. Це стало можливим за рахунок економії коштів при придбанні апарату штучної вентиляції легень. 
м. Полтава
Підприємці передали медзакладам експрес-тести на виявлення COVID-19
Представники місцевого бізнесу передали чергову партію благодійної допомоги десяти медичним закладам обласного центру. Це - 5 тисяч експрес-тестів для визначення коронавірусної інфекції.
м. Рівне
Додаткові автобусні маршрути на період карантину
З моменту запровадження карантину у Рівному маршрутки тимчасово призупинили свою діяльність. Курсувати погодинно залишилися лише спецрейси тролейбусів та автобусів. Нині для відновлення  економіки та повноцінної життєдіяльності міста влада планує запустити п’ять нових автобусних  маршрутів.
Сумська громада
Місто відновлює роботу громадського транспорту
З 22 травня маршрутні таксі приватних перевізників розпочнуть курсувати за тими маршрутами, які діяли до початку карантину. А з 25 травня Сумська міська рада планує відновити повноцінне курсування комунального громадського транспорту для усіх сумчан за звичними маршрутами. Але певні обмеження будуть діяти й надалі: пасажири в салоні мають займати тільки сидячі місця, усі вони і водій мають бути у масках.
Кременецька громада, Тернопільська область
Освітяни придбали для лікарні засоби захисту
Викладачі, студенти і випускники Кременецької гуманітарно-педагогічної академії купили для медиків районної лікарні засоби захисту. Вони придбали захисні багаторазові комбінезони, маски-шапочки, медичні щитки і бахіли. Усе це передано у відділення реанімації, пологове, дитяче, інфекційне, рентгенкабінет, працівникам станцію екстреної медичної допомоги та сімейної медицини.
Новокаховська ОТГ, Херсонська область
Територіальний центр допомагає самотнім людям
В умовах карантину одинокі особи похилого віку, хворі, прикуті до ліжка, інваліди отримують постійну допомогу від працівників територіального центру соцзахисту міської ради, які організовують їм доставку продуктових наборів, сформованих місцевими підприємцями, а також засобів гігієни, ліків, допомагають з оплатою комунальних послуг. Для оперативного зв’язку працюють телефони місцевої «гарячої» лінії.
м. Шепетівка, Хмельницька область
Лікарня отримала портативну рентгенівську систему
Шепетівській центральній районній лікарні благодійники подарували сучасну портативну рентгенівську систему JADE виробництва DRGEM corporation (Південна Корея) вартістю понад 1 млн грн.
м. Черкаси
Волонтери випікають хліб для нужденних
Черкаські волонтери випікають хліб для нужденних в рамках проєкту «Допоможи ближньому». За день вони готують майже 900 пампушок, батонів та іншої здоби, потім усе розвозять жителям Черкас, які через карантин опинилися у складних життєвих обставинах. Усі продукти привозять благодійники.
Сокирянська ОТГ, Чернівецька область
Лікарів підтримують освітяни
Працівники освітніх закладів Сокирянської ОТГ перерахували свій одноденний заробіток на рахунок Сокирянської районної лікарні та центру ПМСД. Кошти будуть використані для боротьби з поширенням COVID-19.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
11121314151617181920212223242526272829303132333435363738, 39

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)