ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 41)

20 / Травень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. Готуючись до пом'якшення карантинних обмежень, громади розробляють програми виходу з кризи, приймають рішення для підтримки місцевого бізнесу тощо.
 
Вінницька громада
Програма антикризової підтримки громади
Мер Вінниці Сергій Моргунов під час засідання виконкому презентував Програму антикризової підтримки громади. Тепер її мають затвердити депутати на черговій сесії міської ради. Програма має три основні напрями (охорона здоров’я, соціальний захист, економіка) і передбачає, зокрема, звільнення ФОПів від сплати єдиного податку на два місяці, компенсацію роботодавцям витрат ЄСВ за нові робочі місця, розширення програми кредитування підприємців, щомісячну муніципальну доплату для пенсіонерів та інвалідів.
м. Нововолинськ, Волинська область
Спонсори купили для лікарні апарат УЗД
У період боротьби з COVID-19 нововолинські медзаклади систематично отримують нове обладнання, засоби індивідуального захисту для медиків та пацієнтів. Наразі Нововолинська міська лікарня вже отримала допомоги від спонсорів майже 5 млн грн. Це - обладнання, засоби захисту, ліки. Зокрема, понад 4 млн грн спрямувала газовидобувна компанія, придбавши для лікарні апарат УЗД із набором датчиків, дві системи моніторингу фізіологічних показників, понад шість тисяч костюмів біозахисту.
м. Дружківка, Донецька область
Проєкт на підтримку малого та середнього бізнесу
Щоб допомогти підприємцям Донеччини у період пандемії Дружківський центр зайнятості запровадив фотопроєкт «Бізнес за закритими дверима». Проєкт покаже власників малих та середніх підприємств, керівників установ та організацій міста Дружківки із різних сфер: бібліотек, ІТ-центрів, кафе-ресторанів, тревел-агентств, майстерень краси, спортивних клубів, приватних шкіл тощо. Вони поділяться історіями створення бізнесу, як пережили карантин, планами на майбутнє.
Житомирська громада
Екологи передали захисні костюми в перинатальний центр
Працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу передали 100 біозахисних костюмів для медичних працівників Житомирського обласного перинатального центру.
м. Запоріжжя
Лікарні отримали допомогу від мережі автозаправних станцій
Засоби індивідуального захисту, термометри та пальне отримали запорізькі лікарні від мереж АЗС. Окрім пального, представники компанії передали лабораторному центру та лікарням засоби індивідуального захисту: маски, рукавички, захисні костюми, а також безконтактні термометри.
Івано-Франківська громада
Медикам швидкої щодня доставляються обіди
80 обідів кожного дня для медиків швидкої допомоги оплачуватиме Антикризовий фонд по боротьбі з COVID-19. З послабленням карантинних заходів фонд вирішив змінити напрям роботи та зосередитись на підтримці духу тих, хто залишається “на передовій” – бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги 103. Так, у співпраці з громадським рестораном Urban Space 100 медиків будуть забезпечені харчуванням.
м. Олександрія, Кіровоградська область
Мепдпрацівникам підвищено заробітну плату
Центральна міська лікарня підписала з НЦЗУ 10 пакетів на надання медичної допомоги на загальну суму 83,5 млн грн. Це дало можливість підвищити заробітну плату усім працюючим до 20%. Збільшення зарплати лікарям становить від 900 до 1300 грн, медичним сестрам, санітаркам – від 600 до 900 грн в залежності від спеціалізації, категорії та вислуги років.
м. Сєвєродонецьк, Луганська область
Підготовка до відкриття дошкільних закладів
У Сєвєродонецькій міській раді очікують послаблення карантинних обмежень та відкриття дитячих садків. Наразі розпочато підготовчі роботи з відкриття дитячих закладів громади: щоденно проводиться дезінфекція приміщень дошкільних закладів, а груп - один раз на тиждень; у наявності засоби особистої гігієни, дезактивуючі розчини, миючи засоби тощо. Найближчими днями відділ освіти закупить безконтактні термометри для температурного скринінгу по п’ять штук на кожен садочок.
м. Львів
Програма відновлення та виходу з кризи
Інститут міста розробив програму відновлення та виходу із кризи «Львів завтра». Програма має ряд пріоритетів:  масове тестування, віддалена робота, гігієна і маски, діджиталізація, дистанція, інформація, колективний інтелект, моніторинг «Другої хвиля». Програму презентовано представникам бізнесу, медичного та наукового середовища, які висловили свої ідеї та побажання. Після опрацювання цих ідей програму буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради. 
м. Миколаїв
Будівництво інфекційного відділення
У Корабельному районі Миколаєва на території міської лікарні розпочато будівництво відділення на 30 місць для обсервації та лікування хворих з COVID-19, а також з іншими інфекційними захворюваннями. Наразі тривають роботи з підготовки будівництва швидкомонтованих модульних споруд. Фінансувати будівництво і придбання обладнання буде Миколаївський глиноземний завод.
м. Одеса
Міська рада закупила ще сім апаратів ШВЛ
Влада Одеси продовжує дооснащення лікувально-профілактичних закладів сучасною дихальною апаратурою. За кошти міського бюджету придбано і встановлено в міських стаціонарах сім сучасних апаратів штучної вентиляції легень виробництва США.
м. Кременчук, Полтавська область
Запрацювала ПЛР-лабораторія
На Полтавщині з’явилася друга лабораторія, де проводитимуть дослідження на коронавірус. Її облаштовано у Кременчуці на території міського перинатального центру, оскільки у місті найбільше хворих на COVID-19 серед населених пунктів області. Заклад вже отримав дозвіл на проведення ПЛР-тестувань і розпочав роботу.
Вараська ОТГ, Рівненська область
Діти-чорнобильці отримуватимуть компенсацію за харчування
Враховуючи, що під час карантину діти навчаються дистанційно в домашніх умовах і при цьому не забезпечуються безоплатним харчуванням, їм буде нарахована та виплачена компенсація. Відповідно управління праці та соціального захисту населення Вараської міської ради прийме довідки про період проведення дистанційного навчання від батьків дітей, зареєстрованих на території міста Вараш
Тростянецька ОТГ, Сумська область
Підтримка малого бізнесу громади
На засіданні виконавчого комітету Тростянецької міської ради було прийняте рішення щодо звільнення від орендної плати на період карантину за торгове місце на КП «Тростянецький ринок» тих підприємців, чий бізнес належить до заборонених під час карантину. Тобто від орендної плати звільняються підприємці, які займаються реалізацією на ринку товарів непродовольчої групи, й під час карантину у зв’язку з коронавірусною інфекцією понесли збитки від простою.
Чортківська громада, Тернопільська область
Медики отримують додатково по 4 тис. грн
На сесії Чортківської міської ради депутати встановили додаткові виплати всім працівникам інфекційного відділення Чортківської районної лікарні у розмірі 4 тис. грн. Такі виплати 26 медиків вже отримали за березень та квітень, і ще отримають за травень. Доплати здійснюються з бюджету Чортківської громади, у тому числі за рахунок економії фонду оплати праці працівників апарату та виконавчих органів міської ради. Додаткові виплати медикам протягом трьох місяців вартуватимуть бюджету додатково 415 тис. грн.
Присиваська ОТГ, Херсонська область
Громада готується до виходу з карантину
На бізнес-активність та економіку Присиваської сільської ОТГ карантин майже не вплинув завдяки реалізації масштабних інвестиційних проєктів. Але щоб без втрат увійти і в туристичний сезон, громада із послабленням обмежень злагоджено готує до прийому відпочивальників інфраструктуру населених пунктів: облаштовуються зони відпочинку, ремонтуються дороги, планується відкритя музею.
Нетішинська ОТГ, Хмельницька область
У місті з’явиться ПЛР-лабораторія
Депутати ухвалили рішення про виділення 2 млн грн для створення лабораторії, що займатиметься тестуванням пацієнтів із підозрою на коронавірус. На придбання обладнання для ПЛР-лабораторії буде спрямовано 1, 5 млн грн, на проведення ремонту в лабораторії - 500 тис. грн.
м. Черкаси
Працівники міськради придбали засоби захисту для лікарні
Півсотні комплектів із водонепроникних костюмів, окулярів та респіраторів FFP3 отримали медики Черкаської обласної лікарні, що лікують хворих на COVID-19. Засоби захисту придбано за кошти із заробітної плати працівників міськради.
Новоселицька ОТГ, Чернівецька область
Робота над міжнародними проектами триває онлайн
Новоселицька міська рада реалізовує проєкт «Транскордонне співробітництво пожежно-рятувальних служб» в рамках Спільної операційної програми Румунія –Україна 2014-2020. В умовах карантинних обмежень проєктну діяльність продовжено, адже  під час напруженої епідеміологічної ситуації в населених пунктах громади трапляються різні надзвичайні події які потребують оперативного реагування, тому впровадження даного проєкту є надзвичайно важливим для жителів ОТГ.
м. Чернігів
Медики мають отрмати доплати з міського бюджету
У Чернігові медикам, які працюють з хворими на COVID-19, керівництво міста планує виплатити підвищені зарплати з міського бюджету у разі відсутності чи затримки надходження державних коштів. У всіх міських медзакладах збільшену зарплату за цей місяць повинні отримати близько 80 осіб, включаючи мобільні бригади.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
1112131415161718192021222324252627282930313233343536373839, 40

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)