ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 42)

21 / Травень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. Готуючись до пом'якшення карантинних обмежень, громади розробляють програми виходу з кризи, приймають рішення для підтримки місцевого бізнесу тощо.
 
Вінницька громада
Розширення інфекційного відділення
Через велику кількість пацієнтів з COVID-19 розширюється інфекційне відділення Вінницької лікарні №1. Тут додатково планується розгорнути 36 ліжкомісць.
Юр’ївська ОТГ, Дніпропетровська область
Медична бригада тестує жителів
З метою здійснення забору зразків біологічного матеріалу від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу в Юр'ївському центрі медико-санітарної допомоги створено дві медичні бригади на базі Юр'ївської та Новов'язівської амбулаторій. До складу бригад входить сімейний лікар, медична сестра, водій. Відібраний матеріал буде транспортуватись до Дніпропетровського обласного лабораторного центру.
Криничанська ОТГ, Дніпропетровська область
Соціальна підтримка громади
Криничанська селищна рада започаткувала соціальний проєкт, суть якого полягає в тому, що представники релігійних конфесій і просто небайдужі громадяни на волонтерських засадах здійснюють доставку продуктів харчування, засобів особистої гігієни, ліків громадянам похилого віку, хворим та людям, які потребують моральної та психологічної підтримки. Придбання зазначених товарів здійснюється за кошт замовника. Доставка – безкоштовна.
Лиманська ОТГ, Донецька область
Благодійна допомога для лікарні
Лиманська центральна районна лікарня отримала благодійну допомогу від акціонерного товариства у вигляді засобів індивідуального захисту для медичних працівників, а саме: 1240 костюмів біологічного захисту та медичного обладнання (дві системи моніторингу фізіологічних показників хворого С50).
Мукачівська ОТГ, Закарпатська область
Підтримка закладів охорони здоров’я
На сесії Мукачівської міської ради прийнято рішення збільшити обсяг фінансування Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Мукачівської міської ОТГ на 2020 рік. Загалом на програму передбачено близько 10 млн грн. З них більше 420 тис. грн виділено на КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мукачівської міської ОТГ» для здійснення поточних видатків, в тому числі на медикаменти та перев’язувальні матеріали, а також на заходи запобігання поширенню COVID-19.
м. Запоріжжя
Надбавки медикам з міського бюджету
Усі працівники медичних закладів Запоріжжя, які були задіяні в боротьбі з коронавірусом у березні, отримали надбавки в розмірі 300% з міського бюджету. На місто виділило 1,1 млн грн. «Кожен медичний заклад Запоріжжя за підписом головних лікарів надав заявки на фінансування, та за моїм дорученням вони були повністю профінансовані. Обіцяні кошти з державного бюджету й досі не надійшли. Нехай це залишиться на совісті відповідальних осіб», - зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк.
Калуська ОТГ, Івано-Франківська область
Благодійний фонд надав допомогу лікарні
Медики не залишаються на самоті з проблемами: лікарні отримують допомогу від влади, підприємств, організацій, благодійних фондів, волонтерів та громадськості. Благодійний фонд "Весіль" надав значну матеріальну допомогу Калуській лікарні. Зокрема, для інфекційного відділення та палати інтенсивної терапії передано пральну машинку, холодильник, ліжка та інвалідні візки.
м. Київ
Регламент відновлення освітнього процесу після карантину
Департамент освіти і науки КМДА на основі міжнародного та власного досвіду розробив Регламент відновлення освітнього процесу у закладах освіти м. Києва та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень. У документі містяться рекомендації з відновлення освітнього процесу у приміщеннях закладів освіти. Окрім того, регламент передбачає інформацію для керівників і працівників закладів освіти про прийом вихованців (учнів, студентів) до закладів освіти, обов'язкові заходи під час освітнього процесу після зняття карантинних обмежень, а також дезинфекцію приміщень закладів освіти.
м. Кагарлик, Київська область
Лікарі отримали матеріальну допомогу
Необхідність позачергового засідання виконкому Кагарлицької міськради було викликана зверненням керівників Кагарлицької ЦРЛ та ЦПМСД з проханням надати матеріальну допомогу медпрацівникам, які безпосередньо залучені до надання медичної допомоги пацієнтам із підозрою на коронавірус та з підтвердженою патологією. Рішення було ухвалено одноголосно: загальна сума виділених на це коштів становить 132 600 грн.
м. Львів
Експериментальне дослідження щодо коронавірусу
Соціологи та айтішники проведуть у Львові експериментальне дослідження щодо поширення COVID-19. Це дозволить виявити частку людей, які є хворими на коронавірус, та тих, хто хворіє безсимптомно. Суть проекту — у поєднанні методик вибіркового соціологічного дослідження та експрес-тестування львів’ян. Попередньо планують опитати близько 4 тисяч львів’ян. Участь жтелів буде добровільною. Проект реалізують Львівська міська рада спільно з львівським ІТ-кластером в межах ініціативи United for Health та соціологічною агенцією Fama.
м. Миколаїв
Лікарня отримала ще два апарати ШВЛ
До Миколаївської міської лікарні №1 надійшли ще два апарати штучної вентиляції легень. Загальна вартість медичного устаткування, придбаного коштом міського бюджету, склала 1,2 млн грн. Після навчання медичного персоналу апарати одразу введено в експлуатацію.
м. Одеса
Мобільні бригади обстежили на COVID-19 понад тисячу осіб
Медики в Одесі проводять аналізи за допомогою експрес-тестів, а також забір біоматеріалу для ПЛР-діагностики в пацієнтів, які перебувають на амбулаторному лікуванні і самоізоляції. За півтора місяці роботи мобільні бригади Центру невідкладної медичної допомоги здійснили 356 виїздів. Обстежено 1031 пацієнт, у тому числі особи, які знаходилися на обсервації в санаторії «Куяльник».
м. Дубно, Рівненська область
Дубенський замок знову прийматиме туристів
З 22 травня Дубенський замок відкриває двері туристам. Заклад працюватиме із дотриманням вимог щодо особистої та колективної дисципліни, а також дотриманням соціальної дистанції. Оплату рекомендують здійснювати через банківську систему.
Лановецька ОТГ, Тернопільська область
Сучасний апарат ШВЛ від місцевих підприємців
Місцеві аграрії спільними зусиллями зібрали 1,1 млн грн й придбали для Лановецької лікарні апарат штучної вентиляції легень. Унікальна цінність цього приладу в тому, що він здатен рятувати життя, навіть новонародженим.
м. Вовчанськ, Харківська область
Лікар надає безкоштовну допомогу усім жителям
Молода сімейна лікарка, яка відкрила приватну медичну справу у м. Вовчанськ, в період карантину безкоштовно консультує всіх жителів щодо коронавірусу, навіть тих, хто не є її пацієнтом.
м. Херсон
Містяни активізувалися для освоєння Громадського бюджету
З послабленням карантинних обмежень представники громадськості міста спільно з муніципалітетом активізували взаємодію щодо проведення конкурсу проєктів Бюджету участі громади. Торік містяни подали 73 проєкти, з яких 18 виграли. Однак частину коштів було знято на боротьбу з COVID-19.
м. Хмельницький
Придбано 10 апаратів ШВЛ для лікарень
Для міських лікарень придбано 10 апаратів штучної вентиляції легень. Кошти на придбання цього обладнання з місцевого бюджету виділили депутати на позачерговій сесії Хмельницької міської ради. П’ять апаратів буде втсановлено в інфекційній лікарні, яка є опорною в боротьбі з коронавірусом в області. Решта буде направленао в міську лікарню, де створені резервні ліжка на випадок сплеску хвороби.
Шполянська ОТГ, Черкаська область
Сучасне медичне обладнання
Представники агрохолдингу придбали для Шполянської ЦРЛ новий кисневий концентратор і сучасний апарат ШВЛ. Крім того, заготовлено 100 балонів і киснем, які необхідні для процедур штучної вентиляції легень.
м. Чернігів
Підготовка до відкриття дитячих садочків 
Заклади дошкільної освіти в Чернігові планують відкритися з 1 червня. Таке рішення прийнято під час засідання виконавчого комітету. Проводиться забір води в цих закладах, її аналіз, генеральне прибирання, закупка засобів дезінфекції, продуктів. Здійснюються інші підготовчі заходи.
 

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята,
111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940, 41
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)